Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pati3456
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 maja 2014, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

U mnie jest w sklepie ogrodniczym. W sieciówkach typu Castorama czy Obi nie widziałam.
Pozdrawiam
Patrycja
Awatar użytkownika
geomantik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 maja 2008, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

julka622 wrotycz na mszyce też powinien pomóc, ja osobiście przeważnie daję 2 składniki np: czosnek z szałwią, pokrzywę ze skrzypem. Tego mydła z octem bym spróbował, ale akurat nie mam czasu na szukanie mydła w sklepach, co do malin, niestety, nie widząc ich niewiele mogę pomóc. Jeżeli te chrząszcze pouszkadzały łodygi, to powyżej faktycznie wszystko może uschnąć. Poprzez ugryzienia, zwłaszcza podczas takiej deszczowej pogody mogą wdać się jakieś grzyby czy pleśnie, może to być również tzw "zamieranie pędów malin", poszukaj sobie zdjęć w google i porównaj. To co już jest czarne wytnij sekatorem i spal, nawet po wrotyczu już nie odżyją :lol: Ja swoje maliny opryskuję kilka razy w ciągu sezonu - czosnkiem, pokrzywą, skrzypem, ale Ty sama musisz popróbować co najlepiej się u Ciebie sprawdzi, w ogrodzie "bez chemii" najważniejsza jest cierpliwość i umiejętność ponoszenia porażek.
Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości i jak najmniej porażek.
Daniel
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Zrobilam gnojowke ze skrzypu na przedziorki ,ale to strasznie smierdzi i zastanawiam sie,czy to ma tak byc?
Oprysk zastosowalam na przedziorka rozcienczajac 1do 5 ,ale zastanawiawiam sie,czy taka gnojowka moze zaszkodzic ?
jacekski88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 mar 2014, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Witam. Czytałem cały wątek o preparatach proekologicznych z roślin lub innych składników naturalnych. Z praktyki powiem, że co niektóre testowałem i faktycznie działają, ale wolniej i wymagają powtarzania zabiegu co pewien czas. Teraz borykam się z pchełkami na kapuście pekińskiej i śmietką kapuścianą i jeszcze rolnice. Na pchełki i śmietkę ma działać popiół drzewny oraz wywar z piołunu i tu moja obawa, podlewam kapustę gnojówką z piołunu, ale wyczytałem na tym forum, że jak ktoś podlewał truskawki gnojówką z piołunu wyrosły ładne lecz były nie do zjedzenia (http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=18&t=1350. Moje pytanie w związku z tym, czy gnojówka z piołunu może wpłynąć na smak kapusty?
Przy okazji dodaję kilka linków, gdzie zebrane są fajnie jakie preparaty naturalne i nie tylko oraz na co działają:
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... C5.9Bciana
http://www.slonecznybalkon.pl/porady/ek ... ny-roslin/
http://www.slonecznybalkon.pl/porady/ek ... ny-roslin/
jacekski88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 mar 2014, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Z własnego doświadczenia napiszę tyle, że popiół drzewny i gnojówka z piołunu nie dają zadowalających efektów w walce z pchełkami i śmietką. Musiałem użyć chemii, gdyż w przeciwnym razie te szkodniki całkowicie zniszczyłyby moją kapustę, aczkolwiek nadal stosuję popiół i gnojówkę, ale już profilaktycznie a nie do walki.
wera95
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2007, o 22:23

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Ja natomiast potwierdzam skuteczność wyciągu z krwawnika przeciwko mączniakowi na floksie. Działa rewelacyjnie. I tu mam pytanie, czy należy się spodziewać że suszony krwawnika da na wiosnę aktywny wyciąg? Chodzi mi o zastopowanie moniliozy migdałka, który ma pąki kiedy krwawnika jeszcze nie ma.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Świetne sposoby ochrony o wielu nawet nie słyszałam, teraz z pewnością skorzystam, bo to czysta ekologia.
Pozdrawiam odwiedzających i dziękuję za sprawdzone przepisy. :wit
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Czy byłoby coś skutecznego przeciwko antraknozie na agreście?

Wyciąg z pokrzywy w stężeniu 1:1 zabił w czerwcu mszyce, to mogę potwierdzić ;:215
dariusz981
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 sie 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

Erazm pisze:Nadmanganian potasu
3 g nadmanganianu potasu rozpuścić w 10 litrach wody. Roztwór stosować do "zaprawiania" nasion przed siewem i moczenia korzeni roślin przed sadzeniem.
Proszę o info w jakim celu jest nadmanganian potasu :)
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Dzień dobry. Nadmanganian jako odkażacz zapewne :)
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

:wit Mam pytanie odnośnie tego oprysku mlekiem na mączniaka. Słyszałem, że dobrze jest użyć do niego mleka prosto od krowy. Ja jednak takiej nie posiadam :D Zatem czy można skorzystać z mleka sklepowego? Ile może być w nim max. % tłuszczu?
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Witam!
Co to i jak można to zwalczyć niechemicznie?

Obrazek

Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
geomantik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 maja 2008, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Na innym wątku tego forum, koleżanka poprosiła o przepis na macerat ze skórek grejpfruta, dobry na szkodniki gryzące liście czy łodygi ale również na niektóre choroby grzybowe, wrzucam go tutaj, żeby był porządek:

1 kg świeżych skórek owoców cytrusowych zemleć w maszynce do mielenia, zalać 3 litrami wody i odstawić na 5 dni, szczelnie zamknięte w ciepłym i ciemnym miejscu, zacznie fermentować, więc trzeba to codziennie "odgazować" otwierając na chwilę butelkę (ja to nastawiam w 5 litrowym baniaku po wodzie). Następnie dokładnie wymieszać, przecedzić przez gazę i rozlać do szczelnych butelek, zrobić to szybko, żeby nie tracić olejków eterycznych. Teraz miksturę trzymać dla odmiany w chłodzie, żeby nie fermentowała dalej. Do większości zastosowań rozcieńczać 1:10 z wodą i z dodatkiem szarego mydła lub płynu do mycia naczyń (zwiększa przyczepność oprysku).
Daniel
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”