Azalie - krok po kroku(herbata68)

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herbata68
100p
100p
Posty: 131
Od: 19 lip 2008, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Syców

Re: Pąki kwiatowe,liściowe - pytania

Post »

Witam ! No cóż , tak jak piszesz , dobrze przygotowałem grunt przed posadzeniem ( podobnie jak przy azaliach ) i widać tego efekty . Duże znaczenie mają też odmiany . Mieszko I , Cassata , Purple Splendour i Phauenauge to duże krzewy , które szybko rosną . Trochę mnie ten wzrost zaskoczył ( oprócz Mieszka dla którego zostawiłem więcej miejsca w pierwszy rzędzie ) i dlatego w przyszłym roku planuje jednak przesadzić kilka krzaków . Szkoda , bo w tej chwili pięknie się przerastają i komponują - ale już w przyszłym roku będą miały za ciasno . Jest tam w tej chwili łącznie 7 szt. ( do najwcześniejszego zdjęcia doszedł Hachmann . I tak od lewej II rząd : Purple Splendour , Phauenauge , Mieszko I , Hachmann i pierwszy rząd od lewej :Brasila , Ann Lindsay , Cassata .

Mieszko I , Phauenauge i Purple Splendour

Obrazek

Mieszko i Cassata

Obrazek

Obrazek
"Lepiej kijek pocienkować , niż go potem pogrubasić" . Pozdrawiam . ARAS .
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Aras,

Patrzę, patrzę i końca nie widać. Widok naprawdę mnie zachwyca, jest się czym chwalić ;:138.
Joasia
Awatar użytkownika
herbata68
100p
100p
Posty: 131
Od: 19 lip 2008, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Syców

Re: Pąki kwiatowe,liściowe - pytania

Post »

Witam ! To , tak naprawdę dopiero pierwszy rok , kiedy Cassata ma tyle kwiatów . W zeszłym roku to był jeszcze osesek i nie miał tyle pąków ale mimo , że widać przemrożone liście , to wszystkie pąki zakwitnęły . Dorobię parę zdjęć , bo właśnie wszystkie pąki się otworzyły a i Hachmann właśnie się rozwija , i jutro wrzucę na forum .

Obrazek
"Lepiej kijek pocienkować , niż go potem pogrubasić" . Pozdrawiam . ARAS .
Awatar użytkownika
gosiak132
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 wrz 2013, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Witam.Piękny masz ten zakątek z azali . SUPER
Mam takie pytanko jak nazywa się ta azalia czerwona wysoka (przy schodach ) oraz ta biała.
Z góry dziękuje za podanie nazw.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Małgosia
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Witam czy umiałbyś opisać odmiany po kolei tak jak są na zdjęćiu. której zdecydowanie nie polecasz? Zrób obecnie zdjęcie , czy mocno ogołocona jest ta rabata ? Czy iglaki nadrabiają brak liści ?
duduś
Burton
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 paź 2014, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Witajcie,

Jak u Was wygląda sprawa przygotowań do zimy? Czy kopczykujecie ,okrywacie swoje azalie? Jeżeli tak to czym?
Chodzi mi o azalie wielokwiatowe i japońskie( zasadzone w tym roku)

Nie jestem pewna czy postępować tak jak z hortensjami? Okopczykować ziemią ogrodową? A co z okrywaniem? Co stosujecie u siebię? Czy takie kaptury z agrowłókniny się nadają?

Dodam, ze moje zgubiły już liście( mam na myśli wielokwiatowe) ale mają ogromne pączki na szczycie łodyg i martwię sie o ńie :(
chinka
200p
200p
Posty: 387
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Poczytaj tutaj
Pozdrawiam, Bogusia
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Witaj. Pięknie Ci ta rabatka z azaliami wyszła. Kwitną niesamowicie. Ja jeszcze nie mam ani jednej.. ale naoglądałam się u Ciebie i wiosną koniecznie nadrobię ten brak :)
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Azalie - krok po kroku

Post »

Oj ta rabata z azaliami zrobiła na mnie wrażenie. Elegancko wykończone obrzeża podkładami na 6 z + i schody w połączeniu z kostką robi to wrażenie, przeglądałam Twój wątek od początku i muszę przyznać że rośnie wszystko jak na drożdżach. Różaneczniki też piękne kępy takie zwarte, formujesz je może czy te odmiany tak rosną? I najważniejsza sprawa na koniec piwonia drzewiasta po prostu bajka!!!!, nie masz czasem sadzonki na zbyciu???
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
herbata68
100p
100p
Posty: 131
Od: 19 lip 2008, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Syców

Re: Azalie - krok po kroku

Post »

Witam ! Dawno tu nie zaglądałem a tyle się tu dzieje . Bardzo dziękuję za uznanie i poniżej podaje odmiany w kolejności od lewej do prawej .
I rząd : Geisha Orange " Satschico " , Rosinetta ( odmiana pełnokwiatowa ) , Kermisina Alba , Geisha Purple " Hiroco " , Rubinstern , Geisha Orange , Albiflorum
II rząd : RH Blue Tith , Prince Anna , Madame Van Hecke , Kermisina Rosa , George Arends , Orlice , Marushka
III rząd - wielkokwiatowe - Parkfeuer , Giblartar , Christopher Wren , Persil , Klondike , Golden Sunset
Ze względu na to ,że zima nie jest jakaś ostra azalie zachowały dość sporo liści . Z jednej strony dobrze to wygląda ale z drugiej , mając na uwadze poprzedni rok , kiedy po takiej właśnie zimie bardzo słabo mi zakwitły , boje się o tegoroczne kwitnięcie .
Niestety nie posiadam żadnych szczepek piwonii drzewiastych . Zresztą chyba w ten sposób nie da się ich rozmnożyć . Ja swoje kupiłem na znanym portalu aukcyjnym od sprawdzonego sprzedawcy . Myślę też ,że wiele szkółek oferuje je w internecie . Nie są tanie ale moje bez problemu się przyjęły . Pozdrawiam .
"Lepiej kijek pocienkować , niż go potem pogrubasić" . Pozdrawiam . ARAS .
Awatar użytkownika
herbata68
100p
100p
Posty: 131
Od: 19 lip 2008, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Syców

Re: Azalie - krok po kroku

Post »

Witam ! W zeszłym roku o tej porze wyglądało to mniej więcej tak :

Obrazek

W tym wszytko się opóźnia i wygląda - co prawda bardzo obiecująco - tak :

Obrazek

Obrazek

A to moja najważniejsza AZALIJA :

Obrazek
"Lepiej kijek pocienkować , niż go potem pogrubasić" . Pozdrawiam . ARAS .
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Azalie - krok po kroku

Post »

Ta ostania zdecydowanie najpiękniejsza. Gdzie takie sprzedają? :)
Wiele osób mówi że uprawa azalii jest bardzo ciężka. Ja zaczęłam z nimi przygodę w tym roku. Czy masz może jakies złote rady, żeby za jakiś czas wyglądały jak Twoje i w ogóle jeszcze ze mną były?
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Azalie - krok po kroku

Post »

Witam serdecznie "właścicielkę " najpiękniejszej tej ostatniej Azalenki na forum ( jak urośnie będzie jeszcze piękniejsza - gratuluję ). i mam pytanie czy azalie , które kupiłam są b. wysokie, wiotkie na pewno nie będą miały dużo kwiatów , czy mam je po przekwitnięciu przyciąć czy one się zagęszczą i rozrosną od dołu ? ( nie wiem czy dobrze tłumaczę )

Ale to jak - one same się nie zagęszczą? od dołu?
duduś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”