Ogród 100 róż cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Jadziu, Chantal Merieux to kapitalna róża. U mnie cały czas kwitnie. Ma piękne, zdrowe, żywo zielone liście i ślicznie zbudowany, trwały kwiat. Jestem z niej bardzo zadowolona.
W tym roku jestem natomiast trochę rozczarowana pokrojem krzewów Claire Marshall. Nie są zbyt regularne...
Roseraie du Chatelet jeszcze kwitnie pojedynczymi kwiatkami. Oby tylko przetrwała zimę w donicy, bo to udana odmiana.

Monia, ja takich ?prawdziwych? żółtych nie mam. Do jesieni jednak na pewno coś znajdziesz. Potrafisz pięknie komponować róże ;:196
Rzuć okiem na te http://www.rosenpark-draeger.de/Alle-Ro ... tin-Rosen/
czy te http://www.rosenpark-draeger.de/Alle-Rosen/Beetrosen/ .


Wczoraj latałam z konewkami. Od dłuższego czasu tylko jeden raz spadł deszcz. Przy sadzaniu roślin nieźle się namordowałam, żeby zagłębić szpadel.
Przesadzone chyba trzy tygodnie temu Tradescant i Pink Flower Cirkus żyją :lol: Wypuszczają nowe liście. Teraz trzęsę się nad świeżo przesadzonym Charles?em Rennie Mackintosh?em ;:14 Jest codziennie podlewany, ale póki co, zżółkły mu prawie wszystkie liście. Mam nadzieję jednak, że niedługo odbije...

Moja Reine des Violettes zdecydowała się jednak kwitnąć. W tym pogrożeniu eksmisją musi jednak coś być :;230 Na jej miejsce zakupiłam już drugą Mme Knorr... W rezultacie musiałam dokupić jeszcze jedną donicę dla nowej róży. Reine zostaje ? mam nadzieję, że na zawsze :)
Obrazek

Obrazek

Mamy ogromny problem z trawnikiem; pomimo nawadniania, stosowania nawozów, szeregu innych zabiegów, pojawiły się wstrętne brunatne plamy. Jest ich coraz więcej. Po zabiegach p-w grzybowych trawa zasycha, co widać na zdjęciu. Ciekawe, kiedy się odbuduje... :roll:


Mme Knorr
Obrazek

Obrazek


Jubilee Celebration
Obrazek

Obrazek


The Wedgwood Rose
Obrazek


The Prince ;:167
Obrazek


St. Cecilia. Piękna i zdrowa. Bardzo ją lubię.
Obrazek


Sister Elizabeth
Obrazek


Gartenträume
Obrazek


Alan Titchmarsh. Teraz wreszcie ? mimo upałów ? nie osypuje się jak wariat :wink:
Obrazek


I takie tam z liliami w roli głównej...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


;:100
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, witaj w klubie przesadzających róże w największe letnie upały ;:124 Ja od kilku tygodni nie miałam kropli deszczu a przesadziłam ponad 20 róż ;:172 Trzy niemal zupełnie opuściły liście, ale to moja wina, bo miały dużo kwiatów i pąków i nie ścięłam ich, bo mi było szkoda. Te, które miały przerwę w kwitnieniu lub obcięłam im pąki, mają się doskonale. Z konewkami latam codziennie ;:306
Awatar użytkownika
Marzena2007
50p
50p
Posty: 97
Od: 22 sty 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ufff jak dobrze, źe zamówiłam Mme Knorr :)
Aniu jaki ona ma pokroj i wzrost u ciebie? Wciąż jej nie posadziłam , czeka na docelowe miejsce w ogrodzie
Madżenka " "Madżenie ogrodnika... " w innej wirtualnej przestrzeni
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Czy Jubilee Celebration sztywno trzyma kwiat? U Ciebie na fotce wygląda bardzo dobrze ;:333 Moja jest z tej wiosny, ale krzaczek jakiś taki rzadki i wiotki :? może się poprawi, bo na razie mnie nie zachwyca. A Twoja Gartentraume jest ;:167 i jak tu jej nie kupić?
Moje wizyty w różnych ogrodach kończą się coraz dłuższą listą zakupową. To się staje już groźne :;230
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Witajcie :wit
Z ostatnich obserwacji:
1.znowu grasuje miesierka; powygryzała mi liście głównie na młodych krzewach;
2.wiele róż ? zwłaszcza angielek będzie miało kwiaty duużo mniejsze niż w czerwcu (w tym roku były ogromniaste).


