Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Cieszmy się tym, co mamy...
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

http://www.szlachetnapaczka.pl/

Akcja
SZLACHETNAPACZKA.PL
dla potrzebujących, ubogich - radość "na gwiazdkę".




Zachęcamy do udziału w pomocy rodzinom biedniejszym z Polski, dzieciom.
Akcja bardzo dobrze zorganizowana pod patronatem sióstr zakonnych i kapłanów , woluntariuszy,
którzy w nią całym sercem się zaangażowali.

Wybiera się na stronie www rejon Polski , i jedną z rodzin.

Bardzo ładnie i przejrzyście jest to zorganizowane od strony informatycznej - widać też wszystkie potrzeby danej rodziny,
ile dzieci ma dana rodzina, jakie rozmiary ubrań byłby najbardziej potrzebne, itp.
Bardzo zachęcam każdego z naszych Forumowiczów i Forumowiczek do udziału w akcji.
Jest to jednorazowa pomoc na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia / Gwiazdkę.
;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich-Święta

Post »

Jest wiele możliwości pomocy i każdy może wybrać coś na co może sobie pozwolić finansowo (aby pomóc).

Tu możliwości i opis szerszy:
http://www.szlachetnapaczka.pl/superw
http://www.szlachetnapaczka.pl/co-slych ... aczce.html



.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich-Święta

Post »

"...Szukali biedy, tej prawdziwej. Dotarli do ludzi, którzy przez miesiąc utrzymują rodzinę za 300 zł za osobę, tyle ile przeciętny palacz wydaje na papierosy w miesiąc. Są też tacy, którzy wiedzą jak poradzić sobie, mając mniej niż 50 zł na członka rodziny. Na pytanie o marzenia odpowiadają ciszą.....".

http://www.szlachetnapaczka.pl/paczka-l ... esiac.html
Magda 55
50p
50p
Posty: 84
Od: 9 sty 2012, o 00:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

?Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.?(św. Jan Paweł II)
Dziękuję za wiadomość. Już wszystko mam uzgodnione z wybranym koordynatorem.
Pozdrawiam ;:167
Magda
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

Wspaniale Magdo. Masz wielkie serce. Dobro jest jak miłość. Dzieląc je, nie ubywa go, a przybywa...
;:167
Miłego dnia!
Admin.
Niueste
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 cze 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

Niestety, nie mogę wybrać rodziny . Szybko, w każdym momencie i na każdym kroku mogę tylko dokonać wpłaty, a tak nie chcę.
Awatar użytkownika
grazka24
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 19 maja 2010, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: m.Łódź

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

Takie nasze państwo opiekuńcze, żeby doprowadzić rodziny do takich sytuacji?!. Nie wiem czy w ten sposób każda potrzebująca rodzina dostanie paczkę . A co z tymi ,których godność osobista nie pozwala żebrać i nawet o nich nie wiemy. To nie załatwia sprawy a wyręcza Nasze władze od odpowiedzialności .
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

Niueste pisze:Niestety, nie mogę wybrać rodziny . Szybko, w każdym momencie i na każdym kroku mogę tylko dokonać wpłaty, a tak nie chcę.
A szkoda. Kilka lat temu sama robiłam paczkę. Nie była bardzo "wypasiona" bo nie stać mnie na taką. Dlatego od dwóch lat zrobiłam na koncie zlecenie stałe na szlachetną paczkę i wiem, że moje skromne co miesięczne wpłaty zostaną właściwie spożytkowane.
Niueste jest jeszcze inna akcja Stowarzyszenia Wiosna. Można ufundować indeks dzieciom z rodzin ubogich.Tu chodzi właśnie o wpłatę pieniędzy. Więcej tu http://mail.mailnews.pl/c/yzbb3n1sxg/a4f7i96vwm/ . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów z Adminem na czele.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

Lipotunka pisze:Lepiej chociaż w ten sposób ich wspierać, niż w ogóle. Wiadomo, że wszystkim nie jesteśmy w stanie pomóc, ale dajmy z siebie tyle ile możemy. Przecież najgorzej siedzieć z założonymi rękami i nie robić nic, wychodząc z założenia, że to są inn.....
Kolejna roztropna myśl. Wyrazy szacunku. Ważne byśmy my coś zrobili a że jest jak jest , no cóż, tak wybieramy i mamy to czego chcieliśmy.... :( Oczywiście nie wszyscy mamy współudział w tym co jest w Polsce i co się dzieje. Najważniejsze jest jednak abyśmy nie byli bierni i obojętni. Każdy ma kawałek puzzli w tej układance do ułożenia i albo włoży poprawnie kawałek albo go nie dotknie lub włoży odwrotnie. Wybór należy do każdego z nas. Najgorsza jest bezczynność całkowita lub obojętność serca.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

grazka24 pisze:Takie nasze państwo opiekuńcze, żeby doprowadzić rodziny do takich sytuacji?!. Nie wiem czy w ten sposób każda potrzebująca rodzina dostanie paczkę . A co z tymi ,których godność osobista nie pozwala żebrać i nawet o nich nie wiemy. To nie załatwia sprawy a wyręcza Nasze władze od odpowiedzialności .
To, że Państwo jest niezorganizowane w pomocy słabym (biednym, niepełnosprawnym, po wypadkach losowych, także patologiom i uzależnieniom) - chodzi głównie o przysłowiową wędkę, nie znaczy, że społeczeństwo ma prawo odwracać oczy i też mieć to w czterech literach. Idąc dalej powinno się zlikwidować wszelkie organizacje non-profit i zabronić tego typu działań, bo Państwo powinno - nastąpi wtedy naturalna eliminacja a ci co mają i mogą więcej będą mieli czyste i bezchmurne sumienie ;:185

Szlachetna paczka jest świetnym pomysłem mądrego człowieka i wbrew pozorom nie działa tylko akcyjnie.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Magda 55
50p
50p
Posty: 84
Od: 9 sty 2012, o 00:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

"Po czynach ich poznacie...", więc szkoda czasu na dyskusje, raczej przydadzą się konkretne działania. Ja po konsultacji tel. z koordynatorem już przygotowuję na sobotę paczkę dla konkretnej rodziny. Ale podałam też adres rodziny, którą trzeba otoczyć opieką całoroczną, bo dramatycznie pogorszyła się tam sytuacja społeczno-ekonomiczna. Koordynatorka obiecała organizowanie takiej pomocy, więc szlachetna paczka mogłaby w tym przypadku przybrać różne formy. I już się z tego cieszę.
Mam oczywiście świadomość, że w chwili, gdy jem kromkę chleba, to na świecie ileś ludzi umiera z głodu, ale...jestem tu i teraz ;:108
Kryska, ja podobnie, jak Ty, mam comiesięczną wpłatę ...do Johannesburga.
Pozdrawiam ;:167
Magda
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

A jeśli ktoś nie ma ani funduszy ani ubrań na zbyciu to jak może pomóc ? Mam rośliny doniczkowe i bombki wykonane własnoręcznie z cekinów , które chciałabym przeznaczyć na konto szlachetnej paczki . Czy mogę coś z tym zrobić i jeśli tak to w jaki sposób ? Chciałabym bardzo mocno pomóc .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcja SZLACHETNAPACZKA.PL dla potrzebujących, ubogich.Święta

Post »

Może komuś stąd coś się przyda, czym chciałabyś wspomóc Gabrysiu.
:arrow: http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=58


.
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrody Serc Naszych - [ OSN ]”