Sukulentowy misz-masz - alusja56

ODPOWIEDZ
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Ojojoj !! Jak ja się bardzo cieszę, że mnie odwiedzacie ;:138 . Beata tak masz rację, że to haworthia. Nawet kwiat znalazłam :D .

Obrazek
Jeśli chodzi o nazwy to jestem trochę cienka :oops: . To co sobie znajdę w necie to wpisuję nieraz niezbyt trafnie, dlatego poprawiajcie mnie kiedy zauważycie jakieś bzdury ;:14.
Literówkę już poprawiłam. Dzięki !!
Żaneta naprowadziłaś mnie na nazwę i znalazłam Crassula argentea f. variegata. Wiesz, jak skubiesz komuś szczepkę to nie pytasz o nazwę :D .
Jeszcze mi zostały największe moje crassule ,które jakoś mi się zagubiły wśród tych małych okazów :D .

Crassula ovata Obrazek

Crassula hobbit Obrazek

Crassula ovata tricolor Obrazek

Crassula ovata Obrazek

Ten ostatni okaz jest u mnie na reanimacji i nie wiem jak długo zostanie. Oczyściłam go z wełnowców, przesadziłam do ziemi dla kaktusów i trochę przycięłam.

I jeszcze jedna roślinka

Cyanotis somalijski Obrazek

inaczej trzykrotka somalijska. Niby trzykrotka, ale wymagania ma takie jak sukulent. Już ją w zimie zdążyłam zalać, ale kawałek udało mi się odzyskać no i rośnie sobie :)
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Na literkę "D" mam tylko jedna roślinkę sprowadzoną z Rumii.

Delosperma lehmannii Obrazek

W porównaniu z innymi moimi sukulentami ta potrzebuje więcej wody, bo zaraz się marszczy z pragnienia :)

A teraz "E" gdzie królują echeverie. Jeśli chodzi o dokładne nazwy to niektóre rośliny oznaczyłam, a niektóre pozostały tylko echeveriami. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do nazwy to proszę o pomoc.

Echeveria 'Perle Von Nürnberg' Obrazek

Niedawno obcięłam jej czubek i od nowa ukorzeniłam, a łodygę skróciłam i myślałam, że wypuści jakieś maluchy. Niestety jak na razie nic nie widać na tej łodydze. Szybciej wypuścił listek położony na ziemi.


Echeveria agavoides f. Cristata Obrazek

Tak mi się wydaje, że to taka nazwa, ale nie mam pewności. Roślinki nie widziałam szczegółowo bo była pokolorowana na niebiesko. Ukorzeniły mi się dwa listki na których jeszcze widać farbę.

Echeveria Easter Bonnet Obrazek

Echeveria elegans f.cristata Obrazek

Jak ją dostałam z Rumii była cała różowa. Teraz jest tylko zielona, ale mam nadzieję, że kolorki się pojawią.

Echeveria nodulosa Obrazek

To mój nowy nabytek z OBI. Kupiłam ją jako nędzną ostatnią sztukę. Teraz już pojawiły się wzorki na liściach i widać, że rośnie :tan
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Jeszcze parę echeverii mi zostało do pokazania.
Echeveria Obrazek

Tą echeverię pokazywałam już na samym początku mojego wątku. Niestety dokładnej nazwy nie znalazłam jeszcze :(
Następna też jeszcze dokładnie nie nazwana.
Echeveria Obrazek

Echeveria pulidonis Obrazek

Echeveria pulvinata Obrazek

Echeveria pulvinata Obrazek

Echeveria purpusorum Obrazek

Echeveria Rundelli Obrazek

Echeveria setosa Obrazek

Troszkę mi się uzbierało tych echeverii , ale to na razie wszystkie w mojej kolekcji. Parę sztuk zmarnowało mi się zeszłej zimy :cry:
Awatar użytkownika
pestka71
50p
50p
Posty: 92
Od: 6 paź 2012, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

