Cierniuchy Anny - Meir

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

hen_s pisze:Kolejna rzecz to kolekcja. Dużo lepiej prowadzona niż jeszcze niedawno - widać, że pytasz, czytasz, uczysz się. To doceniają Twoje rośliny i dużo lepiej wyglądają oraz kwitną.
Naprawdę robią wrażenie! ;:333
Czy ja wiem czy lepiej ;] Te echi (oprócz tych powyciąganych, które dostałam) mam od dawna i raczej wg mnie kiedyś miało im się lepiej, jak miałam mniej roślin i mniej szkodników było przez to przynoszone. W tym roku chorują na wełnowce, stąd wylądowały na "patelni", czyli moim blaszanym parapecie. Kolekcjonować inne zaczęłam w sumie około roku temu i moje prowadzenie ich niewiele się zmieniło :D Tyle tylko, że przeprowadziłam się do kwadratowych doniczek, temu to tak ładnie wygląda. Wcześniej wolałam z czystej gliny. Kilka jeszcze w takowych siedzi, np. ten starszy terfaczek. Poza tym zrobiłam porządek na balkonie i mam teraz dużo miejsca, a wiadomo, że im jest lepiej na powietrzu. Czasem jednak wydaje mi się, że im więcej wiem, to za bardzo teraz się zastanawiam nad tym wszystkim, zamiast ufać swojej ogrodniczej intuicji.
Ale na pewno dzięki Wam poznałam mnóstwo gatunków i lepiej się orientuję. Ostatnio u klientki zobaczyłam przeogromne donice z kaktusami i byłam z siebie dumna, że znam każdy gatunek :D
Zaczęłam też szukać bardziej odpowiadających mi podłoży, tzn ja zawsze kombinuję z nimi i robię sama, ale zaczęłam szukać fajniejszych składników. Wszystko to nakłada się też z początkiem nowych studiów na ogrodniczym. Więc tak myślę, że idę do przodu, ale jeśli mówisz, Henryku, że to widać i po cierniuchach, to nie będę się kłócić ;] Porażek też jest trochę, żeby nie było.
No i w ogóle trafić na tak miłą i fajną grupę ludzi w internecie, to naprawdę szczęście :D
hen_s pisze:Nawet stare, wyciągnięte echinopsisy (które ja bym odmłodził i ukorzenił głowy) Może przy kolejnej okazji pokażesz zbliżenia roślin ze zdjęcia zbiorowego - wydaje się, że warto by było... :)
Na razie nie chcę ich ruszać, na pewno nie w tym sezonie. Niech trochę zaznają życia i się przyzwyczają przynajmniej do normalnego życia zanim cokolwiek zrobię. Foty mogę im porobić. W sumie robię każdej roślinie co jakiś czas, aby porównywać czy coś się dzieje :D
hen_s pisze:Co do haworcji... [...] To co - czas na następne? :twisted:
Taaa ;] Mam tyle na liście życzeń, że nie wiem, w co ręce włożyć. Myślę, że gymnoki i tefraki, zwłaszcza tefraki, są na pierwszym miejscu teraz. Uwielbiam te ich śmieszne formy i zdziwienie ludzi "To żyjeee??" gdy wrzucam foto na fejsbuka :D
Phacops pisze:Multiplexy faktycznie można uciąć i ukorzenić od nowa.... Jednak pytanie czy warto? Te mniejsze wyglądają o wiele lepiej są grubsze. Pytanie którym chce się teraz kwitnąć... Może je zostawić właśnie bo w tej chwili to niezła z nich rozmnażarka.
Na chwilę obecną mają kilka zawiązków pąków, ale jak mówię - przeżywały sporo chemii w tym roku i co jak co, ale to się na nich odbija. Jeżeli pogoda się utrzyma, to pod koniec miesiąca powinny kwitnąć wedle cyklu, który zawsze im ustawiałam. Mniejsze oczywiście są ładniejsze, bo mam je od dawna i się nimi zajmowałam po kaktusowemu. Duże na razie zostaną, może na przyszłą wiosnę :) Wiesz, mam ich tyle, że nie chcę ich na razie rozmnażać ^^'

Się rozpisałam. Dziękuję Wam za odwiedziny i mam nadzieję, że jeszcze coś tam pokażę, co przyciągnie tłumy ;]
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Cykle kwitnienia to ona mają własne i lubią się koordynować niemal co do dnia..... jedyne co można majstrować to wcześniej wstawić do ciepłego pomieszczenia-wtedy szybciej tworzą pąki. Oraz pod koniec sezonu wnieść do domu-wtedy to ostatnie pąki mają szanse zakwitnąć bo inaczej lubią zrzucać....szczególnie te mniejsze. Choć zdarzyło mi się że pąk przezimował ale chyba tu konieczne jest słoneczne stanowisko zimą.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Meir napisał(a):
mam nadzieję, że jeszcze coś tam pokażę, co przyciągnie tłumy ;]
Zamierzenia ambitne, plany pewnie poczyniłaś... Ciekawym czym nas jeszcze zaskoczysz. :)
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Na razie u mnie cisza ;] Ale siewunie rosną aż szumi w cierniach. Pięciomiesięczne gymnoki i lobivie.

