Jesień w familokowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16041
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jesień w familokowym

Post »

Witaj, Jadziu, wpadam do Ciebie na podsumowanie, bo lubię w okresie zimowym gromadzić indywidualne doświadczenia różane. Teraz jest więcej czasu na odwiedzanie starych znajomych, a więc z przyjemnością przestudiuję twój wąteczek hurtowo od początku :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jesień w familokowym

Post »

Ludowa artystko ;:136 fajnie wygląda kalmia :) też mam , ale to jakieś takie małe krzaczki, ledwo widać , gałązki usychają , na szczęście nowe rosną , ale jakaś to mizerota :) lubię krzewy które widać z daleka, które od drogi , nawet jadących samochodem przykuwa uwagę :D
A to moja mizerota :)


Obrazek
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Jesień w familokowym

Post »

KAROLINO widziałam Twoją Kalmię i aż mi wstyd za moją ,bo ta to dopiero mizerota ci jest :wink:Moja jest wąskolistna . Jednak wiosną ją przesadziłam i myślę ,ze trochę w tym sezonie podgoni, a może moja to jakaś miniaturka :wink: rośnie razem z Rh i azaliami a przedtem rosła na wrzosowisku
WANDZIU miło Cię gościć .Masz rację ,ze w jesienno-zimowy czas jest na odwiedzanie wątków i spojrzenie innym okiem na inne rośliny .W sezonie tego sie nie zauważa .Podsumowując sezon na pierwsze miejsce klasyfikuje sie róża Rose der Hoffnung za całokształt

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień w familokowym

Post »

Piękna kalmia - też miałam kiedyś na nią ochotę - czy ją zabezpieczasz przed zimą ?
Piwonii itoh nie mam ani jednej - a są przepiękne ;:108 . Miałam pięć wielkich kęp zwykłych , pełnych , białych n/n - odurzająco pachnących ...zostały mi trzy . Rozdałam biskupie i różowobiałe ...a teraz znów mi się podobają . Wykopałam , bo robiłam różankę ...i tam było za wąsko , by je pomieścić razem z różami . No i do kompozycji mi nie pasowały .
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jesień w familokowym

Post »

Ja mam dwie kalmie, też chyba wąskolistne, obie jakieś karłowate :) a w tym roku nie widzę pączków, chyba nie zawiązały :( mam je 2 lata--mizeroty :( mam też Enkiant, to takie podobne :) pąki zawiązała w u.r. ale się wiosną obsypały. Ciekawe jak w przyszłym, pąki ma --ale to też z grupy mizerot :wink:
masz śliczną piwonię i jaśmin :) znacie i używacie nazw fachowo, jak prawdziwe ogrodniczki :) ja tam tylko znam nazwę gatunku , a od tych łacińskich język mi się łamie :) doceniam Waszą wiedzę ;:180
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Jesień w familokowym

Post »

Jadziu Piwonia cudowna, zakupiłam białą itoh u Podstolca dwa lata temu ale jeszcze nie kwitła bo mała jakaś a doczekać sie nie potrafię na moje kwiaty. Długo czekałas na kwiaty?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Jesień w familokowym

Post »

EWCIU na moje Itohy też czekałam 2 lata, a nawet 3 .One muszą się chyba porządnie rozrosnąć .Ta biała w tym roku nie była taka urokliwa .2 lata temu miały seledynową poświatę

Obrazek

Obrazek

KAROLINO masz mnóstwo krzewów ;:oj tyle Kalmii .Nawet nie przyglądałam się mojej Kalmii czy ma pąki ;:124 Ja czasem zapominam co mam w ogródku, dobrze ,że fotki mam podpisane wtedy odgapiam jak zapomnę :;230 Łaciny też nie znam tylko niektóre rośliny znam z łaciny reszta polskie nazwy
JAGÓDKO nie okrywam Kalmii wszak ma kopczyk ale teraz to już w całkiem zacisznym miejscu rośnie .Chronią ją azalie i Rh .Czekam niecierpliwie na konkretne kwiaty moich Itohów ,bo w ubiegłym roku przegapiłam kwitnienie ;:174 , a wnusio nie zrobił mi fotki .Dlatego w przyszłym sezonie będą pod szczególna obserwacją


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień w familokowym

Post »

Piękne królewny ;:303 aż mi wstyd bo my tylko te rózowe na ost.zdjeciu hodujemy takie same białe majowe i taką poźną czerwcową co u mnie w wątku jest ;:oj ale starym
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jesień w familokowym

Post »

;:224 tyle piwonii, ja mam tylko kilka i to tych wiekowych z czasów babci.
A twoje piękne i bardzo atrakcyjne w kolorystyce. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień w familokowym

Post »

A ty Jadziu wiesz jaki jest popyt na to u nas w Krakowie ;:oj dziennie idzie z jednego krzaka 50 a tygodniowo nawet 260 w tym roku trochę nie wyszło z Narcyzami i zonkilami bo wiosna wczesna to i na Wielkanoc mało zostało :D
Azalia
50p
50p
Posty: 93
Od: 6 lut 2012, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień w familokowym

Post »

Jadziu, czy jesteś pewna, że ta piękna czerwona piwonia to Karl Rosenfield? Ja mam bardzo podobną ale mam ją opisaną jako Adolf Rousseau. Czy mam pomylone nazwy czy też one są tak bardzo podobne?. Czy kwiat twojej jest duży?. Mój jest bardzo duży.
A z 3 piwonii kupionych od PM jesienią ubiegłego roku, 2 zakwitły wiosną, a na kwiaty trzeciej, Cory Louise właśnie
czekam. Jest u ciebie piękna, oby moja nie była pomylona.
Pozdrawiam .
Marianna
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Re: Jesień w familokowym

Post »

że i piwonie masz cudne a mnie zachwyciły twoje frywolitki, chciałabym się nauczyć
ich robić bo są piękne tyle fajnych ozdób można by z nich zrobić.......muszę poszukać
w internecie kursiku jak się je robi, byłam na kursie robienia biżuterii z filcu, ale chyba
nie będę więcej robiła ozdób filcowych ;:196
Awatar użytkownika
grazka24
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 19 maja 2010, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: m.Łódź

Re: Jesień w familokowym

Post »

mati1999 pisze:Piękne królewny ;:303 aż mi wstyd bo my tylko te rózowe na ost.zdjeciu hodujemy takie same białe majowe i taką poźną czerwcową co u mnie w wątku jest ;:oj ale starym
Bo one są najładniejsze. Zawsze takie chciałam mieć , ale jakoś nie udało mi się ich zdobyć. Spróbuję w przyszłym roku.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”