Kiszone ogórki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
riczi1804
100p
100p
Posty: 108
Od: 4 lut 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wien

Re: Kiszone ogórki

Post »

My wolimy tradycyjne ogorki kiszone.
? jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to upij się; jeśli chcesz być szczęśliwy jeden tydzień, to ożeń się,
jeśli chceszbyć szczęśliwy całe życie ? to załóż ogród? -------------- Pozdrawiam Riczi
Moja mala oaza
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiszone ogórki

Post »

kaLo pisze: Też kiedyś kupowałem ,ale niestety często, po otworzeniu okazywały się "kupne".Takie skojarzenie ,co do zapachu i konsystencji. ;:222
"Kupne" ogórki często są świeżo po nawożeniu, pomaga namoczenie ich w misce na 2-3 godziny.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Po dolistnym moczniku.Łatwiej się też psują.
Envartez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 lip 2014, o 09:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja zawsze korzystałem z przepisu :

Ogórki i koper - umyć. Czosnek, chrzan obrać i rozdrobnić. Ogórki układać w słoikach pionowo, jaśniejszym końcem do góry. Do każdego słoika dodać 2 ząbki czosnku, 3 kawałki chrzanu, niedużą gałązkę kopru. Można również dołożyć 1-2 liście wiśni, czarnej porzeczki lub liść dębu. Zalać słoje z ogórkami zimną zalewą, dobrze zakręcić i odstawić do ukiszenia.
Wszystko jest w google nawet na 1 stronie ;) I nie mają prawa wyjść niedobre, sprawdzony przepis przeze mnie i pewnie przez tysiac innych osób
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja układam pionowo, ale nie patrzę jaki koniec idzie do góry - decyduje który jest cieńszy a ile mam miejsca (ogórki nie są jednakowo grube na całej długości, ani nie zwężają się w tę samą stronę).
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja także kiszę w plastikowych butelkach - najlepsze naczynie do tego celu, jakie kiedykolwiek wypróbowałam. Polecam ten sposób wszystkim, którzy się nad tym zastanawiają.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

5-litrowy pojemnik po wodzie to jakieś 3,5 kg ogórków.Nie każdy ma takie jednorazowe zapotrzebowanie.Przeprosiłem kilka lat temu słoiki na gumkę i sprężynkę.To była dobra decyzja. ;:209
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kiszone ogórki

Post »

To prawda, że z 5-6 litrowej butli ogórków jest bardzo dużo. Ja też nie daję sobie rady z taką ilością, więc nie kładę do pełna, tylko np. 1/3 butli. Resztę uzupełniam łodygami kopru i wodą. Jak ktoś nie lubi tyle kopru, to niech da mniej ogórków, a więcej wody. One nie muszą mieć tam ciasno. Ważne jest, aby były dokładnie przykryte płynem, a to w butelce nie stanowi problemu.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Jak się przechowują,bo trwałość kiszonki zależy od stężenia kwasu mlekowego.Jeżeli damy połowę ogórków ,to stężenie kwasu mlekowego też będzie o połowę mniejsze.W starych przepisach radzą,żeby dodać 100 g cukru na 10 litrów solanki.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kiszone ogórki

Post »

Nawet przy zmniejszonej ilości ogórków w stosunku do objętości wody nie zauważyłam, aby działo się coś złego - przynajmniej jak dotąd (zrobiłam w ten sposób jakieś 15 butli).
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
riczi1804
100p
100p
Posty: 108
Od: 4 lut 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wien

Re: Kiszone ogórki

Post »

Madziagos pisze:To prawda, że z 5-6 litrowej butli ogórków jest bardzo dużo. Ja też nie daję sobie rady z taką ilością, więc nie kładę do pełna, tylko np. 1/3 butli. Resztę uzupełniam łodygami kopru i wodą. Jak ktoś nie lubi tyle kopru, to niech da mniej ogórków, a więcej wody. One nie muszą mieć tam ciasno. Ważne jest, aby były dokładnie przykryte płynem, a to w butelce nie stanowi problemu.

Te butelki plastykowe maja to do siebie, ze pomimo otworzenia mozesz je trzymac nawet pol roku biorac tylko np. po jednym ogorku dziennie. Nie plesnieja i nie miekna. Sprawdzone. Sloik jak juz otworzysz, to po tygodniu sa do wyrzucenia. Na tym polega wlasnie genialnosc kiszenia w butelkach. U mnie stoi caly czas w spizarce otwarta butelka z ogorkami i biore sobie kiedy chce, az sie skonczy. Pierwszy ogorek smakuje tak samo jak ostatni.
? jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to upij się; jeśli chcesz być szczęśliwy jeden tydzień, to ożeń się,
jeśli chceszbyć szczęśliwy całe życie ? to załóż ogród? -------------- Pozdrawiam Riczi
Moja mala oaza
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kiszone ogórki

Post »

Riczi,

a jak Ty je wyciągasz pojedynczo???

(Ja odcinam górę, ale wtedy muszę przełożyć do słoików i tak jak piszesz - zaczyna się problem psucia)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Duża objętość i mały dostęp powietrza.Po wyciągnięciu ogórasa zawsze można ścisnąć butelkę tak,żeby solanka była pod korkiem i dopiero zakręcić.Dawniej ogórki stały w sklepach w beczkach po kilkanaście dni i były OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”