Moja kolekcja storczyków

natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

I obiecane zdjęcia:
1. sadzonki phal equestrisów bez korzonków Obrazek

2. ten sam rodzaj z korzonkami, szybciej rośnie jak widać:
Obrazek Obrazek

3. phal. pallens- jedna jedyna sadzoneczka ruszyła z miejsca, rośnie szybko

Obrazek Obrazek


I to koniec wieści ze żłobka. A poza tym...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Zapowiedzi dalszych kwitnień:

1. Drugi pęd kwitnącego liodoro:
Obrazek

2. Drugie liodoro jak widać mimo wirusa mozaiki cymbidium( co widać doskonale na tym zdjęciu akurat, że są plamy i powoli z nich wyrasta, bo kolejny listek rośnie sobie zdrowy) sobie radzi świetnie (wypuszcza dwa nowe pędy, z czego jeden szybciutko rośnie ;:138 ). Może i roślina wygląda biednie ale ma się naprawdę nieźle (po tych wszystkich akcjach z wełnowcami i wirusem).

Obrazek
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Będzie czekania aż sadzoneczki zakwitną ;:215
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Jak widać, porównując poprzednie zdjęcie phal. pallensa zrobił postepy :wink:
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Jesteś wytrwała,ja osobiście przy 2 dzieci gdzie jedna z córek ma 1,5 roczku nie dałabym rady :wink:
Brak korzeni i nadal żyje no ciekawe miejmy nadzieję,że wypuści korzenie.
Życzę Ci tego,bo dużo serca wkładasz w to co robisz ;:63
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

No coż, nie przejmuje się tymi 3ma maluchami posadzonymi razem, które są bez korzonków, bo one są zrodzone z "matek sadzonek" tych które są posadzone oddzielnie (rozmnożenie przez podział nastąpił po pewnym czasie jak sadzonki zostały wyciągnięte z agaru :shock: ). Oddzieliłam je, bo zależało mi na tym, żeby te dwie "matki" przeżyły :wink: (jak widać są najmocniejszym ogniwem). Rachunek mi się w sumie zgadza. Dostałam 5 sadzonek w agarze (phal. equestris). Wysadziłam je do sphagnum. Trzy nie przeżyły tego, a później niespodzianka! Dwie pozostałe się rozmnożyły. Jedna "sadzonka matka" miała 2 małe, a druga jedną. I teraz znowu jest pięć :wink: Jeżeli chodzi o sadzonki phal. pallens to niestety były to moje pierwsze sadzonki i 4 mi zginęły. Została jedna, miała oznaki ostatnich tchnień, bo swego czasu miała jeden liść i jeden korzeń :shock: Nie wróżyłam jej powrotu do zdrowia. Ale chyba miała taką chęć przetrwania i przeżyła. Wypuściła 4 listki, najstarsze 2 pożółkły i odeszły w zapomnienie ale dzięki tym dwóm liściom dała radę wypuścić kolejne dwa korzonki i jak widać zdrowego liścia ;:138

Radek dłuuuugo będę czekała, ale satysfakcja będzie nieopisana jak mi się uda. Tym bardziej, że czytałam, że phal. pallens należy do tych storczyków bardziej wybrednych (storczyk botaniczny), a jak ja sadzonkę hoduje od początku to będzie przyzwyczajona do moich warunków mieszkaniowych :wink:
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witam kolejną miłośniczkę storczyków :) podziwiam, że zabierasz się za "mnożenie" i rozsadzanie, zauważyłam, że masz sporo sadzonek i kompletujesz swoją kolekcję od podstaw, jak mało kto. Ja Rozpoczęłam przygodę ze storczykami ok. 5 lat temu od pierwszej podarowanej mi hybrydy, mam ją do dziś - pięknie rośnie i odwdzięcza się mnóstwem kwiatów i regularnych kwitnień. Dopiero w tym roku przytrafiły mi się keiki na 3 roślinach matecznych i to jednocześnie !! Także sadzenie i ukorzenianie dopiero przede mną :)

Pozdrawiam i życzę obfitych kwitnień ;)
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Sahe witam Cię serdecznie w moim wątku ;:196 jeżeli chodzi o sadzonki i ukorzenianie polecam ten nawóz: Peters Professional - Plant Starter jest idealny dla maluchów :wink:

O ile się doczekam dorosłych "sałat" ;:306 to będę szczęśliwa, na razie to o kwitnieniu nawet nie myślę, dłuuuga droga przede mną. ;:224
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

P.S. i gratuluje keiki z pędów kwiatowych;:138 ja się jeszcze ich nie doczekałam tylko dwa razy miałam na tej samej matecznej latorośle.
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Liodoro wygląda przecudownie ;:167
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Właśnie zamówiłam phal. bellina :tan :tan :tan :tan
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Phal. Bellina to najpiękniejszy storczyk jakiego widziałem ;:167 .... powodzenia w uprawie bo jest trudny. ;:303 Jaki kolor ? Ten zwykły ?
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Phal. bellina var blue :tan jest trudny tak jak i uprawa innych botanicznych :wink: nie dziękuje by nie zapeszyć...taka jestem podekscytowana :tan niestety wysyłkę najwcześniej zrealizują w poniedziałek :evil: , bo w piątki nie wysyłają roślin kurierem. Oprócz tego uzbroiłam się w Peters Professional - Plant Starter 100g, bo mi się skończył (świetnie nadaje się do małych sadzonek i też do reanimowania innych storczyków) kosztował 5,50zł, więc jeszcze rozsądna cena.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”