Kuchnia moja i mojej mamy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Sos do sałaty pekińskiej

Marzenko - tu zupełnie inna propozycja sosu i chyba bardziej nadająca się, gdy latem szykujemy kiełbaski z ogniska i potrzebna nam jakaś sałatko-surówka czy też zamiast mizerii do obiadu.

1 cebulkę drobno pokrojoną w kosteczkę zasypuję 1 łyżeczką soli i 1 łyżeczką cukru oraz odrobiną soku z cytryny. Zostawiam aż cebulka puści sok ( ok. 1 godz.)
Do naczynia wlewam:
1 jogurt
0,5 szkl. słodkiej śmietany
5 łyżeczek cukru
( jeżeli lubicie warto dodać wycisnięty ząbek czosnku)

Sosem zalewam postrzępioną sałę.
Zamiast jogurtu może być kefir. Jeżeli ktoś woli mniej słodkie - można dać mniej słodkiej śmietany, ale spróbuj tę proporcję.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Zapowiada się b.ciekawy wątek.
Oby tak dalej, co do śmietany to polecam przeczytać skład i omijać szerokim łukiem, te co mają olej i mączkę w składzie. Najlepsza jest ....już sam nie wiem, bo ostatnio oglądając kremówkę, zobaczyłem w składzie dodatek tłuszczów roślinnych. ;:131
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Aż mi się gorąco zrobiło, bo myślę sobie, nic tylko krowę kupować i śmietanę z mleka zdejmować. Ale gdzie ja krowę w Poznaniu będę trzymać? A tak poważnie Piotrze po Twoim wpisie pobiegłam do lodówki, poszperałam głęboko i wyjęłam śmietanę . Założyłam okulary i czytam: śmietanka kremowa 30 % Jana - żadnych tłuszczów roślinnych w składzie nie ma. Trzeba by podziękować Bogu, partii i PREZESOWI mleczarni ! Są jeszcze uczciwi.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewa, a co ma poza śmietaną w składzie? Jeśli nic to jest ok.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Śliwki węgierki w occie

3 kg śliwek
1 kg cukru
0,5 l octu winnego
1l wody
10 ziarenek ziela angielskiego
6 szt. goździków
2 liście laurowe
4 łyżeczki cynamonu

-Wszystkie składniki , oprócz oczywiście śliwek, zagotowuję.
-Śliwki nakłuwam widelcem i zalewam bardzo mocno ciepłą zalewą.
- W naczyniu pozostawiam zalane śliwki na 24 godziny.
- Po dobie przecedzam, wyjmuję śliwki a zalewę jeszcze raz zagotowuję,
- Czynność z wyjmowaniem śliwek i zagotowywaniem powtarzam trzykrotnie ( 3 doby )
- Na końcu śliwki wkładam do słoiczków, nie upycham ich, ale śliwki muszą być dość gęsto powkładane i zalewam pozostałą gorącą zalewą. Nie gotuję już

Smacznego!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Biszkopt każdy robi wg własnego przepisu. Jeżeli robię roladę z biszkoptu wtedy dodaję 2 łżki octu i 2 łyżki oliwy do ciasta i oczywiście piekę z połowy porcji biszkopt. Na dużą tortownicę zwiększam ilość produktów ( z 6 do 9 jajek i dalej proporcjonalnie), a najczęściej biszkopt robię tak:
-6 całych jajek miksuję z 3/4 szkl. cukru i cukrem waniliowym. Miksuję na najwyższych obrotach długo, czasem nawet 20 min., bo masa nie tylko musi bardzo mocno powiększyć swą objętość, ale stać się bardzo gęsta.
- dodaję przez sitko 4 łyżki maki tortowej ( jak nie mam to wrocławskiej, ale ta z wyższym nr jest lepsza) i 2 łyżki mąki ziemniaczanej. Delikatnie mieszam w jedną stronę dodając także 1 łyżeczkę proszku do pieczenia.

Przelewam ciasto na wyłożoną papierem pergaminowym blachę/ tortownicę. Nigdy nie obkładam papierem boków!
Jeżeli zdarzy mi się źle wlać, nie do tej tortownicy co zamyslałam, nie przelewam ciasta. Nie mam pojęcia dlaczego, ale przelane ciasto nie rośnie i nie jest puszyste.

Wkładam ciasto do nagrzanego do 180 stopni ( góra-dół) piekarnika . Jeżeli biszkopt jest na blaszce, a więc będzie niższy - piekę ok. 22 min., jeżeli piekę w tortownicy - piekę nieco dłużej ok. 30 min.

Przez wiele lat biszkopt upadał bardziej lub mniej. Teraz tak się nie dzieje. Tajemnica tkwi w tym, że wyjętą blaszkę zrzucam z wysokości ok.0,5 m w miejsce, którego potem nie dotykam, nie przestawiam, nie pozwalam na przeciąg itp. Jeżeli nawet ciasto ciut osiądzie, to będzie rowne jak stół.

Kiedyś czytałam, że biszkopt jest dobry, gdy sam , jeszcze w piecu, odchodzi od boków. Pewnie tak jest, ale czas podany przeze mnie jest krótszy.

Biszkopt czy na tort czy na placek musi być upieczony dzień wcześniej. Inaczej ciężka masa spowoduje, że biszkopt będzie spłaszczony. Wiem, że jest to ABC i większość doskonale o tym wszystkim wie, ale mam nadzieję, że adepci kulinarni też tu zaglądają. Każdy kiedyś się uczył. Ja to ciągle się uczę!, a FO to prawdziwa skarbnica.

