Termin sadzenia cebul tulipanów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Cebulki zamocz w preparacie grzybobójczym.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Dziś namocz ich w nadmanganianie, kup zaprawę do cebul , albo kaptan w ogrodniczym, i przed posadzeniem namocz.
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Czyli dzis nadmanganian a przy sadzeniu Kaptan, tak?

Dzięki.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Nadmanganian rozprawi sie z syfem, który jest teraz na cebulkach, ale nie zabezpiecza na przyszłość. Już kjakub tu o tym pisał. Kaptan zabezpiecza cebulki na dłużej.
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Jak długo należy moczyć cebulki w roztworze nadmanganianiu i ile tabeletek rozpuscic w 1l wody?
kjakub
100p
100p
Posty: 113
Od: 5 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Tyle nadmanganianu, żeby roztwór był wyraźnie filoletowo-różowy, a nie bladoróżowy, ani mocno fioletowy - coś pomiędzy tymi dwoma środkowymi (ze wskazaniem na trzeci od prawej): http://www.oxidationsystems.com/product ... ganate.JPG
Moczyć wystarczy 2-3 minuty, tak aby łuski nasiąkły. Jeśli jednak musisz kupować nadmanganian, to moim zdaniem już samo wymoczenie w funabenie, kaptanie, topsinie czy innym fungicydzie stosowanym do zaprawiania skutecznie zabije pleśń, w tym przypadku polecał bym pomoczyć około 10 minut i potem wysuszyć cebulki.
Pozdrawiam, Jakub.
Uwaga: Post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, oraz wiele substancji uznawanych za niebezpieczne - wskazana ostrożność!
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Jakubie, dzięki serdeczne. Potrzebuję wymoczyć już teraz żeby zabić pleśń, która mi 3 dni temu wyskoczyła. Myślałam, że kaptanu używa się przed samym sadzeniem, więc kupiłam na teraz nadmanganian na potem Kaptan. Nie będzie tego za dużo?
Flyarek
50p
50p
Posty: 53
Od: 26 kwie 2014, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Witam serdecznie,
W tym roku postanowiłem posadzić trochę cebul tulipanów. Nie chcę sadzić ich bezpośrednio w ziemię, tylko chciałem zabezpieczyć przed gryzoniami. Przeczytałem, że niektórzy z Was stosują oprócz donic, koszyczków - siatkę. Akurat tak się składa, ze mam do dyspozycji ocynkowaną drobną siatkę, wydawałoby się w sam raz. Pytanie moje brzmi, czy po paru latach korozja, która dotknie ją nie wpłynie w jakikolwiek negatywny sposób na cebulki? Czy metalowa siatka jest bezpieczna?
Pozdrawiam,
Arek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Witam,dostałem dzisiaj paczke z tulipanami.No,i patrzcie.
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Zgnite były 3 bordowe,a reszta z tym czymś.Co to sa te zółte kropki albo paski,czy jest to zakaźne,i czy mimo wszystko wyrosną?
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Dostałam takie same, ale część mi wymienili; może zareklamuj?
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cebulki tulipanow

Post »

One są pakowane w nieodpowiednich workach. Te które posadziłam zaraz po otrzymaniu są OK, sprawdzałam. Pare opakowań zostawiłam tydzień. Dziś chciałam posadzić i wyglądają tak jak Twoje.
thiago
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 lip 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Kupiłem 2 cebulek tulipanów.
Nie mam gdzie wsadzić ponieważ mam w miejscu dali, cyni, astrów wsadzić a one jeszcze kwitną.
Długo cebulki mogą być w woreczku?Można jakoś je w ziemi czarnej przechowywać czy lepiej nie??
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Thiago, najlepiej wyjmij z woreczka, bo mogą złapać pleśń tak jak moje; zanim zasadzisz przechowuj je w przewiewnym miejscu. Ziemią nie przysypuj, one nie potrzebują wilgoci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”