Termin sadzenia cebul tulipanów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Tulipany i narcyze to na pewno, ale lilie to nie wiem.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Cebulki tulipanow

Post »

A jak długo powinno się moczyć cebulki??
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

A czy ten talk zniechęca może nornice?:)
kjakub
100p
100p
Posty: 113
Od: 5 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Cebulki tulipanow

Post »

emalia112 pisze:Nadmanganian jest silnym środkiem grzybobójczym i myśle, że będzie dobry.
Nadmanganian jest silnym środkiem wszystkobójczym - świetnie sprawdza się do dezynfekcji, czyli wymordowania wszystkiego co żyje na powierzchni cebul, ale nie zabezpiecza przed nowymi infekcjami zaraz po wsadzeniu, a taką rolę spełniają środki typu kaptan, funaben, czy topsin.
Pozdrawiam, Jakub.
Uwaga: Post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, oraz wiele substancji uznawanych za niebezpieczne - wskazana ostrożność!
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiedy sadzić tulipany do doniczek.

Post »

Jak posadzisz tulipany do doniczek to one muszą rosnąć min trzy cztery tygodnie w temperaturze +8- +15 st.(okres ukorzeniania) Potem min 3 tyg temp Ok 0 do +5st (Okres zimowego spoczynku).Potem możesz już wnieść do domu i one zakwitną za ok40-50 dni w zależności od odmiany. W okresie ukorzeniania oczywiście musisz podlewać i to sporo. W okresie zimowego spoczynku nie podlewa sie. Potem jak wniesiesz do domu to znowu trzeba podlewać. Bez tych trzech etapów tulipan prawidłowo nie zakwitnie. Doniczki zabezpiecz przed mrozem . Najlepiej zrób rowek powstawiaj doniczki i przysyp trocinami. Będzie Ci dobrze wyciągać na przykład po trzy doniczki i będziesz mieć tulipany przez cała zime.
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Zamówiłam u jednego z więszych sprzedawców cebulek tulipany i niestety po otrzymaniu paczki moim oczom ukazal się taki widok: Obrazek
Będę próbowała reklamować, ale nie wiem z jakim skutkiem. Przykra sprawa.

Ponieważ nie znam się na tulipanach chciałabym się dowiedzieć czy cebulki takie jak na zdjęciu poniżej są zdrowe? Chodzi mi o ich wierzchołki:




Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

One cos dziwnie wyglądają.A co to jest to czarne?Wygląda jak smoła.Możesz na pw napisać,u kogo kupowałas?
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

To czarne to łupinki, tez mi sie wydały dziwne, ale najgorsze to ten cały syf na samej cebulce. Na pewno będę je reklamować, ale bardziej zastanawiam się o wierzchołki tych na 2 zdjęciu, bo nie wiem czy to normlane.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

No właśnie nie bardzo.Wyglądają,jakby je ktos w czasie kwitnienia wykopał i obciał liście.
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Czyli też powinnam je zareklamować?
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Tak.
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Takiego pecha jak ja, to chyba nikt z cebulami nie ma w tym roku;( Reklamację uznano, dostałam błyskawicznie nowe cebule. Ale cóż z tego, jak dziś otwieram opakowanie z cebulami z pierwzej dostawy, które wydawały się ok, a tu niespodzianka - pojawiła się pleśń!! 2 dni temu jej nie było, pewnie moja wina bo tzymałam je w siatkach, ale czy to normalne - chyba nie. Pomóżcie prosze, czym ratować te cebule z niebiesko-zielonej pleśni, może jeszcze nie jest za późno. W czym je namoczyć już teraz? Bo, że przed sadzeniem się moczy to wiem, ale przeciez przez miesiąc to całkiem zgniją... ;:145
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Jak zabezpieczyć cebulki przed myszami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”