Monia, tak, tak, wiem, że masz też taką śrubę ogrodową, a w dodatku jesteś chytruskiem na pąki i kwiaty... ;:306

Madżen, pierwszą Mme Knorr mam dopiero od wiosny, a druga ? to zupełnie świeży zakup, więc zbyt wiele nie mogę o nich powiedzieć. Myślę jednak, że zapowiada się na kawał krzaczora o wyprostowanych pędach (z pewnością tył rabaty). Chętnie kwitnie i szybko się nie osypuje, co jest jej niewątpliwym atutem.

Dorotko, Jubilee Celebration przewiesza główki. Zwłaszcza młode, wiotkie pędy nie są w stanie utrzymać w pionie dużego, pełnego kwiatu. Z czasem będzie lepiej. Ta róża jest przepiękna i kwitnie do późnej jesieni :)
Gartenträume ma urocze, trochę zbyt szybko osypujące się kwiaty. U tej róży jednak jakoś dziwnie mi to nie przeszkadza...
Zaglądanie do różanych ogrodów przeważnie kończy się dopisywaniem kolejnej pozycji do listy. Nie martw się jednak ? nie jesteś osamotniona :wink:


Claire Marshall
Obrazek


Geoff Hamilton
Obrazek


Falstaff
Obrazek


Eden Rose 85 i Milkshake
Obrazek


William Shakespeare 2000
Obrazek


Pashmina
Obrazek


Obrazek


Queen of Sweden i Milkshake
Obrazek


Swany
Obrazek


Chantal Merieux
Obrazek


Obrazek


Crown Princess Margaretha
Obrazek


Obrazek


rozpoczęła ponownie The Lady Gardener
Obrazek


Obrazek


Sharifa Asma
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Tez naleze do klubu przesadzajacych w najwieksze upaly :;230 Jakos nie mam cierpliwosci i nie moge sie opanowac, zeby poczekac do jesieni :twisted: Moja Mme Knorr wegetuje od 2 sezonow - tez kupilam ja do donicy ale po jednym sezonie przesadzilam do gruntu, bo wcale rosnac nie chciala. W gruncie tez kiepsko, czyli sadzonka do kitu - dam jej jeszcze troche czasu, jak w przyszlym sezonie nie ruszy, to Kompost.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ja tu wcale nie powinnam być ;:170 Chyba sobie muszę zablokować ten wątek bo przy tych upałach to niebezpieczne takie podnoszenie ciśnienia :;230
Co jestem zadowolona ze swojego ogrodu to wejdę w wątek taki jak twój i już bym wszystko zmieniała ;:180 ;:180
baseda
200p
200p
Posty: 404
Od: 5 maja 2013, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Połączenie Eden Rose 85 i Milkshake świetne, bardzo lubię takie subtelne i pastelowe zestawienia. Swany śliczna ;:138 Na razie tylko oglądam i jestem pod wrażeniem ilości Twoich róż i ich różnorodności.
Awatar użytkownika
Monifd
500p
500p
Posty: 643
Od: 12 kwie 2012, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ale jazda z tymi różami. Cud - Miód ;:202 Ledwie, ledwie wybrałam coś do posadzenia u siebie, znowu napatrzę się u Ciebie i zaczyna się: "Chcę mieć".
Mam Sister Elizabeth ;:215 Poproszę o dalszą fotorelację. Który roku u Ciebie?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ja jednak jakoś sie wstrzymuję przed przesadzaniem .Miałam złe doświadczenie z ubiegłego sezonu z dwoma różami .Aniu czy Chantal pachnie ,bo jakoś tego zapachu za bardzo nie umiem wyczuć ani w dzień ani pod wieczór .U nas przeszła burza i solidnie podlało ogródek ,więc mam wolne :wink: Moja Claire jest niziutka i ma zgrabny krzaczek ,ale dopiero sie zbiera
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ja latem nie przesadzam,czekam do jesieni i pewnie moja donicowa Zośka też w październiku zawędruje na działkę:)
Aniu cudnie u Ciebie,róże kwitną w najlepsze,ja czekam na ponowne kwitnienie:)
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Witajcie upalnie ;:3
Prognozy zupełnie się nie sprawdzają. U mnie cały czas bezdeszczowo. Wczoraj cały ogród musiałam zlać wężem. Dzisiaj też nie zanosi się na zapowiadaną burzę.


