Moja kolekcja storczyków

Zablokowany
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witaj serdecznie Iwonko w moim wątku :wit

No, z sabotkiem dopiero zaczynam, na razie idzie w zielone, nie wiem jak będzie. Zobaczymy w zimę czy zaszczyci mnie swoim kwitnieniem:wink: Dziękuje za pochwały ;:180 ;:196
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witajcie!! Znowu trafiłam na szaleństwo przecenowe w obi. Ten falek wydał mi się ciekawy pod względem kształtu i koloru kwiatu i szczerze mówiąc jeszcze takiego nie widziałam (może jeszcze mało widziałam :D ) Kolejny do kolekcji falenopsis nn, w niezłej formie ma 1 pęd, korzenie w dobrym stanie i wypuszcza nowego listka, a to wszystko za jedyne 6,98zł ;:306 :


Obrazek Obrazek Obrazek

Fakt faktem zdjęcia nie oddają stanu faktycznego co do koloru :)
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Nigdy nie trafiam na przeceny... Najtańszego phalenopsisa widziałem za 10 zł. i to przekwitniętego. ;:222 B. Ładny storczyk :)
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Dziękuje Radku za miłe słowa :wink:
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Cudownie wygląda ten kwiatuszek ;:167 i sama też takiego jeszcze nie widziałam. Wielka szkoda, że nie mam nigdzie w okolicy obi :(
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Meiss ja za to tęsknie za ikeą najbliższą mam 250 km stąd ;:306 ale i tak się wybiorę do ikei po wymarzoną mini szklarnię :twisted:

Dzięki za pochwałę ;:196 właśnie się zastanawiałam czy ten nowy to taki "pospolitek" czy może jednak taki mniej spotykany :idea:, bo szczerze mówiąc tak patrząc na niego to jeszcze takiego kwiatu nie widziałam ma takie dziwne zabarwienie "rysunkowe" (mało widoczne na zdjęciach) jak namalowany przechodzi z odcieniu różu/jasnego fioletu w żółty do środka i te dolne płatki kwiatu mają taki lekki nakrapiany odcień żółci.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Całkiem ładna ostatnia zdobycz :)
Ciekawe czy przy kolejnym kwitnieniu będzie takiego samego koloru.
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Ja uwielbiam kwiatki z takimi maziańcami jakby kredką zrobione.
Do ikei mam 100km i też mi wcale nie po drodze. Miałam lepiej jak do lubego jeździłam, to Katowice były pod nosem, a teraz mieszkamy u mnie.
Póki nie mam na czym postawić, to szklarenka siedzi w kartonie... Nawet luby stwierdził, ze storczyki mają za ciemno jak stała na podłodze :D
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Tym razem nie polała się krew w sklepie (żart) ;:306 , bo nikt tymi bidulkami nie był zainteresowany, a wokół tych bidulek stał on dumny jeszcze całkiem nie przekwitły z dwoma kwiatami... też jestem ciekawa jak będzie wyglądało powtórne kwitnienie, na razie się cieszę łupem :;230 dzięki Aga za przemiłe słowa i za odwiedziny ;:196 , a u Ciebie jak tam? Były jakieś zacne łupy?

-- 11 sie 2014, o 20:16 --

Meiss w ikei mają też ładne komody, pora chyba na taki zakup, żeby wystawić szklarenkę ;:306
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Komoda z ikei to będzie ostateczność (oczywiście jakaś tania, bo te co mi się ciągle podobają nie są na moją kieszeń) jeśli nic ładnego nie znajdę, hihi.
No i w ikei mają obszerny dział ze storczykami ;:167, choć zawsze mnie z niego poganiają - dlatego wyprzedzam rodzinkę by dłużej pooglądać rośliny nim do mnie dotrą ;:306
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Ja dwa tygodnie temu byłam na Sopockiej plaży no i oczywiście przed powrotem do domu była ikea. Oglądaliśmy stelaże łóżek i materace. Nastawiłam się na paphiopedilum takie z cytrynowym kwiatkiem i markurkowatymi liśćmi ale już oczywiście ich nie było. Ja łoś jeden miałam też kupić mini szklarnię ale zapomniałam z tego wszystkiego ;:124 ;:223

-- 11 sie 2014, o 20:23 --

łoś hmm raczej klempa :;230

-- 11 sie 2014, o 20:25 --

Meiss sprawdź PW
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

widzę, ze nie tylko ja choruje na szklarenkę :D marzyła mi się i już ją widziałam na moim małym stoliku, ale.. na stolik nie ma miejsca :( także.. raczej muszę zapomnieć :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Aniu zawsze znajdzie się coś innego do wyrzucenia by wstawić stolik ze szklarenką :;230
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”