Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

Bhut Jolokia Chocolate
Capsicum chinense
SHU
800.000 ? 1.001.300.
Odmiana późna, od wysadzenia na miejsce stałe do dojrzenia pierwszych owoców potrzeba ok. 90-100dni.
Owoce wydłużone,spiczasto zakończone, nieregularne, dł. ok. 6-10cm i śr. ok. 3cm; strąki początkowo ciemnozielone, dojrzewając przebarwiają się na czekoladowy brąz.
Krzak w szklarni i folii dorasta do 120cm, w gruncie nieco mniejszy; liście i łodygi zielone.
Kwiat biały.
Pochodzenie ? Północnowschodnie Indie.

Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
gosiamol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 lis 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

PCR
Capsicum annuum

Na akcję wysłane nasiona z własnego zbioru F1. Odmiana idealnie nadająca się do uprawy w dużym zagęszczeniu w doniczkach. W doniczce jest dość późna, równomiernie dojrzewa.
Owoc jest niewielki (około 10cm), ma bardzo słodki i aromatyczny, dość cienki miąższ. Idealnie nadaje się do nadziewania lub zapraw w całości.

Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

1.Cayenne yellow(peper)Capsicum annuum, 30 000-50 000 Scoville'a
Żółta ostra odmiana chili o cienkich ściankach. Mocy nabiera w trakcie dojrzewania tzn. zielone egzemplarze są łagodniejsze
Krzaki ok. 50 cm, owoce 10-15 cm. Pochodzenie: obie Ameryki.
Obrazek Obrazek

2.Chili NN Kulka ( ozdobna krzyżówka w typie Numex Twilight F3 ) Przypadkowa krzyżówka chili, którą dostałam z akcji pod zupełnie inną nazwą. Dość póżna. Papryka ostra, kształt kulki lub wydłużonej kropelki 1-2 cm, przebarwiająca się z kremowego w fiolet i pomarańcz. Krzak rozłożysty niski - 20cm. wysokości. Wg mnie warta dalszej hodowli.
Obrazek Obrazek

3.Chili NN Łezka ( ozdobna krzyżówka w typie Numex Twilight F3 ) Przypadkowa krzyżówka chili, którą dostałam z akcji pod zupełnie inną nazwą. Dość póżna. Papryka ostra, kształt wydłużonej łezki ok.4 cm, przebarwiająca się z kremowego w fiolet i pomarańcz. Krzak rozłożysty niski ok. 20cm. wysokości. Wg mnie warta dalszej hodowli.
Obrazek Obrazek
4.Czereśniowa NN Papryka ostra okrągła, świetna do nadziewania serkami. Nie znam jej dokładnej nazwy, bo pierwsze nasionka rok temu pozyskałam z kupionych na targu. Powtórzyła cechy rośliny matecznej. Krzaki wysokie, smukłe, oblepione owockami. Lubi słońce, na deszczową pogodę reagowała zrzucaniem zawiązków.
Obrazek
5.Penis Pepper Red Papryka ostra o kształcie penisa, można ją jeść na surowo do kanapek. Krzak bardzo rozłożysty, mocny, wysoki na 70 cm. Potrzebuje dużo miejsca bo inaczej papryczki słabo dojrzewają. Odmiana bardzo wczesna.
6.Penis Pepper Yellow Papryka ostra o kształcie penisa i bardziej ostra od wersji czerwonej. Krzak bardzo rozłożysty, mocny, wysoki na 50 cm. Potrzebuje dużo miejsca bo inaczej papryczki słabo dojrzewają. Liście koloru bladozielonego i nie jest to objaw niedożywienia tylko cecha odmianowa. Odmiana późna.
7.Serrano tampiqueno ( ostre ) Capsicum annuum, 3000 Scoville'a
Czerwona, podłużna błyszcząca papryczka o bardzo o grubej ściance. Strąki ok. 8cm, bardzo ostre. Odmiana wczesna. Krzaki mocne, parasolowate, niewysokie, liscie omszone,bardzo plenna.
Obrazek
8.Żółta podłużna ostra NN Papryka ostra w typie Cyklona, żółta, nasionka z Alleoszukują, miał być to Hungarian Yellow Wax Hot. Niezła, dość ostra, ma trochę cienkie ścianki. Niesamowicie plenna i bezproblemowa.
Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

kaLo pisze:Papryki

1. dzwonek : Ostra.Krzaki do 1 m wysokości,wymagają cięcia na 2-4 pędy do dobrego owocowania
Obrazek Obrazek

2. habanero white mini:miniaturowa, b.ostra papryczka,super do uprawy doniczkowej
Obrazek Obrazek

3. rocoto: b.osta, wieloletnia papryka,wymaga cięcia.Bez niego urośnie do dużych rozmiarów.

Obrazek Obrazek

4. boruta: słodka papryka w kształcie serca ,plenna.
Obrazek Obrazek

5. urzej:papryka Kozuli,pomidorowa ,słodka
Obrazek Obrazek

6. bulgarian carrot:strąkowa ostra
Obrazek

7. gruba,czerwona słodka.Lepiej owocowała przy prowadzeniu na 2 pędy.
Obrazek
8, strąkowa ostra gruba:papryczka średniej wielkości,średniej ostrości,mięsista jak na papryczki tego typu.
Obrazek
Awatar użytkownika
alaska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 29 cze 2014, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

cantati wielkie dzięki za zidentyfikowanie mojej papryki! szukałam na necie i tutaj i dalej nie wiedziałam co to dlatego wysłałam je pod nazwą papryka domowa (taką nazwę podał sprzedawca). Papryczki z mojego krzaka wyglądają identycznie jak te na ostatnim zdjęciu z nasionami, które wrzuciłaś. Pozdrawiam :)
Dagmara
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

A ja zaraz pakuję i lecę na pocztę z takimi nasionkami.

