Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

ODPOWIEDZ
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie

Post »

Ciebie również kojarzę z FB :) Twarz udało mi się upublicznić na forum ;-) Natomiast nadal zagadką jest dla mnie wrzucanie fotek (nie linków do nich) i jak tu zrobić podpis z linkiem do mojego wątku. Jakiegoś kompendium wiedzy jak obsługiwać forum szukam - gdzież ono? podpowiecie? :)

Mam zablokowane również niektóre funkcje na forum - nie mogę zobaczyć niektórych wątków (np. kupię/wymienię), nie mam też możliwości kontaktowania się z Wami za pomocą wiadomości prywatnych....

Tomek
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie

Post »

Napisz jeszcze jednego posta a pw będzie Ci działało :wink: albo nawet już działa :)
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy na Ursynowie

Post »

Polecam dział instruktarzowy: Pierwsze kroki na forum
Wiadomości prywatne będziesz mógł wysyłać jak stuknie ci odpowiednia ilość postów ale musisz sprawdzić ile dokładnie bo ja juz tego nie pamiętam. Dział z ofertami jest bodajże dla posiadaczy produktów firmy Marolex. Jeśli chodzi o zdjęcia to ja wstawiam za pomocą Picasa - utworzyłem sobie swój album w internecie i kopiuje adres URL zdjecia czyli [img]...adresURL...[/img].
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusy na Ursynowie

Post »

wstaw tekst w zaznaczonym miejscu i wyrzuć spacje po http i www, powinno działać

[url=http: //www. forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=62&t=79750]TU WSTAW TEKST[/url]
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie

Post »

przemo1413 pisze:Napisz jeszcze jednego posta a pw będzie Ci działało :wink: albo nawet już działa :)
No właśnie jeszcze nie działa, nawet nie mogę odpisać na wiadomość, którą dostałem - zatem piszę tego oto posta, licząc, że po nim zadziała PW ;-)

Generalnie powiem Wam, że fajnie się z tym czuję, że jestem na tym kaktusowym forum, wśród ludzi, którym nie trzeba się tłumaczyć "czemu kaktusy a nie pomidory" ;-)

Tomek
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaktusy na Ursynowie

Post »

Witam wśród czubków.
Mam wrażenie że szybko ci się rozrośnie kolekcja, będę na pewno zaglądał chociaż kurduple to nie moja działka.
Załóż sobie konto na imageshack, fotosik( ten ma chyba ograniczenie do 100 zdjęć bezpłatnie) albo innym portalu i zdjecia bedziesz mógł wstawiać, są tam podawane linki na forum.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

TomekTe pisze:Mam zablokowane również niektóre funkcje na forum - nie mogę zobaczyć niektórych wątków (np. kupię/wymienię), nie mam też możliwości kontaktowania się z Wami za pomocą wiadomości prywatnych....
Wszystko z czasem. Na razie masz za mały staż i pewne funkcje Forum są dla Ciebie niedostępne.

A tak w ogóle to witam na pokładzie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Witaj, Tomku! Bardzo ciekawie zacząłeś swój wątek. Z ogromnym zainteresowaniem odbyłam tę wycieczkę w przeszłość - ja niestety bardzo dobrze pamiętam czasy bez internetu, a nawet trochę dalsze (ale prąd już był, Lucynko! ;:306 )
Z dużym zainteresowaniem będę śledzić Twój wątek, a wypadu do Chrudimia życzę jak najbardziej! To dopiero będzie "wpadka" na całego w kaktusy!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Witam i ja serdecznie :wit
Każdy kolejny miłośnik kaktusów i sukulentów jest tu mile widziany. A Ty już z historią... :)
I potrafisz pisać - a ja lubię czytać... :wink:

