Rośliny Marzeny77 cz.1 i cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

P.S. ładny ogród, bardzo zadbany widać dobrą rękę i masę pracy włożonej w wykonanie tego cuda. Co do kotów polecam taki środek w proszku odstraszający psy koty i krety. Nie wiem jak działa na krety ale psy i koty skutecznie odstrasza. Posypuje się go po trawie. Może trochę nieprzyjemny zapach daje ale nie mam w zwyczaju tarzania się po trawie, więc jak dla mnie jest rewelacyjny. Poza tym na ścieżce przed działką też sypię ten środek na trawę, bo niestety ludzie chodzą z pieskami i nie mają w zwyczaju sprzątać po nich i później jak się kosi to może byc śmierdząca nieprzyjemna niespodzianka w trawie;/ :evil: Denerwowało mnie to do momentu jak odkryłam ten środek. Pieski przychodzą, wąchają trawę i po powąchaniu uciekają z podkulonym ogonem :twisted: Gorąco polecam!

Nie mam nic przeciwko pieskom. Sama mam ich aż 3 ale nie lubię jak ktoś nie sprząta po swoim pupilu i trzeba sobie jakoś z tym problemem radzić :wink:
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Piękny ogród,piękne roślinki.
Słonecznik ozdobny ;:167 ;:167
Co do storczyków to moja pierwsza myśl to to słowa napisane przez bejka1970 :;230
Naprawdę przepiękne spore kwitnienia,gratulacje :wink:
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

natka_211Ten storczyk na ostatnim i pierwszym zdjęciu ma już z 10 lat .Jest przesadzany coróż ale korzenie ma już takie długie .Kwitną non stop i nieraz jest jeszcze więcej kwiatów.jeśli chodzi o preparaty to nie bardzo u mnie się sprawdzają .W gazetce o ogrodach wyczytałam że koty nie lubią zapachu octu ,więc wkoło porozkładałam szmatki nasączone mocno octem ale nie pomogło.na razie jest spokój odkad jednego złapałam i przez przypadek wypuściłam (miałam oddać drugiego do schroniska) ale tak sie chyba wystraszył(i powiedział innym ;:333 )że nie odwiedzają mnie :tan jeśli chodzi o ogród to jest trochę pracy rodzice zajmują się warzywnikiem a ja kwiatami choć mama i tak ma ostatnie zdanie .
bejka1970Mama daje nawóz do storczyków raz na dwa tygodnie ,co tydzień zamacza je w wiaderku z woda na godzinę czasem jak zapomni to dłużej i nic więcej:)
gapapldziękuję za odwiedziny te słoneczniki były w mieszance kwiatów ,jakbym wiedziała jak zebrać nasiona to bym podesłała Ci:)
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Słoneczniki naprawdę świetne.Nigdzie u sąsiadów takich nie widziałam hihi
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

gapaplAle zaćmienie jak zebrać nasiona słonecznika ;:124 jak będziesz chciała to zbiorę i wyślę Ci tylko nie wiem jak długo dojrzewają takie nasionka ,kwiatek już przekwitł i środek obleciał że widać nasiona ,poczekamy trochę aż przekwitnie ten drugi kolor bo gdybym wiedziała to nie usuwałabym tych przekwitniętych wcześniej ;:223
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Jasne bierz nasionka :D
Chętnie sobie posadzę taki przepiękny słonecznik :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

:wit
no,no piękny masz ogród ;:63
Mieczyki,dalijki,hortensje cudne, ;:167
a i hibiskusek bardzo ładniutki ;:333
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Marzena77 pisze:natka_211Ten storczyk na ostatnim i pierwszym zdjęciu ma już z 10 lat .Jest przesadzany coróż ale korzenie ma już takie długie .Kwitną non stop i nieraz jest jeszcze więcej kwiatów.
Marzenko może czas pomyśleć o większej doniczce? takiej o 15 cm średnicy? (oczywiście jak przekwitną). Sądząc po zdjęciu chyba masz twardą wodę (widać biały osad na podłożu). Storczyki bardzo piękne. :wink:
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

natka_211Tak jest twarda woda ale im to nie przeszkadza a co do doniczki to musiałaby być długa a nie szeroka bo ma bardzo długi system korzeniowy u nas w ogrodniczym nie znalazłam takiej.Jak będę w Opolu to poszukam tam jest większy wybór:)
anabuko1Dziękuję za miłe słowa i odwiedziny
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

A teraz Kalina (dokładnej nazwy nie znam) Obrazek
a to moje sadzoneczki jeżówki purpurowej i malwy ma być pełna oraz hortensja Vanilia frise
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Nowe fotki-rewelacja! Też mam kalinę ale jest bardziej "krzaczasta" tzn jak ogromny krzak wygląda, bo i pewnie to krzak? Na tym się akurat nie znam.

Co do storczyków to Marzenko powiem Ci, że się mylisz. To Cymbidium potrzebuje wysokich wąskich doniczek. Falenopsis rośnie po prostu w szerszych i odrobinę wyższych. Przy przesadzaniu zawsze możesz namoczyć porządnie korzenie tak z 20-30 min by były bardziej gibkie. Następnie bierzesz doniczkę o rozmiar większą np 15 cm lub 2 rozmiary czyli 17 cm średnicy. Wsadzasz storcza i obkręcasz doniczkę, korzenie ładnie Ci się wykręcą i wcale nie trzeba jak piszesz wyższej i węższej doniczki. W takie rozmiary doniczek możesz się zaopatrzyć np w OBI, praktikerze, a jak nie będzie to przez neta np orchidgarden czy w innym sklepie internetowym zajmującym się sprzedażą storczyków oraz akcesoriów do nich.

-- 25 sie 2014, o 19:07 --

P.S. jeśli śmiecę to sorry.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

natka_211ta kalina rośnie na pniu z tego co wiem to rodzice tak obcinali że wyszedł długi pień a na nim kula z kaliny na zdjęciu jeszcze nie była przycinana .
Jeśli chodzi o storczyki to każda rada się przyda i nie zaśmiecasz :D Jak będę w Opolu to zajdę do obi
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Ja swojej nie obcinałam i wyszłedł drzewo-krzak ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”