NN Mini Kolorowa (ostra)
Obrazek
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

1.Pepperoncini słodka ( z akcja miała być ostra ale jest całkowicie słodka) duża, długa i chrupiąca. Czas dojrzewania średni w granicach 75-80 dni. Krzak wysoki około 1m.

Obrazek
Obrazek

2. Chili 1 NN Bardzo duża plenność tego krzaczka - powyżej 60 papryczek w tym roku. Ostrość bym określił na poziomie 500-1000 SHU. Można ją spokojnie jeść na sucho. Bardzo dobrze znosi wahania temperatury i zmianę otoczenia. Bezproblemowa w uprawie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

3. Chili 2 NN No przy tej odmianie szukałem powietrza w kuchni jak ją zjadłem z kanapką :D. W skali od 30 000 do 50 000 SHU. Owoce małe. Odmiana bezproblemowa.

Obrazek
Obrazek

4. Chili 3 NN Mały krzaczek. Owoce małe i podłużne (wypełnione całkowicie nasionami). Ostrość bym określił na 1000-1500 SHU. Idealna na przekąskę.

Obrazek
Obrazek
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

5. Bassotto Najwcześniej wchodziła mi w stan owocowania coś około 65 dni. Papryczki bardzo chrupiące. Ostrość w granicach 50 000 SHU. Za wiele tą odmianą się nie zajmowałem, więc można powiedzieć że jest wytrzymała na brak wody. Dojrzewające owoce przebarwiają się w rożne kolory następującej kolejności: żółty, pomarańczowy, fioletowy, czerwony.

Obrazek
Obrazek
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Opisy roślin pozostałych na akcję

Post »

Jestem w trakcie pakowania nasion na akcję wymiany.
W ubiegłym roku otrzymałam od znajomej nasiona czerwonej papryki w typie carycy. Wyrosła mi piękna papryka, słodka i mięsista. Czy jest to Caryca, nie wiem. Zapakowałam 50 porcji nasion.(wszystkie talerze na których leżą papryki są duże)

Obrazek

25 porcji nasion papryki czerwonej podłużnej słodkiej, to ta z lewej strony

Obrazek

40 porcji nasion papryki Chocolate Beauty

Obrazek

20 porcji nasion papryki żółtej NN, słodkiej, rosnącej do góry

Obrazek

52 porcje nasion papryki pomarańczowej, słodkiej NN

przerobiłam ja zanim zrobiłam zdjęcie, to ta w ostatnim słoiku na górze :wink:

Obrazek

Polecam moje papryki bo były naprawdę pyszne. Jeszcze mam ich trochę do spakowania ale skończyły mi się torebki (pakuję również melony i kwiaty). :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

Opisywałam papryki i nie mogłam wtedy znaleźć zdjęć:
5.Penis Pepper Red Papryka ostra o kształcie penisa, można ją jeść na surowo do kanapek. Krzak bardzo rozłożysty, mocny, wysoki na 70 cm. Potrzebuje dużo miejsca bo inaczej papryczki słabo dojrzewają. Odmiana bardzo wczesna.
6.Penis Pepper Yellow Papryka ostra o kształcie penisa i bardziej ostra od wersji czerwonej. Krzak bardzo rozłożysty, mocny, wysoki na 50 cm. Potrzebuje dużo miejsca bo inaczej papryczki słabo dojrzewają. Liście koloru bladozielonego i nie jest to objaw niedożywienia tylko cecha odmianowa. Odmiana późna.
Dodaję zdjęcia, nie są najlepsze bo robione telefonem, ale zawsze coś:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

Hot Paper Lantern (Habanero Paper Lantern)
Capsicum annuum

SHU 300.000 ? 450.000.
Odmiana potrzebuje ok. 90 dni od wysadzenia na miejsce stałe aby można było zebrać pierwsze dojrzałe strąki.
Owoce w kształcie wydłużonych latarenek, cienkościenne; dł. ok. 6-8cm, śr. do ok. 2cm; jasnozielone strączki w trakcie dojrzewania dostają fioletowego rumieńca a następnie przebarwiają się na czerwono.
Krzak zdecydowanie bardziej kompaktowy niż inne typy Habanero, silnie krzewiący się i bardzo plenny; dorasta do 60-90cm, zależnie od warunków uprawy; liście drobniejsze niż typowe dla Habanero; zarówno łodygi, jak i liście pokryte są meszkiem.
Kwiat biały z lekkim odcieniem limonki, pylniki purpurowe.
Pochodzenie ? USA.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Opisy odmian papryki na akcję wymiany nasion (+foto)

Post »

Trifetti (Variegata/Purple Tiger)
Capsicum annuum

SHU 6.000 - 9.000.
Odmiana średniowczesna, pierwsze owoce dojrzewają po ok. 80 dniach od wysadzenia na miejsce stałe.
Owoce długości ok. 2,5cm, średnicy 1-1,5cm; nieregularne, lekko wydłużone, ciemnofioletowe, prawie czarne, w trakcie dojrzewania przebarwiają się na czerwono.
Krzak niewysoki, do 40cm, rozłożysty, łodygi sztywne, fioletowe. Liście niewielkie, ale pięknie ubarwione, fioletowo-biało-lila-zielone, bardzo ozdobne; odmiana idealnie nadająca się do uprawy pojemnikowej, zaliczana do grupy Ornamental.
Pochodzenie ? USA.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”