Może dopowiedz jedynie co dalej z PTMK - czy należysz dalej czy też (chwilowo) zawiesiłeś działalność? To też mnie interesuje - jest wtedy możliwość spotkania się na jakiejś imprezie typu Kaktusiada czy doroczna Wystawa. ;:204
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Witaj Henryku!
Jeśli chodzi o PTMK, to prawdę mówiąc nie mogę się doczekać drugiej środy września, kiedy odbędzie się powakacyjne spotkanie. Członkostwo w Towarzystwie było dla mnie naprawdę wartościowe i zamierzam je odnowić. Ostatnio nawet przeglądając kaktusowe pamiątki sprzed lat znalazłem swoją starą legitymację członkowską, teraz pewnie dostanę nową :)
W ogóle kusi mnie też, żeby w miarę możliwości wpaść na spotkania - prelekcje w innych oddziałach. Tym bardziej, jak zauważyłem spotkania w innych oddziałach odbywają się w weekendy. Sprawdzałem Twój - Lubelski oddział i zapowiada się ciekawie. Prelekcje są w soboty, czyli przy okazji można pozwiedzać miasto - a w Lublinie nie byłem już kilka lat (wtedy cała Starówka była rozkopana). Nie wiem tylko czy na takie kaktusiarskie spotkanie można wejść tak z ulicy - pewnie trzeba być członkiem danego oddziału? Widziałem również, że w planie spotkań macie Chrudim - czy jakoś organizujecie się na wyjazd?

Wyczytałem w Twoim wątku, że swoją kolekcję prowadzisz w warunkach balkonowych. Ja podobnie. Tylko jeszcze jestem zupełnie niezorganizowany - rośliny po prostu stoją w kuwetach - odsunięte od balustrady w ochronie przed deszczem. Planuję przez zimę obmyślić i skonstruować optymalną instalację (regał/szklarenka) i tu będę liczył na dobre rady bo masz doświadczenie na tym polu walki :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Możesz zawsze liczyć na moje rady - o ile oczywiście coś będę wiedział co mam napisać. :wink:
PTMK to wartość dodana do hodowli roślin bo po prostu więcej = lepiej. Ja należę coś ponad 30 lat. Teraz nasz Oddział nie powiększa się znacząco bo nie jest to dobry czas na zrzeszanie się gdyż wszystko to zabiera czas. Ale kiedy był?
Oddział PTMK Warszawa prężny, było nie było to przecież stolica. :D

Jeśli byś się wcześniej zaanonsował to myślę, że na spotkanie naszego Oddziału byś mógł przyjść. Tyle, że my mamy siedzibę w Ogrodzie Botanicznym UMCS więc trzeba z trasy turystycznej mocno zbaczać.

Balkon południowo-zachodni nie jest idealny do hodowli kaktusów - wiem bo mam. Niektóre rodzaje tu źle rosną, szczególnie te które potrzebują naprawdę dużo słońca. Trzeba o tym pamiętać aby się nie rozczarować.
Ja większość roślin cały rok trzymam w oszklonej szklarence, jeśli masz szansę taką postawić to polecam - zawsze to choć namiastka szklarni.
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

No tarasik ma całkiem niezły potencja.
TomekTe pisze:Swoją uwagę skupiam na rodzajach Rebutia, Aylostera, Sulcorebutia i Mediolobivia
I kierunek pierwsza klasa ;:333 Jak znalazł na taras miniaturki, choć zimowanie w bloku to zawsze pewien problem dla górali.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Zimowania się trochę obawiam. Nie wiem na ile znośna będzie moja koncepcja zimowania roślin w oknie w pracy... Boję się, że mimo wszystko ustawione przy oknie będą miały za gorąco od słońca... Tam tak czy owak średnia temperatura będzie niższa niż u mnie w mieszkaniu, gdzie w zimie dogrzewam się do 24 stopni ;-)
Henryk również uprzedza, że nie wszystko będzie mi chciało rosnąć na tym moim balkonie. Dlatego w sumie te moje początki traktuję jako sprawdzian - jak wypali zimowanie i co będzie chciało zacząć rosnąć w nowym sezonie. Mam nadzieję, że nie będzie to zbyt dotkliwa lekcja...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”