Przesadzanie (dużych) drzew

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przesadzanie drzew

Post »

Klony mają to do siebie że można z nich zrobić jakieś śmieszne krzywolce , kule i cuda nie widy... Ale ja klasyczne drzewa chce przy drodze do mojego domu... Klon i dąb czerwony to podctawowe drzewa, ale są tam i egzotyki miłorząb tulipanowiec metasekwoja oraz mamutowce ( o ile wygrają z polskim klimatem )
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie drzew

Post »

Zatem trzeba odwiedzić najbliższy ogrodniczy gdzie sprzedają pospolite odmiany. Groszowa sprawa .8 zł w doniczce wysoki bat .
Tulipanowiec w młodości może przemarzać, ale się regeneruje, jednak długo się czeka na kwiaty.
Metasekwoja najczęsciej pada nie z przemarznięcia a w przypadku suszy fizjologicznej. Jak u mnie sąsiad ma to i powinna teoretycznie przeżyć. Ostrołęka nie rozpieszcza zimą. Z tymże jemu działkę zalewa prawie co roku, bo ma nisko położoną .
Miłorząb również daje radę, może oczywiście w bezśnieżne zimy przemarzać, ale to zazwyczaj przewodnik / tylko potem potrafi wydać dwa :roll: / ale też nie widzę tutaj żadnego problemu.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przesadzanie drzew

Post »

Ja tam też jestem z okolic Oki to znaczy jakieś kilkadziesiąt km na zachód. No ale co z tego... rtęć szaleje od ujemnych temperatur
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Przesadzanie drzew

Post »

Tak króciutko napiszę z doświadczenia. ;:128 Otóż przy przesadzaniu starszych drzew pamiętajmy o redukcji korony, co pomoże ustabilizować równowagę pomiędzy nią a systemem korzeniowym. Bardzo pomocne jest, jeśli mamy więcej czasu i wcześniej planujemy przesadzanie, oszpadlować roślinę na jeden sezon wegetacyjny przed przesadzaniem, aby wytworzyła korzenie obrastające. One pomogą w pobieraniu większej ilości jakże cennej wody na nowym miejscu, a to właśnie niedobór wody jest główną przyczyną nie przyjmowania się drzewek. :wink:
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
adamosky

Przesadzanie magnolii

Post »

Witam,
chciałbym się dowiedzieć jak wygląda przesadzanie magnolii wysokości 1,7m i powyzej 2m.
Czy w miarę dobrze znoszą przesadzanie i kiedy należy robić?
Proszę o jak najwięcej informacji.
Pozdrawiam Adam
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Przesadzanie magnolii

Post »

Niestety nie powiem Ci tak jak " pisze książka " ale ja przesadziłem jak miała ok 1.50 m . Po kwitnięciu, obkopałem dość szeroko i na nowe stanowisko. Oczywiście ziemię trzeba odpowiednio przygotować bo Magnolia należy do rodziny wrzosowatych, obficie podlewałem i to wszystko. Magnolia żyje
MariuszM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 10 lut 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brzoza przesadzanie

Post »

Witam
Czytałem na forum dużo informacji o brzozach lecz są sprzeczne. Mam pytanie. Czy można już przesadzić brzozy? wysokość to do 2m. Pogoda sprzyja bo jest mokro i zimno a cieplej już nie będzie. Czy można to zrobić?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza przesadzanie

Post »

No i masz babo placek :lol: ja bym poczekał. Chociaż z drugiej strony pogoda sprzyja przesadzeniom liściaków. Z trzeciej strony ma być jeszcze złota polska także nie wiem rzucaj monetą .
Jak ma być dobrze to będzie. Ja sadziłem prawie 3 metrową lipę w największe upały. Co prawda z doniczki, małej :roll: i wrosła się cała i korzenie poharatane. Rośnie żyje, żyje ! ;:oj :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
MariuszM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 10 lut 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza przesadzanie

Post »

Mam do przesadzenia 20 sztuk :) zrobiłem sobie lasek ale teraz koncepcja się zmieniła, patrzyłem pogodę ma być max 20*C więc powinno być dobrze, przesadzam ;:224
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza przesadzanie

Post »

Można z połowę liści oberwać dla poprawienia transpiracji wody. Czasem się zostawia zaledwie kilka, dosłownie kilka :uszy
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Brzoza przesadzanie

Post »

Dobre podlewanie powinno ułatwić sprawę
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Przesadzanie choiny kanadyjskiej

Post »

Chciałam poprosić Was o podzielenie się doświadczeniami z przesadzania choiny kanadyjskiej. Moja ma już ok 3 m posadziłam ją za blisko brzozy. Jaki termin jest najlepszy?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przesadzanie choiny kanadyjskiej

Post »

Ja przesadzam cały sezon... jak już to przesadzaj w marcu/kwietniu jak ziemia odmarznie. 3m sztuka to nie jest wielki problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”