Julek, to witaj w klubie :D Moja przesadzona Tradescant ma już nawet pączek, więc zbytnio nie odczuła zmiany miejsca :)
Musiałaś rzeczywiście trafić na kiepską sadzonkę Mme Knorr, bo ja kupiłam drugą właśnie z uwagi na częste i piękne kwitnienie. Ta nowa ma już zresztą parę maleńkich pączków.

Jolcia, no ja sobie nie wyobrażam, żeby mogło Cię tu zabraknąć :;230 Zmiany działają z reguły pozytywnie na człowieka, więc się nie przejmuj :wink: Ja nie dalej jak wczoraj robiłam ostatnie roszady :D

Basiu, dziękuję. Pewnie jesienią poczynisz jakieś zamówionko... :D

Monika, mam cztery krzaki Sister Elizabeth; dwa pochodzą z wiosny 2012, a dwa to tegoroczne nabytki. Fotorelacja będzie, bo jedna rozpoczyna już ponowne kwitnienie :)

Jadziu, ja widać nie jestem prawdziwym ogrodnikiem, bo zupełnie brak mi cierpliwości :D Swoje plany muszę zrealizować już, natychmiast :;230
Wczoraj, podlewając róże przypomniałam sobie Twoje pytanie. Stojąc przy krzaczkach Chantal Merieux poczułam cudnie przyjemny zapach ? nie bardzo upojny, ale wyczuwalny na odległość :)

Aniu, coś tam zawsze kwitnie, zwłaszcza okrywowe, ale też czekam na powtórne kwitnienie. Rozpoczęły jednak na dobre Mary Rose i Winchester Cathedral :)



Dzisiaj prezentację tego co kwitnie rozpocznę od fuksji. Uwielbiam je. Nie wszystkie jednak wytrzymują tak wysokie temperatury. Część zmarnowanych doniczek musiałam przenieść na północną ścianę domu. Parę odmian, mimo niesprzyjających dla nich warunków, dobrze sobie radzi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


William Morris. Jeden z najpiękniejszych kwiatów.
Obrazek


Herzogin Christiana
Obrazek


Chantal Merieux. Do znudzenia...
Obrazek

Obrazek


Winchester Cathedral
Obrazek


Mary Rose
Obrazek


Eden Rose
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Alan Titchmarsh
Obrazek


The Wedgwood Rose
Obrazek

Obrazek

Obrazek


The Prince
Obrazek


Pashmina. Nie wiem jak mogłam jej nie mieć. Jest super.
Obrazek


Rose de Resht
Obrazek


To kwiaty jeszcze z pierwszego rzutu Baronesse
Obrazek


Rosenfee
Obrazek


Widoczek
Obrazek

;:100
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu angielki piękne , właśnie zastanawiałam się nad W.Morris , mam zamiar dokupić jeszcze parę jak. galwany ,można je ogladać cały czas ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”