Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witaj Jolu wpadłam z rewizytą dzieciaczki masz słodkie i tak jak ja trójeczkę tyle ,że ja mam dwie panienki i jednego chłopczyka .Czytam ,ze maluszek nie jest ospały .Mój Radek sypiał ładnie póki nie wróciłam po macierzyńskim do pracy jak wróciłam zaczęło się spał w dzień a w nocy wcale tak dwa miesiące ale było minęło teraz to już ośmiolatek.Piękne masz kwiaty domowe a i ogrodowe piękności dorodne obejrzałam poprzednia część poczytam poprzednie .pracy masz dużo dziewczyno ale praca z roślinami to nasza przyjemność prawda ;:138 Roślinki upycham tak jak ty i chciejstwa tez mam
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Wspaniałe zakupy miałam kiedyś tą paproć coś w jej nazwie chyba było z "blue" :wit
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Bardzo ładne te przecenione cebule hippeastrum. Myślałam, że są to takie po kwitnieniu z liśćmi, jak Napisałaś, że przecenione...

Hibiskusowymi kwiatami zawsze się zachwycam ;:215
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jola ten róż hibiskusa obłędny... skąd Tyś to wytrzaskała?? :shock:
Z nie śpiącym dzieckiem nie do końca musi tak zostać.. Mój Patyczek nocami spał (i śpi) ładnie, w dzień zaś jak na wtedy jego wiek - wypadałoby aby spał i spał.. a on? 30-40min .... 3x dziennie a i to czasem nie 30 a 5-10min ;:223 reszta dnia okupiona krzykiem, wrzaskiem itp, bo.. kolka i ząbkowanie na raz ;:223 ale było, minęło, zaczął i w dzień spać "jak człowiek" ;:306 i można odetchnąć ;:333
Ale gromadka na zdjęciu urocza ;:108 Że Tobie chce się jeszcze po tych OBI itp latać za kwiatkami....? Bo mi to kwiatków trochę się odechciało ;:222 i wcale nie dlatego, że Patyk regularnie tarmosi palmę, benjamina, czy ściąga czasem za wystające liście z parapetu skrętniki ;:306
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Kasiula17 pisze:Witam Jolu widzę że masz dzbanecznik.
Teraz fajnie bo super przeceny i super że pogoda dopisuje i nie marzną. .. Cudne okazy
Tak Kasiu,to dzbanecznik.Trochę szkoda,że bez dzbanków.Ale może na wiosnę się dorobię :wink: .Za 5zł-warto zaryzykować,nawet gdyby mu się u mnie nie spodobało.
Ja czasem bywam w Obi.Tam się czasem coś ciekawego trafi kupić.Tam jest o tyle dobrze,że w zimie jest stół z papierem do pakowania.Takim z rolki i żywe roślinki można sobie w szary papier okręcić.Więc nie nie powinny zmarznąć.
Blueberry pisze:...kwiat hibiskusa chyba dość spory?.... Gratuluję okazyjnego zakupu cebul ;:63 teraz faktycznie tylko czekać jakie będą kolory
Tak kwiat był spory na tym hibiskusie.Bardzo mi się podoba ten kolorek.
Cebule 2 już zaczęły wypuszczać pędy kwiatowe ze środka.Więc będzie po 1 pędzie.Ale dobre i to ;:138 .Czekam jednak nadal z sadzeniem...aż będę musiała.Z doświadczenia własnego wiem,że zbyt wczesne podlewanie może doprowadzić do zaschnięcia pędu...

Kasiuta,Ciebie w ogóle mało na fo.Nie tylko u mnie.Dziękuję za komplementy.Najmłodszy właśnie u mnie na kolanach protestuje głośno ;:224 .Nie bardzo lubi przy komputerze siedzieć.Raczej ''kręcone'' z niego dziecię...
Mój dzbanecznik też z Obi.

becia123A ja myślałam,że u Ciebie już wszystkie 'chciejstwa' zrealizowane ;:oj .Takie masz różności.To jak coś wypatrzysz u mnie,a będzie można podzielić,to chętnie się wymienię :uszy .Więc zapisuj(najlepiej w którym wątku i jaka str ;:224 bo nie wszystkie rośliny pamiętam z nazwy)

Filigranowa,mam nadzieję,że ta paproć się zaaklimatyzuje,bo coś czarno to widzę :evil:

justus,dzięki.Hippeastra wypuszczają już pędy.Ale póki co,czekam jeszcze z sadzeniem.
Też lubię hibiskusy.Szkoda,że takie odmianowe są takie drogie...

