Faucaria - Faukaria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Tomku, po podlaniu listki nie odzyskały turgoru, więc wyjęłam z doniczki. Niestety przelane...zgniły dolne listki, ale korzenie są ok. Nie wiem co dalej.
Zobacz zdjęcia: TUTAJ
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Mam pytanie odnośnie zimowania Faucarii. Obecnie ma pączki i trzymam ją w ciepłym pomieszczeniu i podlewam, skoro ma zamiar zakwitnąć. Roślinkę mam dopiero pół roku i nie wiem nawet czy zakwitnie, skoro dni krótkie i słoneczka brak. Może ktoś ma tą ślicznotkę i mógłby mi coś podpowiedzieć, jak z nią postępować zimą. Z góry dziękuję za wszelkie rady. ;:108 :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Ta roślinka kwitnie, gdy dzień jest krótki. Sugeruję mimo wszystko ograniczyć podlewanie, bo warunki nie są najlepsze. Najwyżej kwiat się nie rozwinie. Warto zapewnić najbardziej słoneczne stanowisko jak tylko to możliwe.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

blabla pisze:Warto zapewnić najbardziej słoneczne stanowisko jak tylko to możliwe
Dziękuję ;:167 ....przenoszę ją nawet na inny parapet, aby zaczerpnęła słoneczka. Teraz słoneczko jest jednak nisko i na parapecie jest zaledwie kilka minut. Może powinnam ją podlewać odżywką do kwitnących :?: - mimo jesieni. Roślinka ładnie przyrasta, ale pączki rozwijają się słabo. ;:131
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Nie podlewaj jej teraz bo Ci zgnije. Jeśli roślinka zgromadziła wystarczającą ilość substancji odżywczych to kwiat się otworzy, jeśli nie to najwyżej się nie rozwinie. Gdy będziesz ją intensywnie podlewać to roślina teraz, przy braku słonka zgnije. Jeśli mam do wyboru albo utrata kwiatu albo utrata całej rośliny to ja wolę nie oglądać kwiatka. Jak rozpocznie się sezon wzrostu gdzieś na wiosnę to daj roślince dobre stanowisko, nawóz mineralny wraz z wodą i niech roślinka się rozrośnie. Wtedy będzie miała dość energii by nawet zupełnie na sucho zakwitnąć jesienią. To jest metoda uprawy tych roślin. Obecnie intensywne podlewanie i dodatek nawozu nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli roślince brakuje wilgoci i zaczyna się marszczyć to najwyżej ją spryskuj. To jest bezpieczne dla korzeni.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

W tym roku, znów mam powtórkę z rozrywki. Faukaria ma pąki, ale znów nie chcą się rozwinąć. Mam dylemat gdzie ją teraz postawić. Czy ma stać na parapecie w ciepłym pokoju, aż zakwitnie :?: W zeszłym roku pąki się nie rozwinęły i nie wiem czy powodem mogło być zimno, bo stała w nieogrzewanym pokoju, gdzie było ok. 14°C. W jakiej temperaturze stoją Wasze sukulenty jesienią, kiedy zakwitają :?:
Pozdrawiam:)
Maciek kwiatek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 25 paź 2016, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Prosze pomóżcie!!! Dziś na Allegro zamówiłem faucaria tigrina.Mam problem bo chciałbym ją przezimować ale niestety nie mam gdzie.Moge ją jedynie postawić przy oknie gdzie czuć chłód bo okno jest nie szczelne czy takie miejsce będzie dobre ? Prosze pomóżcie!! :(
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

@Maciek kwiatek
Moja właśnie tak zimuje i całkiem dobrze to znosi. Najważniejsze, aby miała dużo światła.
Pozdrawiam:)
Maciek kwiatek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 25 paź 2016, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Dziękuje za rade.A gdy zmarszczy się w okresie spoczynku to czy będę mógł kapnąć odrobinę wody ? :wink: Ekspresja czy
możesz wstawić zdjęcie swojej faucarii ? ;:333
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Maćku, uprawa Faukarii w naszym klimacie jest bardzo trudna. Ja swoją zimą podlałam 2 razy ociupinkę, choć wszędzie czytam, że zimą nie wolno jej podlewać. Sam drogą dedukcji musisz do wszystkiego dojść. Walczę ze swoją trzeci rok i nadal pąki nie rozkwitają - stanowczo za mało światła jesienią na parapecie.
Obrazek
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Potwierdzam jeśli chodzi o podlewanie zimą - dwie straciłem właśnie z tego powodu.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Maciek kwiatek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 25 paź 2016, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

Ok nie będę podlewał jej zimą, a gdy się zmarszczy to czy przetrwa taką zimę i nic jej nie będzie ? Jest to mój pierwszy sukulent i nie chciałbym go stracić szczególnie że jest bardzo ładnym i ciekawym sukulentem.I ostatnie pytanie czy mogę ją teraz przesadzić bo jest w bardzo małej doniczce gdzie całą wilgoć po podlaniu odparowuje i za kilka godzin jest sucha na wiór co doradzicie ? Czekam na odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Faucaria - Faukaria

Post »

To podłoże bywa suche z wierzchu, a mokre na dnie. Teoretycznie są dwa rozwiązania, jeśli będziesz zimować w temperaturze poniżej 15 stopni i nie nad grzejnikiem to możesz zostawić w tym podłożu i przesadzić na wiosnę. Druga opcja, jeśli zdarzy się że trzeba będzie jednak ciut podlać, bo już będzie bardzo pomarszczona, wtedy najlepiej przesadzić ją teraz do właściwego podłoża do sukulentów i żwirku. Wtedy, nawet jak podlejesz, to woda nie będzie za długo zalegać w podłożu.
Niemniej należy pamiętać o jednym, sukulenty są przystosowane do długotrwałego okresu suszy.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”