Termin sadzenia cebul tulipanów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kiedy sadzić tulipany do doniczek.

Post »

Swoje tulipany, nie pamiętam dokładnie, ale myślę,że wysadziłam je pod koniec listopada.
W warunkach, które mam w pokoju już skiełkowały.
Posadziłam czarne tulipany i tulipany papuzi.
kachat
200p
200p
Posty: 411
Od: 13 cze 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Moje tulipany wypuściły gigantyczne, olbrzymie platfusowate liście, które nawet nie wytrzymały swojej wielkości i oklapły na ziemi. Leżą takie pozawijane, wielgachne liście, szerokie, a pąków kwiatowych ani widu ani słychu... Dlaczego tak się stało? :(
atriss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 maja 2015, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

cebulki tulipanów zakupione na początku maja

Post »

Witam
byłam w Holandii na początku maja i kupiłam cebulki tulipanów - po powrocie doczytałam że należy tulipany wysadzać we wrześniu/październiku. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć w jaki sposób przechowywać cebulki do jesieni? Czy może je jednak wysadzić - niestety nie mam działki więc mogę to zrobić tylko do skrzynek balkonowych.

z góry dziękuję za informacje

atriss
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Ja trzymam w garażu, posegregowane w niezamkniętych papierowych torebkach umieszczone w plastikowych skrzynkach. Kiedyś kładłem luzem w drewninych, czy tekturowych pozyskiwanych z marketów, Wazne żeby miały dopływ powietrza
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Cebulki tulipanow

Post »

atriss, prawdopodobnie są to cebule z zeszłego roku, przechowywane w chłodni. Jeżeli widać wyrastające korzenie, to tak jest. Musisz więc wsadzić cebulki do skrzynek.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Witam serdecznie, kieruję do Was dziś pytanie odnośnie rozmnażania tulipanów. Otóż dostałam ok. 5 kg cebul tulipanów, kilkanaście największych sztuk chcę rozmnożyć w czystości odmiany, żeby nic się nie pomieszało. Czy warto użyć do tego wielkich kilkulitrowych donic, czy cebule zmarzną w zimie? Jak to ugryźć? Za wszelkie pomysły bardzo dziękuję ;:180
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Wsadzić tulipany do donic , a potem z donicą do ziemi - będzie dwa w jednym - nie pomylą się odmiany i nie zjedzą cebul nornice :D
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Jaka powinna być minimalna średnica doniczki?
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Szczerze mówić nie wiem , bo sadziłam prosto do ziemi , ale nornice miały używanie , teraz zbieram takie płaskie donice jak po chryzantemach z 1 listopada i w jedna donicę planuje wsadzać tak 6-8 cebulek czyli średnio jedną paczkę tulipanów z biedronki :D
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Bo z tego co wiem, cebule tulipanów, które mam, są odmianowe. Chciałabym w pierwszym roku je oznaczyć, w kolejnych rozmnażać i sprzedawać.
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

To chyba metodą prób i błędów musisz znaleźć najlepszy sposób, bo nie wiem na ile będą przyrastać nowe cebulki w takiej donicy, mnie raczej bardziej zależy na tym żeby nornice nie zjadły tych co mam
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 247
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

W doniczkach cebule dają małe przyrosty, do mnożenia trzeba sadzić pojedyńczo bezpośrednio do ziemi, nawieźć solidnie. Cebula wytwarza kilka cebul potomnych, duże, które będą kwitły w następnym sezonie i drobne, te trzeba uprawiać 2 lata by dały kwitnące cebule. Ilość cebul potomnych zależy głównie od odmiany i warunków uprawy. Powodzenia!
Pozdrawiam

Karol
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Ja mam w tym roku masę cebul potomnych, po prostu masę. Rozmnożyły się niesamowicie i sadzenie ich to była straszna dłubanina, ale może za 2 lata będzie z tego morze tulipanów? ;:oj


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”