:wit Fajnie, że założyłaś ten wątek. To prawda, królują tu przeważnie ''kłujące'' wątki, ;:108 ale te ''bez cierni'' tez cieszą się dużym powodzeniem. :uszy Widzę foliaczek jest, roślinki ładne i zadbane a więc ''...będzie się działo, będzie zabawa...'' ,a wkrótce ''...nocy będzie mało...'' żeby przejrzeć Twój wątek. :D Powodzenia. ;:215
Pozdrawiam. Ania.
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Ta pierwsza z drugiej części prezentacji eszewerii to wg mnie E. glauca (choć dziwnie się rozkrzewia jak na ten gatunek...)
Druga - E. pulidonis to moja ulubienica - cudnie mi w tym roku przyrosła i wytworzyła wiele pięknych, żółtych kwiatów, a nawet owoce! Jest nieco delikatniejsza niż np. niezmordowana E. purpusorum i mam obawy czy na długo u mnie zagości ten sam okaz (już 2 lata u mnie) - ale jestem pewna, że chcę ją zawsze mieć u siebie - na nowo kupować albo rozmnażać!
Na tak dużą "kapustę" jak E. 'Easter Bonnet' nie mogę sobie pozwolić, ale z przyjemnością podziwiam u Ciebie :)
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Pomału , pomału rozszerza się Twój wątek Alu :) a ja śledzę go z ciekawością i zainteresowaniem .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Witam :D ,sukulenty to moja bajka.
Muszę pochwalić wszystkie rośliny bo zasługują swoją urodą
Wiele z nich chętnie widziałabym u siebie,może z czasem zamieszkają.
Będę zaglądać, powodzenia ;:138
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Dzięki za odwiedziny i miłe słowa. Beato masz rację, że to E. glauca. Porównałam w internecie liście i wydają mi się identyczne. Jeśli chodzi o dziwne rozkrzewianie to pewnie moja wina, bo zimą ją za często podlewałam i się powyciągała na różne strony :roll: . Ta druga echeveria to mi się chyba przypadkiem wkleiła, bo to jest ta sama co poniżej, ale za to na pierwszej fotce widać jakie temperatury panują w mojej szklarni .
Na literę "E" pozostało mi jeszcze parę roślin.

Echinopsis oxygona Obrazek

Zdecydował się chyba na kwitnienie , bo pączek ,który pojawił się wiosną nagle teraz zaczyna rosnąć :D



Epifilum Obrazek

Po zimie musiałam go reanimować i ukorzeniać na nowo liście, ale jeszcze zdążył zakwitnąć dwoma kwiatami.

Epiphyllum anguliger Obrazek

Dostałam jeden listek w zeszłym roku. Od wiosny pomalutku rośnie ;:138 .

Eubhorbia horrida Obrazek

Euphorbia lactea cristata Obrazek

Euphorbia tirucalli Obrazek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Euforbie niegdyś moja miłość... Teraz mam do nich sentyment i zawsze pewnie będzie - dużo jednak postanowiłam się pozbyć. Cóż, muszą ustąpić miejsca innym. Niemniej zawsze je z przyjemnością będę oglądać ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Super kolekcja sukulentów ;:138 i chociaż ja mam je w mniejszości ,to strasznie mi się podobają.
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Masz trochę tych sukulentów . A idzie je zimujesz ? Na parapecie w domu czy masz moze jakąś szklarenkę ?
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Po krótkiej przerwie wracam do Was ze swoimi sukulentami. Teraz kolej na literę "F"

Faucaria ryneveldiae Obrazek

Roślinka zakupiona w Rumii. Jak na razie nie kwitnie, ale rozrasta się w dość szybkim tempie.

Fenestraria rhopalophylla Obrazek

Ferocactus latispinus Obrazek

Gasteria Obrazek

Graptosedum Francesco Baldi Obrazek

Graptoveria -Graptopetalum paraguayense Obrazek

I jeszcze jedna graptoveria, ale dokładnej nazwy nie znam

Graptoveria Obrazek
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

W mojej kolekcji znajduje się też Gymnocalycium . Dokładnie nie wiem jakie, ale ładnie kwitnie od wiosny :D

Obrazek

i jeszcze kolorowe szczepionki czyli Gymnocalycium mihanovichii 'Hibotan' za którymi nie przepadam, ale były po przecenie więc je przygarnęłam.

Obrazek

Obrazek

Teraz parę haworthi, których nie mam dużo, ale bardzo mi się podobają.

Haworthia cooperi Obrazek

Haworthia cymbiformis Obrazek

Haworthia retusa Obrazek
Tej nazwy nie jestem pewna, a roślinka jest młoda i dopiero się ukorzenia.

Haworthia limifolia Obrazek
Niedawno zakupiona .

Haworthia tessellata Obrazek

I jeszcze jedna haworthia, którą w zimie zalałam i z trudem odrasta. Dokładna nazwa też mi gdzieś się zagubiła :(

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”