Masa do tortu 1

Kiedy biszkopt jest już upieczony można go przekroić na 3 placki i wykorzystać taką oto masę:
1 kostak masła
1 szkl. cukru pudru
1 cukier waniliowy
Powyższe składniki ucieram na puch. Następnie dodaję
2 żółtka
1 łżkę kakao
Znów wszystkie składniki ucieram z czułością.
Na końcu dodaję malutkim strumienim 0,5 szklanki soku z wiśni / jagod/ czarnej porzeczki...

Ta masa jest niezła do tortu makowego. Ja ją wykorzystałam robiąć tort na 7 urodziny mojej córci

Obrazek

-- 18 lis 2014, o 14:32 --

Drugi torcik był na bitej śmietanie z malinami. Trzeba jednak uważać, żeby nie zrobić takiego błędu jaki zrobiłam ja. Otóż dekorując lentinkami torcik, nie pomyslałam, że na bitej smietanie lentinki się rozpuszczą i zaczną barwić. Lepiej wykorzystać na wierzch więc masę budyniową czy maślaną.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewciu nigdy nie dodaję do biszkoptu proszku do pieczenia i jak u kogoś jem to go wyczuję :wink:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

To ja w takim razie spróbuję raz zrobić bez proszku, dam znać , jak mi wyszło. Kolejna imprezka będzie w sobotę, a potem imieniny Kasi 25 listopada.

Znalazłam stary, bo mojej babci, zeszty z przepisami. Niestety wiele zapisów jest nieczytelnych, inne powtarzają się a wszystkie dotyczą słodkości, żadnych konkretów ;:185 Zaciekawiło mnie to, że przy wielu przepisach babcia podawała datę.

Pierwszy zapis jest z 1961 roku ( jeszcze mnie na świecie nie było). Nie pamiętam smaków babcinych pierników, a z tego przepisu nigdy nie korzystałam. Wiem tylko, że babcia była bardzo skrupulatną gospodynią i większość jej potraw lubiłam. To ona nauczyła mnie jeść na śniadanie jajeczko na pół- miękko z plasterkami masełka oraz biały serek, który także musial być z plastrami mała nań położonymi . O jego szkodliwości ( prawdziwej czy rzekomej) nikt wtedy nie mówił.

Pierniki babci Heli ( 1961r.)

2 kg mąki
1/2 kg cukru zrumienić (potem babcia dopisała: wystarczy 1,5 szkl. cukru)
2 łyżki i zalać 1/2 l. mocnej kawy
1 miód sztuczny ( zupełnie nie wiem, dlaczego babcia skeśliła ten miód)
10 dkg kakao
2 kostki masła albo palmy
1 paczka cynamonu
1 paczka zmielonych goździków (potem babcia zmieniła: 3/4 paczki)
1/2 kg cukru pudru wsypać ( potem babcia dopisała : 1,5 szkl. cukru)

Po przestudzeniu ciasta dodać:
8 jaj ( zmieniła babcia na 5 jaj)
4 łyżeczki amoniaku

Piec należy 10-12 minut w temp.220 stopni, nie przypiekać a bardzo. Pierniczki wykrawać należy grubsze.

Innym kolorem znajdują się dopiski wprowadzone przeze mnie w nawiasie, zresztą u babci też to tak wygląda i ponad to:
-do pierników nie dawać 1/2 kg cukru, tylko wystarczy wsypać 1 szkl. cukru, bo są za słodkie.

I jeszcze uwaga: nie lać gorącego płynu, tylko na mąkę wlać letni płyn.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Ewciu ale ja nie ubijam całych jaj tylko żółtka ucieram z cukrem i mam taką miarę mojej babci 5 jaj, 5 dużych łyżek cukru i 5 dużych łyżek mąki.
Na żółtka wykładam pianę ubitą do perfekcji i na przemian z mąką, delikatnie mieszając. Spróbuj kiedyś tak zrobić biszkopt ma zupełnie inny smak ;:215

Babcia Hela skreśliła miód sztuczny, bo może dawała prawdziwy :wink:
Pierniki mogą być mało słodkie, bo lukrowaniem się je dosładza.
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Maska Marysiu przepis na biszkopt robimy podobnie ,mój niestety z pdp,
ewka36jj sos do surówki rewelacja ;:333
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Moja mama też robiła kiedyś biszkopt tak jak Marysiu piszesz. Osobno żółtka i osobno białka. Swego czasu, to i ja tak robiłam. Ale zapewniam Cię, że ubijanie razem białka- żółtka - cukier nie wpływa na smak, a zdecydowanie ułatwia życie. Dlaczego? Otóż całe jaja z cukrem wkładam do maszyny, ktora bez mojej pomocy ubija produkty. W tym czasie ja siadam do komputera i mam czas na plotki ;:304 . A z tym miodem sztucznym to możesz mieć rację. Kto wymyślił sztuczny miód? I po co?
Marzenko - sos możesz wykorzystać i do innych sałatek.
Jeżeli masz jakiś smaczny przepis na sos, to proszę podaj go.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3654
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

A tu mnie jeszcze nie było :wink:
Na pewno wykorzystam przepis na sos do sałatki,wstyd się przyznać,ale przeważnie korzystam z gotowych proszkowych sosów.I przepis na tartę wykorzystam.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kuchnia moja i mojej mamy

Post »

Marzenko to spróbuj bez pdp :wink:
Ewciu to jeszcze dalej pójdę i powiem Ci, że inaczej smakuje biszkopt jeżeli białka ubijesz ręcznie :oops:
Ja to czuję ...no takie mam podniebienie i już :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”