Mniodkowa hibiskusa mam z wymiany forumowej :D .
Mój Maciek nie ma kolki,dzięki Bogu.Po prostu nieśpiący z niego koleś :wink: .Dziś pół nocy spał z nami,bo co go chciałam odłożyć,to protestował.Po pół godzinie tarmoszenia na rękach(nie żeby płakał,ale nie spał i w łóżeczku beczał)-dałam za wygraną.Bo zmarzłam i chciałam się ogrzać.Burczałam coś głośno co o tym sądzę ;:224 ...a M. też coś odpowiedział.Więc mu rano dogadałam,że ciekawe,czy on by był szczęśliwy-gdyby od prawie 8 lat nie dosypiał nocek...A on,że mówiłem Ci żebyś go wzięła do nas...a ja na to,że gdybym tak wszystkie dzieci brała do nas,to teraz byśmy spali w 5 na naszym łóżku ;:224 ;:306
....co do Obi-to wizyty w sklepach to prawie jedyna moja rozrywka ;:223 ...gdybyś Ty całymi dniami siedziała z takimi ''wrzaskunami'' jak moje dzieci,to też chętnie byś chciała się wyrwać choćby do Obi,czy Biedronki ;:123
Całe szczęście,że Monika już się uczy...a Michał od września pójdzie.Trochę odetchnę...
Oczywiście nikt mnie nie zmuszał do 3 dzieci...i nie wyobrażam sobie życia bez nich...co nie znaczy,ze jest zawsze łatwo i przyjemnie...może gdybym miała większy domek,to mniej by się słyszało te wrzaski...
I tylko czasem próbuję sobie przypomnieć-jak wyglądało moje życie bez dzieci...

----------------------------------------------------------------------
To skoro już odpisałam każdemu z osobna,to poszukam zdjęć.Bo u mnie dziś deszczowo,wietrznie i zimno.Trzeba się posiłkować kolorami lata...

Liatra .Sama kiedyś wysiałam mieszankę.Ciągle myślałam,że nie mam białej...dopiero po kilku latach okazało się,że jest jedna biała.Została w miejscu gdzie je wysiewałam.Przesadziłam więc do ogródka.

Tą różę dobrze się ukorzenia.Mam od niej chyba 3 sadzonki.
Ten rok był dobry dla róż i kwitły na okrągło.Złapały tylko czarną plamistość.Ze wzgl.na Maćka nie pryskałam.Na wiosnę muszę koniecznie.Tak jak brzoskwinię od kędzierzawości...

Obrazek Obrazek

Wczesna chryzantema.Nie wiem już czy z wymiany,czy z przeceny.Chętnie bym zdobyła inne kolorki wczesnych chryzantem...mam jeszcze żółtą.I kilka innych,ale niewielkich i późniejszych.Mam nadzieję,że przezimują.

Hortensja z jesiennego zakupu.Dziwna odmiana.Mam opisaną,ale nie pójdę na deszcz by sprawdzić.
Sadzonka była mała.Ale to dowód na to,że jak się posadzi w torf i da ''papu''...

Obrazek Obrazek

Paproć ogrodowa.Kupiona połamana ,za grosze z przeceny w Obi.Ciągle się nią zachwycam.Czasem warto uratować coś ze sklepu.
Ciekawe jak zakwitnie mi lilak kupiony za złotówkę ;:65 ...Ale sadzonka nie połamana,w dobrej formie,to jak nie uratować?

Hibiskus bylinowy od ''siostry'' forumowej ;:196 .Pąki miał wcześniej,ale dopiero w tym roku zakwitł.Moja wina :oops: .Miał za suche miejsce.Przesadziłam na jesieni...zobaczymy.

Obrazek Obrazek

Trochę lilii ;:167
Nie pytajcie o odmiany.Z początku zapisywałam,później oznaczenia wygrabiłam...

Obrazek Obrazek

Sadząc lilie na wiosnę-oskubałam trochę cebule z łusek i posadziłam w doniczkę.Stały trochę zaniedbane...ale na jesieni miały już takie cebulki.Wysadziłam do 'przedszkola''

Obrazek Obrazek

I to tyle na dziś.Miłego popołudnia
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu My jesteśmy 9 lat po ślubie ale szybko się potoczyło i najmłodsza z trójki ma 4,5 roku ;:138 Tez stopniowo remontujemy zamiast jechać gdzieś po ślubie wymieniliśmy okna ,potem w kolejnym roku przydomowa oczyszczalnia powstawała pracą rąk..W następnym roku centralne dalej ogrodzenie nadal do skończenia ,domek dla dzieci z korytarza robiliśmy sobie kuchnie i mebelki na wymiar bym miała dwa pokoiki i kuchnię ,w międzyczasie toaleta teraz walczymy z łazienka .Latem będziemy wymieniać posadzki w tych naszych pokoikach i ocieplać fundament od zewnątrz a za dwa lata podnoszenie dachu i pokoiki na górze dla dzieci .Marzy mi się altanka może uda się w międzyczasie zobaczymy.Samemu po pracy czasu mało .Powoli jakoś stopniowo zrobimy byle zdrowie było.Jeśli coś Ci się będzie podobało to pisz jak da się podzielić to ;:32
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Lilie kwitły u ciebie bajecznie.

