Mój mały kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Bardzo ładny masz ten kącik na zdjęciu powyżej. Niby nic, a taki uroczy. Taki ciepły.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Karolinko ;:196 oj tak widoczki wiosenki fajnie się ogląda i można przy tym plany snuć :)

Madziu ja u Ciebie a Ty u mnie :;230 Kącik fajny, ale chcę tam zrobić pod brzozą murek taki jak jest wyżej nasypać ziemi do środka i coś posadzić, tam jest też wejście na moją działke[drugie] i chciałabym,żeby fajnie to wyglądało ;:131
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

To bardzo fajny pomysł. A chciałabyś dodać temu miejscu kolorów, czy raczej zostać w odcieniach zieleni?
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu piękna różyczka ;:333
Mam dwie odmiany tawułek ,ale u mnie nie sa tak piękne jak twoje :D
A mam jeszcze taką jesienną i jak przetrwa zimę to mam nadzieję ,że mi ładnie zakwitnie :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Madziu właśnie jakoś tak nie jestem do końca zdecydowana, tak sobie myślę posadzić rododendrona i podsadzić go funkiami o pstrych liściach, mam akurat duże kępy, które pasuje podzielić ;:131 i między kamienie coś np:

Obrazek

Alicjo ;:196 Tawułki lubią wilgotno, wtedy ładnie przyrastają ;:333 Sama na jesieni posadziłam nową tawułkę o nazwie Peach- jestem ciekawa jak zakwitnie.
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu :wit przyszłam z rewizytą :D
Masz piękny ogród, mnóstwo ślicznych, wyrośniętych roślin, rabata podniesiona wygląda super, obrzeżona kamieniem, wspaniałe kwasoluby .
Róże prześliczne, wspaniałe odmiany i pięknie ci rosną i kwitną . Krzaczek Schloss Eutin jaki ładny i zgrabny, też mam tą róże ale wypuszcza długie pędy, nie jest taka kształtna .
Westerland z budleją wygląda pięknie ;:215

Co do rozważań nad miejscem pod brzozą , to moim zdaniem lepiej nie otaczać drzewa i dosypywać mu ziemi przy pniu, chyba nie można zasypać wyżej niż rośnie.
Murek bym dała trochę dalej za brzozą, a samą brzozę obsadziła bergenią , ona wytrzyma suszę pod drzewem.
Natomiast za murkiem , na podwyższeniu tak jak planujesz może być rododendron i coś kolorowego, może kolorowe żurawki ?

Fajnie ,że spadł śnieg i ochroni rośliny ;:333
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Kasiu witaj- cieszę się z rewizyty ;:196

No tak na zdjęciu tego nie widać, ale brzoza rośnie u góry i zaraz jest brzeg i niższy poziom i od tamtej strony myślałam zrobić taki murek korzenie brzozy w ogóle nie były by zasypane. Aktualnie nie mam takiego zdjęcia, żeby było to lepiej widoczne
Żurawki to dobry pomysł ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu, wtrącę się do dyskusji. Posadziła bym tawułkę białą (mężowi się spodoba) :) i hosty, które już masz. Może też z kamieni zwisać floks szydlasty, po kwitnieniu przycinam i drugi raz zakwita, a cały czas jest zielony. Żurawki zdecydowanie dobry pomysł, cały rok są ładne.
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Teraz już rozumiem, na zdjęciu nie widać tej różnicy terenu :)
Poza tym jakaś piękna królewna też przesłania widok :wink:
Tawułki, hosty, żurawki, będzie ślicznie ;:215
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu :wit
Zimę porównałam i stwierdzam, że życie jest niesprawiedliwe, bo u mnie śniegu jest dużo więcej. Dojechać do pracy to horror jakiś :evil:
Na poprawę humoru zwiedziłam sobie znów Twój ogród. Fakt, Twoje roślinki rzeczywiście dopieszczone, wymuskane, widać, że je kochasz a one odwdzięczają Ci się jak mogą :)
Też wtrącę swoje 3 grosze do dyskusji, chociaż odkrywcza nie będę. Zestaw proponowany przez Dziewczyny uważam za piękny i sprawdzony: hosty, żurawki, tawułki, brunery, miodunki - pięknie skomponowane to idealny zestaw pod drzewo. Ale rozważ, że funkie, tawułki lubią wilgotne stanowisko, a brzoza wyciąga sporo wody. Jeśli masz możliwość regularnego podlewania, to nie ma problemu. A zastanawiałaś się kiedyś nad posadzeniem berberysów miniaturowych? Są niewymagające, ozdobne bardzo i mogą, odpowiednio dobrane, rozświetlić zakątek. A masz tych zakątków trochę i co jeden to piękniejszy ;:168
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Dziewczyny KOCHANE dziękuję Wam bardzo za propozycje, fakt ,że żurawki itp. lubią wilgoć, ale zaś jest tam półcień więc czułyby się tam dobrze :wink: Berberysy chyba bardziej wolą słoneczne stanowiska? Do wiosny przemyślę jeszcze to,i jakby co to widzę,że mogę liczyć na Waszą pomoc .;:180 ;:180 ;:180 ;:196
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu bardzo poważne plany ;:138
Żurawki i berberysy pięknie się prezentują więc nowe rabaty oj będą eleganckie ;:138
Będę podglądać wiosną :wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały kawałek raju

Post »

Krysiu ale masz propozycji do wyboru :) teraz tylko wybrać, zastanowić się i wiosna realizować :) najfajniej jest jak się zaczyna rabatę , sama przyjemność obserwować jak się rozwija .... :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”