Mój mały kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Ja też skorzystałam na forum,nauczyłam się wielu rzeczy,poznałam nowe rośliny,zaczęłam kupowac róże których nigdy nie miałam ,a propos róż ta którą mi dedykowałaś piękna,nie mam-natomiast Nostalgie rośnie u mnie drugi rok ,to jedna z moich ulubionych róż
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu przyszłam zobaczyć co słychać w małym raju i muszę pochwalić rododendron na pierwszym zdjęciu, ma niespotykane kolory. I róża karmelowa, już ją u kogoś widziałam i chyba w kolejnym zamówieniu poszukam takiej. Dobrego sezonu w ogrodzie Ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witaj Krysiu :wit piękne rododendrony i różyczki i zdaje się widziałam krzewuszkę .Śliczne masz roślinki ;:333
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

To ta róża, czy ona nadaje się na konfiturę?

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu według mnie to jest rugosa chyba podobna do tej co ja dzisiaj pokazywałam i na pewno pachnie to i nadaje się na ucieranie :D
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Dziękuję Marysiu ;:196 Też wydawała mi się podobna :wit
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu, przepraszam Cię bardzo, ale nie miałam czasu poszperać za Twoją żółtą różyczką :oops: Zdjęcia się przydadzą, a jeszcze bardziej informacja o tym, że jest pnąca :wink:
Widziałam, że dyskusja była o murku wokół brzozy. Hm, sam murek by tam pasował jak ulał - takie zwieńczenie całości, skomponowane z rabatą obok. Pomysł ;:333 Z drugiej strony, dziewczyny prawdę piszą o brzozie ;:108 Wiem coś o tym, niestety. Moja brzoza jest kilka lat starsza niż Twoja i u jej stóp NIC nie chce rosnąć. W akcie determinacji wsadziłam tam barwinek, ale i on jakiś rachityczny :( Mam taki pomysł - jakby postawić murek i wypełnić go roślinami (nawet funkiami) w doniczkach plastikowych, to brzoza nie będzie im zabierała wody i składników odżywczych... Co Ty na to?
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witaj Krysiu,wpadłam do Twojego ogródka i nie mogę wyjść z zachwytu jakie masz piękne róże i rhododendrony ,zapisałam sobie Caramellę do zakupu bo mną zawładnęła,oj będzie co podziwiać w realu ,już nie mogę się doczekać :tan ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu, śliczne róże pokazałaś. Nostalgia najładniejsza, taka patriotyczna. Muszę koniecznie dowiedzieć się więcej o różach, moje marnie rosną. Super, że są takie wątki jak Twój, masz ogromną wiedzę ogrodniczą.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Witajcie

Dziś smętny dzień, z nieba leje jak z cebra, więc humor trzeba poprawić bytowaniem na FO ;:3

Madziu ;:196 moja Nostalgia ma jeden sezon, kwitła obficie, listeczki zieleniutkie, plamistość złapała dopiero na sam koniec sezonu. Zobaczymy jaki będzie jej drugi sezon, w tym było okej :)

Obrazek Obrazek

Kasiu ;:196 śliczne te róże, i coraz bardziej mnie na nie bierze...Masz może Cubane róże okrywową, jest urocza :)

Obrazek Obrazek

Dorotko ;:168 to Schloss Eutin rośnie u mnie od 2011, na początku zwieszała trochę główki i tak średnio mi się podobała :wink: widocznie potrzebowała czasu na pokazanie na co ją stać. W tym roku dała czadu, warto było na nią czekać. Jako jedyna do końca sezonu nie złapała plamistości :wink:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Marysiu ;:196 ta róża to Caramella, najładniej wygląda moim zdaniem jak nie jest jeszcze do końca rozwinięta, oceń sama ;:170

Obrazek Obrazek

Martusiu ;:168 ja to dopiero się cieszę na myśl o wędrówce po Twoim OGRODZIE :heja bo mój porównując to taki ogrodziu. Caramelle polecam-piękna zmienna róża, ładnie ulistniona,plamistość łapie dopiero pod koniec sezonu, ale bardzo delikatnie.

Obrazek Obrazek

Margitko ;:196 Kochana ja to dopiero nabieram doświadczenia i wiedzę, ale oczywiście podzielę się tym co już wiem ;:180
Nostalgie posiadam dopiero sezon, ale tak jak napisałaś,patriotka :) Kiedy sadziłaś swoje róże, może muszą się zaaklimatyzować, trzeba też je nawozić bo to żarłoki są,okopywać i jak sucho to podlewać :wink: Moja piękna NN

Obrazek Obrazek

Dzisiaj tak różanie bo to moja wielka ;:167 :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Elwi ;:196 nic się nie stało,że nie poszperałaś za różą . Co do propozycji to chyba zrobię jak Kasia mi poradziła, ale pomysł z doniczkami też jest dobry, będę dumać :roll:

Obrazek
To ta żółta w całości :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu masz rację ja też mam róże, które w takich otwierających się pączkach są najpiękniejsze :D Podoba mi się także Schloss Eutin i ta ostatnia żółta. Masz śliczne róże ;:173
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

A ja kupiłam w B książkę o pielęgnacji róż ,wszystkie książki w przecenie po 9,90 zł ,a wydanie ładne bo ze Świata Książki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”