Cylindry do pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
qshka
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 maja 2013, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Ja też w tym roku chciałabym spróbować z cylindrami, ponieważ w tamtym roku turkuć zjadł mi koło 4-5 sadzonek w tunelu :-/ Czy potrzeba tych 20/20 cm, czy jakieś mniejsze... bo wyczytałam , że każdy ma swój sposób...A ja pierwszy raz będę tak sadzić i jestem ciemna ;) I na jaką głębokość je wsadzić?
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

qshka- ja widziałam tutaj różne metody, cylindry w połowie w ziemi

lub tylko troszkę, ale jednak.

Osobiście stawiam po prostu na ziemi, wsypuję co trzeba, sadzę roślinkę.

Uprawiam już tak od paru lat i jestem zadowolona.


Obrazek Obrazek

Oczywiście przed wsypaniem ziemi wbijam w ziemię w cylindrze taki piętnasto- centymetrowy kołeczek z gwożdziem

przywiązuję do niego sznurek, na którym ma się trzymać pomidor lub inna roślina.

To naprawdę nie jest trudna uprawa, myślę że najłatwiejsza.
Pozdrawiam, Agata.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

qshka
Z tymi cylindrami to chodzi o to, że kiedy je sadzisz pod folią, tak jak wyżej zdjęcia, to powietrze szybciej ogrzewa ziemię w cylindrze niż ziemie w gruncie, temperatura w takim cylindrze jest o kilka stopni większa niż normalnie i pomidor lepiej rośnie, dlatego takiego cylindra nie należy zakopywać zbyt głęboko, możńa na kilka centymetrów, można położyc tylko na gruncie, a z tymi turkuciami to mógłby i wejśc pod spodem do takiego cylindra, mogłabyś zrobić tak , żeby pod te pierścienie podłożyć kawałki folii , a jak pomidor się rozrośnie i zobaczysz, że korzenie przerosły, to folię wyciągniesz i dalej będzie sobie rósł,
a 20 na 20 centymetrów jest ok.
qshka
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 maja 2013, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

A czy można je wysadzić wcześniej do tych cylindrów? Bo moje sadzonki już są dość duże. Nie mówię, że teraz już... Ale nie wiem za 2-3 tyg.? A gdzieś czytałam, że na te turkucie to ludzie zakopują słoiki... popiół... Jest jakaś sprawdzona metoda?
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Pomidorzanko Napisz proszę co Ty masz za cylindry?? to znaczy z czego one są. Bardzo mi przypadły do gustu i chciałabym właśnie takie zdobyć. :wink:
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

qshka
Oczywiście, że można, po to właśnie one są ,żeby można było wcześniej sadzić, pomyśl tylko jakimś zabezpieczeniu na wypadek, gdyby w noocy były silne przymrozki , typu włóknina, worki z folii, ale pod koniec kwietnia jest na ogół bezpiecznie.

-- 4 kwi 2014, o 10:30 --

A co tukrkuciów to , niestety, nie umiem pomóc.
herman42
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 13 lip 2014, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Witam,ile powinien mieć minimum cylinder aby pomidor czuł się dobrze.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Tak około dwadzieścia centymetrów średnicy i dwadzieścia wysokości
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

herman42 pisze:Witam,ile powinien mieć minimum cylinder aby pomidor czuł się dobrze.
Pytanie z cyklu dziwnych :) , ale bez podawania wymiarów i nawet zapewnienia, że u mnie pomidory czują się dobrze, odpowiem zdjęciem:
Obrazek

Pomidory w tych cylindrach co roku lądują w foliaku i wg. mnie mają się zupełnie dobrze. A tak w ogóle, to cofnij się do pierwszej strony tego wątku.
herman42
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 13 lip 2014, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Ja mam 25 cm,więc powinno być dobrze.Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy moje cylindry będą dobre do cukinii.Czy w ogóle sadzi się cukinie do cylindrów
Awatar użytkownika
wasyl_13
50p
50p
Posty: 78
Od: 25 paź 2008, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Próbowałem uprawiać cukinię w dużym ok. 20l wiadrze, nie polecam ogonki liściowe a potem i pęd uszkadzały się o rant wiaderka. Musiałem wiaderko prawie całkowicie wkopać i podkładać kawałki plastyku pod pęd.
Pozdrawiam Mariusz
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Witam ;:180 od 3 lat uprawiam w cylindrach i wiaderkach pomidory w namiocie foliowym i od tamtego roku w szklarni,ziemia u mnie jest paskudna jak na hałdzie ,wymiana całej ziemi to duzy koszt, a tak wymieniam co 2 lata z tych pierścieni ,wiaderek, i jest ok, w tamtym roku były bardzo trudne warunki pogodowe do uprawy pomidorów u mnie ,wysokie upały a potem deszcz i deszcz, wszędzie wszystkim pomidory padły już w połowie sierpnia ,wszędzie zaraza! a u mnie ok było do połowy wrzesnia :D
Obrazek Obrazek
Obrazek
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cylindry do pomidorów

Post »

Mogę spytać czym wcinacie agrowłókniny że wychodzi okrąg na odpowiednią średnicę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”