G. gibbosum var. nigrum
Obrazek

G. strigilianum - one są jeszcze za małe, żeby przebarwić ciernie, czy kto pomylił nasionka? :D
Obrazek

G. berchtii - jedyny osobnik przetrwał z wykiełkowanych 6 :( Ale żyje nieźle.
Obrazek

Lobivia famatimensis FR 459 - pękate już takie :heja
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Siewki doskonale rokują na przyszłość. Do zimy dobrze podrosną a potem... będzie już tylko lepiej. :D
Awatar użytkownika
Dorot_Ja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 19 maja 2014, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Świetne te maluchy, będę im kibicować ;:215
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

I ja melduje się w Twoim wątku:-) będę tu na pewno zaglądać, aby wraz z Tobą obserwować rozwój siewek, średniaków i tych seniorskich egzemplarzy :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Meir pisze:Miał być "edit" ale źle kliknęłam, więc przepraszam za post pod postem.


Mój purpurak w całej krasie, szkoda że ostrość na tył jest ;]
Obrazek
Witaj Aniu :wit
Jak twój purpurak?Ja do swojego już nie mam siły ;:185 .Od dwóch lat wypuszcza pąk za pąkiem od wiosny do jesieni i gdy już,już..wydaje się że rozkwitnie zrzuca :( Próbowałam różnie go podejść..A to na zewnątrz a to na parapecie wewnętrznym..Zawsze sytuacja się powtarza.Właśnie wczoraj zrzucił mi pąka w blokach startowych ;:145 .Mam go już kilka lat i nawet nie wiem jak wyglądają kwiaty :?:
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Witaj również Halino :)
Historia mojego purpuraczka jest podobna. Najpierw Ci przedstawię, a potem spróbuję co zaradzić. Pierwszy, bardzo wczesny pąk by mi się rozwinął, ale trafił na okres wyjątkowo pochmurnej pogody i się nie rozwinął, mimo iż był bardzo dojrzały. Tak samo miałam z innym gymnokiem, który kwitł w tym samym czasie, choć nie był on bezchlorofilowy - ledwo się rozwinął do połowy i zwinął zaraz. Kolejne pąki opadły, znów na etapie, że prawie się otwierają. Teraz ma jeszcze trzy.
Fakt, że pąki się nie rozwijają powinno oznaczać, że roślinka nie ma jak ich wykarmić. Staram się więcej podlewać (ale nie częściej), poza tym wszystkie moje cierniuchy dostają nawóz. Może te ostatnie pąki się rozwiną :( A trzymam go na zachodnim parapecie, wewnątrz.
Może teraz, gdy Słońce nie jest już takie brutalne, coś się rozwinie. Trzymam kciuki i u Ciebie. Skoro zrzucają od razu, spróbuj go trochę dożywić i dopoić. Sprawa z bezchlorofilowcami jest trudna. One są bardziej wrażliwe.
Michanovicchhi mają różne kwiatki od żółtych po różowe i białe, więc nie ma stałego kolorku. Mój inny, ciemnozielony w paski (haha!) ma żółtawe kwiatki. Uwielbiam ten gatunek, to chyba mój ulubiony.

A to mój zaś właśnie zielonak obecnie i jak kwitł. Nie rozwinął
Obrazek
Obrazek

Moje echi mimo chorób nie dały się i z lekkim opóźnieniem działają.
Obrazek

W ogóle to niedawno w Warszawie była straszna burza i mnie też zalało. Z doniczek wyniosłam całe wiadro wody. Ale że kaktusy miały podłoże takie a nie inne, to z nich łatwiej wszystko zeszło, ale... No właśnie, takie zalanie tylko polepszyło ich stan -_- Mammillarie balkonowe napiły się jak głupie i są dwa razy większe :O Tylko M. hahniana woodsi się zmierzwiła, bo jej wełna się zmechaciła i oklapła ;) Poleci ktoś jakiś grzebień do kaktusów?
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Hej!
Też mam bordowego michanovichii (chyba?) i niedawno zaczął wypuszczać pączka (i chyba zaczątki kolejnych):

Obrazek

ale czytam, że u Ciebie zrzuca pąki... mam jednak nadzieję, że u mnie jakiś bardziej będzie skory do kwitnienia. Tak myślałem, żeby go może przy najbliższym podlewaniu potraktować nawozem?

pozdrowionka
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Witaj Tomku :)
Tak, to bezchlorofilowy michanovichii. To chyba najbardziej charakterystyczny z gymnoków. Bardzo ładny okaz masz, piękne kolorki - doliczyłam się jeszcze pięciu zawiązków pąków na nim :D
Ja moje kaktusy nawożę cały sezon, jeżeli są u mnie zadomowione. Niedużo ale dostają jedzenie. Mam przyzwyczajenia karmienia roślin ot po prostu ^^ Kończę tak w środku września ostatnia dawka. Możesz spróbować teraz i za dwa tygodnie, a potem stop. Jak pisałam, one są trudne troszkę :) Relacjonuj jak się rozwinie sytuacja :D
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Widzę że masz sporo do pokazania, będę tu zaglądać by sprawdzić co nowego :wit
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Ten Twój arbuzowy naprawdę godny pozazdroszczenia! ;:173

I gratuluję sieweczek - świetnie się prezentują ;:333
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”