Ogród zwkwiat c.d.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

alicjad31Alu zobacz co się porobiło, jak byłam dzieckiem moja babcia piekła chleb dla całej 8 osobowej rodziny, innego chleba nie znaliśmy, w sklepie był, ale nie kupowano ze względu na to, że mąka była własna.
Jak bardzo pragnęliśmy chleba miejskiego to możesz sobie wyobrazić.
Teraz co raz częściej słyszę od gospodyń, że pieką chleb samodzielnie, ale raczej te z miasta. U mnie na wsi nie słyszałam aby któraś piekła.

e-babcia, Jadziu, pogoda się zamieniła, upały poszły na wschód i północ a u nas jest czym oddychać. W czerwcu i lipcu tak było u nas. Dziwię się, że milin Ci nie przeżył, ja w jednym miejscu nie mogę go wyplenić, ciągle odradza się z podziemnych korzeni.

Marysiu, kolory łubinu które wymieniłaś mam, zależało mi na rozmnożeniu białego i żółtego, szczególnie ten drugi jest trudny do utrzymania. Mam jeden krzaczek ale nie jestem pewna czy na przyszły sezon zostanie czy zniknie dlatego chciałam rozmnożyć.
Biały niespodziewanie zakwitł mi w foliaku, samosiejka,dziwne, tam zawsze kwitły fioletowe. Ja pełnoziarnistą mąkę na chleb, zarówno pszenną jak i żytnią, kupuję w sklepie w pobliskim miasteczku. Czy Ty też pieczesz chleb?

Zaczynają kwitnąć ketmie syryjskie, ale jeszcze nie wszystkie. Ta pierwsza wyhodowana z nasionka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42129
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Zosiu tak! piekę chleb i to na własnym zakwasie, ale u nas na placach brakuje mąki z pełnego przemiału, bo ubiegłoroczna się skończyła a nowej jeszcze nie ma. Jeździłam po mąkę do krakowskich młynów, ale teraz jest tam remont ulicy i korki są spore.
Ketmia u mnie jedna zakwitła, ale w okolicy w miejscach bardziej nasłonecznionych już kwitną. Czy u Ciebie też kwiaty w tym roku są większe? Czekam na bylinową, bo po przesadzeniu na stanowisko słoneczne ma mnóstwo pączków :lol:
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Maska, Marysiu, ja też na własnym zakwasie. :D Rzeczywiście kwiaty Ketmii są bardzo duże, ale nie wszystkie jeszcze kwitną, ale lada dzień... Moje bylinowe też mają dużo kwiatów, 2 dni temu likwidowałam na pąkach mszyce, tegoroczne utrapienie ogrodników ;:134 walczę z nimi od wiosny, nie chcę stosować ciężkiej chemii ale już mam dość robienia naparów.
Wczoraj przesadzałam i ratowałam od mszyc różę chińską mojej mamy, obsiadły kwiatka nawet na parapecie domowym.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42129
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Zosiu u mnie nie ma klęski mszycowej ale pojawiają się w jak najmniej spodziewanych miejscach. W tym roku na krwawnikach :? Na różach było trochę i wystarczyło zbieranie ręczne i jeden oprysk z resztek papierosowych i gnojówki pokrzywowej, a w domu zawsze atakują wniesione jesienią pelargonie.
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Maska, u nas był bardzo suchy czerwiec i lipiec, tak że mszyce i mrówki, ona zawsze chodzą w parze, :D rozrastały się w tempie geometrycznym, teraz częściej pada a i tak to tu to tam zdarzają się.
Pozdrowienia wyjeżdżam z ksero pozbyć się szlafroczka i szwów. ;:196
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42129
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

No to niech panienka będzie dzielna ;:333 my też wyruszamy do Krakowa. Dobrego dnia ;:196
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

U mnie w tym roku, tez pelno mrowek - normalnie plaga jakas :roll: Mszyce trzymam w ryzach wyciagami z piolunu i jakos daje rade - nawet czesc mrowisk tym sie pozbylam. Teraz zrobilam z Wrotycza, bo wkoncu znalazlam i zaczelam tepic przedziorka.
Trzymam kciuki za kote ;:215
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Zosiu śliczna Ketmia ;:oj
A chleb bardzo smaczny :D oj zjadłabym sobie kromke :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Werbena hastata brazylijska szybko przekwita i rozsiewa się jak zwariowana w każdym razie u mnie .Powoli i ja zacznę ja tępić bo wysiało mi się tego multum .Oczywiście ma swoje 5 minut jak zaczyna kwitnąć .Mam zebrane nasiona białej naparstnicy może ktoś chętny sie znajdzie .Zosiu cudny ten biały powojnik .Mam ukorzenione 2 sadzonki róży Angela [Korday],a może potwora Maigolda ;:224
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Zosiu, pięknie wszystko Ci kwitnie :0) Kocia rodzinka sliczna. Też mamy kocie maluchy :) 3 kociczki :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Maska, Marysiu, zmiana awatarka wprowadziła mnie w błąd. Myślałam przez moment, że to ktoś inny.Kocia mama czuje się dobrze i korzysta z życia, wszystkie drzewa w obejściu są jej, a maluchy ją naśladują. Czasem zaliczają twarde lądowanie, no cóż mają to wpisane w ryzyko nauki kociego życia.
Oba maluchy były bardzo chore, wysoka temperatura, leżały bez życia. Cały tydzień jeździłam z nimi do weterynarza na codzienne zastrzyki na zbicie temperatury i antybiotyk. Od soboty było lepiej a teraz już całkiem dobrze.

Jule, Marto, ja przędziorka likwiduję w I połowie kwietnia stosując oprysk jednorazowy. A na czym Ty masz przędziorka?

e-babcia, Jadziu bardzo lubię te krzewy, a u mnie rosną bardzo okazale, nie wymarzają.

JAKUCH, Werbena hastata czy brazyliska? Jeszcze nie bardzo rozróżniam te kwiaty, sama wysiałam nasiona od L-ki, ale to nie była ta która była opisana na opakowaniu.

kropelka, Mariolu, część kociej rodzinki zmieniła domy, ale dwa zostają z nami, są takie delikatne, bałabym się że nie poradzą sobie bez nas :;230

Kocia rodzinka w całości i nasze maluchy drzemiące na parapecie zaokiennym

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42129
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Zosiu dwa ostatnie zdjęcia wręcz wzruszające ;:167
Pewnie kotki miały koci katar, u naszego znajomego rolnika były dzikie kotki i w ciągu paru dni jak przyjechaliśmy powtórnie kotków już nie było ;:131
A mają koty do łapania myszy w stodole i za nic nie dadzą się dotknąć czy złapać ;:222
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogród zwkwiat c.d.

Post »

Ale słodziaki ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”