Te co powodują uśmiech

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Adamie, dziękuję za komentarz :) Jukę kupiłam z dwoma pniami, niestety jeden musiałam oddzielić, bo zgnił, zrobił się miękki :( rozetki, a były dwie oddzieliłam od pnia, jutro postaram się dodać zdjęcia tych 2 dzieciaczków chorej juki, ooooo przepraszam 3 dzieciaczków, bo pomiędzy pniami z ziemi wyrastał jeszcze jeden ;:138 oto zdjęcie najmniejszego dzieciaczka :)

Obrazek
Obrazek
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Difenbachia dorodna bardzo, wiesz to nie jest raczej wina choroby czy złej opieki to ogołocenie pędu a normalna rzecz z czasem ona nie wygląda estetycznie możesz na wiosnę ściąć ten pióropusz z liśćmi i część pnia włożyć do wody będzie nowa roślina a pozostawiony w ziemi pęd rozgałęzi się i zagęści :wink: Z draceną i juka niestety Ci nie doradzę bo u mnie było to samo plamy suche na środku liścia nie wiem co jest tego powodem :( Reszta roślinek super no i świetnie sobie radzisz z krotonami jak tak ładnie rosną i do tego kwitną ;:138
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Witam Cię wśród nas :wit
I zapewniam, że będę u Ciebie częstym gościem :lol:
Bo jak są krotony ;:167 to jestem i ja :lol:
To teraz od razu pytanie - miewasz z nimi problemy, w sensie jakieś robale ??
Bo wyglądają całkiem zdrowo ;:138 No i proszę o ich regularne sesje ;:180
Difenbachię kiedyś miałam, nawet mi zakwitła. Ale moi opiekunowie-zastępcy mi ją załatwili ...
Stała ok. 1,5 m od dużej powierzchni okna, miała jasno, ale nie bezpośrednie słońce.
Listki też jej czasem podsychały, ale nie żółkły.
Jedyne, co mi przychodzi do głowy, za mokro i za daleko od okna ...
Wyciągające się pędy - teraz takie mi rosną u oleandrów, bo mają za mało światła i słońca.
Aha - słyszałam, że krotonom szkodzi kwitnienie, że to osłabia roślinkę ...
Ale Twoim pomimo tak częstego kwitnienia nic nie dolega ;:oj
Pozdrawiam i zapraszam
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Ewo, Marcinie dziękuję za miłe słowa w imieniu kwiatuszków :D
Z krotonami nigdy nie było problemu, żadnych robaczków. Jedynie co podczas przesadzania do większych doniczek straciły sporo dolnych liści.
Teraz chcę Wam pokazać moje maleństwa, stoją na kuchennym parapecie na co dzień.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

No i hoje ;:138 uważaj bo to zaraźliwe bardzo :!: juz duzo osób tu zahojowało ;:108 :;230
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Witam ponownie, dziękuję wszystkim za wizyty w moim wątku i chęć obejrzenia moich zielonych przyjaciół :D
Obiecałam pokazać dwójkę dzieci mojej chorej Yukki. (są to ukorzenione rozetki, które odpadły od zgnitego pnia).
Obrazek

Obrazek

Kolejny okaz to mój fikus beniamin. Troszkę wyłysiał, był bardziej gęsty.
Obrazek

i bluszczyk po walce ze szkodnikami :( obecnie ma o połowe listków mniej niż zazwyczaj, mam nadzieje, że nowe szybko się pojawia, a te, które są nie będą więcej żółkły :(
Obrazek
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Ten pień juki lepiej wyrzuć moja byla taka sama i juz jej nie ma :?:
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Widzisz mimo, że pień zgnił mimo to masz teraz dwie zamiast jednej :wink: A pień im wyrośnie, ja mimo, że lubie tą roślinę to jakos sie z nią nie dogaduję :roll:
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Mati, pień już dawno oddzielony i wyrzucony :wink: Z jednego zakupionego kwiata mam teraz 4 ;:oj

Storczyk wreszcie od marca zaczął pokazywać swe piękne pąki, co prawda nie ma ich tak dużo, ale cała łodyga jest nowa i jestem z niego bardzo dumna :tan
Obrazek
Obrazek
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

:wit
Na wstępie powiem, że masz ślicznego krotonka, cały gęsty ;:oj z mojego ciągle liście opadają a Twój jest super ;:138
Odnośnie draceny to proponuję ją mniej podlewać, ja moją podlewam jak mi się przypomni czasem to jest 2 razy w miesiącu i super rośnie :D aż dziwne ale polecam o niej zapomnieć :wink:
Twój "Bidulek zamiokulkas" ma dziwną ziemię, mi się taki brązowy nalot robił w doniczkach kwiatków, które podlewałam kranówką i zbyt często :oops: przeważnie później stwierdzałam, że korzenie zgniły :oops:
Nie wiem czy można teraz kwiatki przesadzać ale jemu by się przydało zmienić ziemię i mniej podlewać :D
Pozdrawiam,
Kasia
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Dziś chce Wam pokazać moje 2 kwiatki i są to chyba oplątwy (jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie :D ). Ta pierwsza została zakupiona w sklepie jako miniaturka :D troszkę jej się urosło, i miniaturki nie przypomina. Druga to odratowana przed wyrzuceniem przez znajomych.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

To druga Difenbachia, troszkę w lepszym stanie niż ta pierwsza, choć muszę przyznać, że tamtej się chyba poprawia ;:3 wypuszcza sporo ładnych, zdrowych liści.
Obrazek
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Masz przepiękne krotony! I jak ładnie równo rosną! ;:oj
Na mojego zamiokulkasa działało dobrze moje zapominactwo i niechęć do niego. Wiecznie zapominałam go podlać, stał w jedynym kącie, w którym nie przeszkadzał i rósł jak głupi.
Napatrzyłam się na Twoje przejścia z juką i zastanawiam się teraz nad przygarnięciem jakiejś...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Te co powodują uśmiech

Post »

Ta pierwsza to chyba faktycznie oplątwa świetnie sobie z nią radzisz jak aż tak urosła. Difenbachia wygląda super tak ich tam dużo w tej donicy no i same donice tez masz piękne w jakich kolorach ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”