Trzymam łapki za te młode cebulki lilii, które posadziłaś ;:138 ;:3 .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

To trzymał kciuki aby hippeastra jak najszybciej zakwitły ;:108 ale nigdy nie zauważyłam aby wcześniejsze posadzenie spowodowało zaschnięcie pędu, wprost przeciwnie, pęd mniej wyciąga z cebuli. Może inne warunki... Zdjęcia wspomnieniowe przepiękne, zwłaszcza chryzantema i lilia z 2 zdjęcia ;:173 ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

becia,widzę,że jesteśmy na podobnym etapie życiowym :wink: :D .I ''budowlanym''.Fajnie,że Cię znalazłam.
To ja przejrzę Twoje wątki,troszkę poczytam w zimowe wieczorki.I zrobię zapiski.Tylko martwię się,czy Ty coś sobie u mnie znajdziesz ;:174 .U mnie chyba bardziej pospolite roślinki.
-----------------------------------
Truskawki ozdobne,
jakaś bylinka na skalniak ;:167

Obrazek Obrazek

Filigranowa,kciuki za lilie się przydadzą.Ciekawe,kiedy zakwitną takie z malutkich cebulek.Pewnie dopiero za jakieś 3 latka :?

Hortensje.Ta na 2 zdj.uformowała się sama w wersję ''na pniu'' :heja

Obrazek Obrazek

Blueberry Mnie się kilka razy zdarzyło,że jak wysadziłam cebule hippeastrum z mało wystającym pączkiem i zaczynałam podlewać od razu ,to pączek zasychał i roślina szła w liście.Więc teraz ,gdy przynoszę cebule z piwnicy,to podlewać zaczynam dopiero,gdy pęd kwiatowy ma z 10cm.Może to przypadek tylko.Ale wolę się nie pozbawiać kwitnienia...

Lilia z 2 zdj.chyba z wymiany z Szarotką ;:138 .Piękna.Zakochałam się w liliach.Wydaje mi się,że ten gatunek,to lilie azjatyckie.Dość chętnie się rozmnażają.Chyba dlatego należą do moich ulubionych.Mimo,że wielkość kwiatów skromniejsza,niż u innych.

To chyba tojeść.
I len.To bylina z 'wędrujących'.Wdzięczna roślinka.

Obrazek Obrazek

Mam tyle zdjęć z lata,że przez całą zimę nie zdążę Wam pokazać...

?Nie pamiętam nazwy.Ale ma piękne pstrokate liście.
Trzykrotka

Obrazek Obrazek
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

:wit Jolu! z tymi hippeastrami, to masz rację, jak za szybko się podlewa to idzie czasami w liście i nie kwitnie, ja dopiero podlewam jak jest pąk na wierzchu małymi porcjami wody czyli łyżeczką wkoło cebuli, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

jola1313 pisze:
Kasiuta,Ciebie w ogóle mało na fo.Nie tylko u mnie.Dziękuję za komplementy.
Jolu rzadko bywam bo w ogóle na wszystko brakuje mi czasu.Poprzedni rok był najgorszy ponieważ w pracy byłam od rana do wieczora przez wiele miesięcy .Ogródek też przez to trochę zaniedbałam ;:223 .Mam nadzieję ,że w tym będzie lepiej bo planów dużo :)

Paproć ogrodową masz piękną ;:108 .Ja nie mam ręki do paproci, zarówno ogrodowych jak i domowych.Posadziłam dwa czy trzy lata temu i do tej pory jej nie zobaczyłam ;:306 .
A w domu to rośnie,rośnie a potem kaput ;:145
Lilie śliczne,szczególnie ta z ciemnymi plamami oraz różyczka ;:333
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolka ta lilia to Lion Heart. Prawdziwa piękność. Widzę również śliczną, białą trzykrotkę i oczywiści hortensje. Wszystkie to moje ulubione. :wink:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu oglądaj i zapisuj na spokojnie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”