Doryopteris cordata -jak pielęgnować?

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NataS
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 lis 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Doryopteris cordata -jak pielęgnować?

Post »

Czy ktoś ma doświadczenie z Doryopteris cordata? Stałam się posiadaczką, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji na jej temat.
pozdrawiam
NataS
Awatar użytkownika
Daro71
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 16 paź 2014, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Doryopteris cordata -jak pielęgnować?

Post »

Wątek nieco stary, ale może odpowiedź się przyda.
Najlepiej do podlewania lubi deszczówkę, dobra też woda z kranu przegotowana o letniej temperaturze, jeśli jest ciepło roślina potrzebuje więcej wody, ze względu na parowanie, zalecane jest kilka razy w roku zanurzyć doniczkę w wodzie aż pojawią się bąbelki powietrza, wtedy odstawiamy i nie podlewamy więcej dopóki nie przeschnie, można jeśli ma się doniczkę z otworami kupić osłonkę i wlać wodę, roślinka ją sobie pobierze, nie może jednak być stale w niej "zanurzona", może powodować to gnicie korzeni, nawozimy wiosną i latem raz w miesiącu, optymalna temperatura to 18-22 stopnie, zimą lubią chłód, ok 5-10 stopni, wytrzyma też niewielki mróz.
Lubią Słońce, ale bezpośrednio nie mogą być na nim za długo by nie sparzyć liści, by wytrzymywały bezpośrednio Słońce trzeba je do niego przyzwyczajać stopniowo je wystawiając. Zimą nie potrzebują dużo światła, najlepiej dać je z dala od okna. Podobnie jak wiele roślin nie lubią przeciągów i mogą chorować.
Potrzebują wilgotnego powietrza, spodek z wodą czy pojemnik w domu, może im to zapewnić odparowując wodę. Lubią zraszanie byle nie na Słońcu by liści nie poparzyć, dobrym pomysłem jest zapewnienie od czasu do czasu prysznicu nawet na zewnątrz, byle woda była letnia i również nie w Słońcu. Przy braku optymalnej wilgotności liście mogą na końcach brązowieć.
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doryopteris cordata -jak pielęgnować?

Post »

Podłącze się pod ten wątek, bo chiałam zapytać o paproć Doryopteris ale pedata var. palmata. Ktoś ją może ma? Wymagane są jakieś szczególne warunki uprawy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”