Pleśń, biały nalot na ziemi w doniczce

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Wilgoć powodem pleśni(szara pleśń w doniczkach)

Post »

No więc zacznę od początku, Od czerwca wynajmujemy z chłopakiem mieszkanie w kamienicy i latem wszystko było w porzadku ale w tym mieszkaniu jest straszna wilgoć, myślałam ze jak się zacznie sezon grzewczy to będzie wszystko wporządku i te problemy znikną ale jednak się przeliczyłam, Pan u którego wynajmujemy mieszkanie stwierdził ze jest za ciepło na ogrzewanie więc będzie właczał je tylko na noc jak będzie poniżej 10 stopni na dworze, Dzisiaj o dziwo ogrzewanie jest włączone. Stwierdził ze we wszystkich tkwi chęć oszczędzania, w mieszkaniu mam 19 stopni, i na razie nie mam dokąd sie wyprowadzić, planujemy wyprowadzkę dopiero po zimie. Więc przejdźmy do sedna sprawy we wszystkich doniczkach pojawiła się szara pleśń, nasila się po podlaniu, Co mam robić?? jak wysuszyć powietrze? a może da się jakoś zwalczyć tą szarą pleśń?? Załączam zdjęcia dla jasnego obrazu sytuacji.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

U mnie w domu nie ma wilgoci, jednak ziemia w niektórych kwiatkach jest podobnie pokryta takim szarym nalotem, a w gruboszach mam mech :D . Nie wiem czemu tak się dzieje. Może to wina ziemii.
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

To chyba nie jest wina ziemi, bo niektóre maja torf, niektóre ziemie z piaskiem, niektóre ziemie uniwersalną ze żwirkiem i styropianem, Mają różne podłoża a praktycznie w każdej doniczce mam taka pleśń:(
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Witam
Ja mam taki, może dziwny, ale dobry pomysł (bo sprawdzony) na pleśniejącą ziemię - fusy z herbaty (najzwyklejszej) liściastej rozypujemy na ziemi i delikatnie w niej zagrzebujemy. Spróbujcie, u mnie pomogło.
Kasia
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

TASIU dziękuje za odpowiedź możesz mi napisać czy to są takie zwykłe fusy takie kuleczki czy jakieś listki, bo nie pijam takiej herbaty ale polece kupić i może poskutkuje:)
Awatar użytkownika
Toska
500p
500p
Posty: 683
Od: 4 lip 2008, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziębice

Post »

Mam to samo z kwiatami i znalazłam sposób :D
Wszystkie podlewam od podstawka :D
Leje wodę na podstawek i po 10 minutach wylewam .
Dla pewności powsadzałam też w doniczki pałeczki przeciw grzybom .


Basia

Ps . Ja palę w piecu tylko przez 2 - 3 godziny dziennie , temperatura to około 20 stopni
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

ja fiołki również zawsze podlewam od podstawka a mimo to na nich tez pojawiła się szara pleśń:(, jutro kupie pałeczk przeciw grzybom, i zaopatrze sie w fusy z herbaty;)
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

kwiato_maniaczka pisze:TASIU dziękuje za odpowiedź możesz mi napisać czy to są takie zwykłe fusy takie kuleczki czy jakieś listki, bo nie pijam takiej herbaty ale polece kupić i może poskutkuje:)
Ja kupuje taką zwykłą liściastą. Ale jeżeli pijasz ekspresową to można rozpruć torebkę i użyć jej "wkładu". Generalnie chodzi o to, żeby nie była aromatyzowana itp. Powodzenia
Kasia
Awatar użytkownika
ewabeata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 paź 2007, o 00:37
Lokalizacja: łomianki/mazowsze
Kontakt:

Dziwna pleśń w doniczkach

Post »

witajcie,
dwie doniczki zaatakowała mi dziwna pleśń. w jednej mam szeflerę, w drugiej - coś pnącego, co dostałam i nie wiem, co to :-)

Obrazek


Obrazek

cóż mam z tym zrobić? czy wystarczy zebrać?

pozdrawiam, ewa
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

Witaj :) mam ten sam problem też w tym samym kwiatku czyli szeflerce i akurat skrzydłokwiat. Zebrałam to i wyrzuciłam, ale nie wiem czy znów się nie pojawi :roll: a skąd się to wzieło to nie wiem :?
Awatar użytkownika
ma24ja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: Tarczyn

Post »

Jak na moje oko to ,roślinki mają za wilgotno stąd ta pleśń :wink:
u mojej draceny pojawiła się pleśń,i natychmiast ją przesadziłam,zaczeły już jej gnić korzonki
ale może jakiś specjalista się wypowie
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Dziwna pleśń w doniczkach

Post »

Jakiś czas temu miałam podobnie - pleśń była słona - powiedziano mi , że to przenawożenie-
zmieniłam ziemię - pozdro
melayna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 lis 2008, o 09:06
Lokalizacja: Świebodzice

Pleśń w kwiatach

Post »

Witam Wszystkich
Od dłuższego czasu próbuje się pozbyc pleśni w ziemi i niestety nie udaje mi sięto. Pleśni nie mam tylko w jednym kwiuatku Jest to bardzo duża donica z palmą.Brak pleśni spowodowany jest tym,że :P Uwaga :!: MÓJ WREDNY KOTEK JAKIŚ CZAS SIĘ DO TEJ DONICZKI ZAŁATWIAŁ i tak to robił sprytnie, że nie połapałam się przez tydzień może dłużej. Doniczkę z odchodów wyczyściłam. Ziemi nie zmieniłam, bo nie dałam sobie rody z potężną donicą i od tej pory nie mam pleśni w tym kwiatku :lol: :lol: :lol:
PS. nikomu nie polecam takiej metody piszę, to jako ciekawostkę :P :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”