Wszystko o pomidorach cz. 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Ten drugi na jakąś gruszke wygląda albo red pear albo yellow pear chyba :D
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Na pewno nie Red Pear inny kształt owocu.
Na 95% Yellow Pear
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Mam gruszkę. Jest bardziej jak żaróweczka :)
Ten wygląda inaczej.
Awatar użytkownika
ogrodzona
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 11 lip 2013, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Witam,
tylko proszę się nie śmiać. Pierwszy rok uprawiam pomidorki, a dzięki Waszej życzliwości mam 18 odmian z nasion akcjowych. Mam takie pytanie, jakie będę mieć pomidorki po użyciu Betoxon o25 SL ?
Na początku jak w pierwszym gronie pojawily się kwiatki ucieszyłam się ogromnie. Nie mając pewności czy pracowite owady mi je zapylą czy nie, czekalam. Kwiatki na większości pędów zaczęły usychać i zawiązków nie było.
Poczytałam na FO o zbawiennym środku na zapylanie, użyłam go i jestem w siódmym niebie, jeśli chodzi o ilość owoców. :tan
Jest fajno, ale dziś przyszło mi na myśl, że jeśli to prawda, że te pomidorki będą bez nasionek, to nie mam szansy na schomikowanie nasionek na kolejny rok. ;:131 :(
I pytanie drugie czy jest jakiś związek pomiędzy martwymi dwoma pszczółkami, a zastosowanym Betoxonem?
Pozdrawiam ciepło - ogrodzona
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Ja z zapylanych Betoksonem nie zbieram nasion. A pomidory są normalne. Pomidory zapylić możesz sama: potrząsając krzakami, pstrykając w kwiatki itp.
Awatar użytkownika
ogrodzona
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 11 lip 2013, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

W takim razie wybiorę sobie te najwartościowsze dla mnie krzaczki i będę pstrykać w kwiatuszki.
Czego jak czego, ale wytrwałości to mi brakuje.
Dziękuję Ci bardzo. ;:333 :wit

-- 18 lip 2014, o 07:04 --

Pomyłka - czego jak czego, ale wytrwałości mi NIE brakuje !
;:215
Pozdrawiam ciepło - ogrodzona
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

W pomidorach zapylanych Betoksonem nie ma nasion, jeśli są to nastąpiło zapylenie niezależne od tego środka i nasiona są dobre.
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

A u mnie w ogródku pojawili się wiosną nietypowi, pomidorowi przybysze...

Najpierw w maju widziałam "dziwne chwasty" między burakami, ogórkami. :idea:

Na tyle dziwne, że pozwoliłam nać im rosnąć. Nie wyglądały jak siewki pomidora (szkoda, że nie mam zdjęć), bardziej jak małe patisony... ;:oj

Jednak już w czerwcu okazało się, że owszem - to są pomidory! ;:63 7 krzaków rozsianych to tu, to tam. :heja

Niby nic dziwnego - przecież pomidory mogą się same wysiewać.

Ale rzecz w tym, że wyrosły one daleko od miejsca, gdzie wcześniej były pomidory. A ja raczej nie rzucałam pomidorami, aby się wysiały. Podejrzewałam :;230 już różne stworzenia o tajemniczą zoochorię, od kota, przez ptaki, po własnego męża nawet! :pogon

Jednak ostatnio mnie oświeciło ! :idea: Pomidorki rosną bezładnie, ale ich zasięg mniej więcej pokrywa się z miejscem, gdzie wkopałam kompost (eksperymentalnie 1/3 ogródka wiosną zasiliłam obornikiem, 1/3 obornikiem w granulkach i 1/3 kompostem). One musiały być w kompoście!

Ale, ale - kompost leżakował 2 lata, a więc musiałam je tam wyrzucić w 2012 roku.

Co ciekawe, krzaki są różne (na razie tylko kwitną). Aby mi nie zajmowały miejsca, ogłowiłam je za 2 gronem. Bardzo jestem ciekawa, jakie to pomidorki? Praktycznie nigdy nie wyrzucam pomidorów na kompost, musiały się zepsuć, albo co? Może ktoś z domowników wyrzucił? Niezła zagadka!
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

U mnie w szczypiorku wyrósł też pomidor wygląda na megagrona ,zostawiłam jedno grono ,zobaczę czy coś z tego będzie.

Pozdrawiam Teresa
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Ostatnio myslalem nad tym dlaczego mi opadaja zawiazki pomidorow, wrzucalem tutaj zdjecia z pomidorow w gruncie ale chyba cos poszlo nie tak bo patrze ze nie ma ich. Pryskalem betoksenem i nie widac za bardzo efektow. Moze ta gnojowka z obronika jest za slaba i malo witamin daje. Postanowilem za namowa babci tym razem podlewac obornikiem kurzym rozrobionym z woda( tak ladnie brzmi). W poprzednim roku byly obawy ze sie popali korzenie ale wyszlo wrecz odwrotnie i ladnie rozlo a owoce byly spore. Juz 2 dni podlewam i zobaczymy co bedzie z tego. Jak dobrze pojdzie to zastosuje to do pomidorow pod osloną. Moze wiec to jest przyczyna tego opadania kwiatkow i zawiazek.
Mam tę moc - Sylwek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Kilka lat temu znalazłem dorodny krzak pomidora w szpalerze tui,z dala od jakichkolwiek ogródków.Fajnie wyglądał,to zebrałem nasionka.Mam go i jestem z niego zadowolony.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

SylwesterK6, wiele odmian pomidora nie zawiązuje owoców jak jest bardzo gorąco i wilgotno - skleja się pyłek. I tu może leżeć pies pogrzebany ;:oj .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

SylwesterK6 to co pisałeś wcześniej pewnie zostało przeniesione/scalone do odpowiedniego wątku. Sprawdź w swoim profilu swoje posty, bo i odpowiedzi tam zapewne są od forumowiczów.

jode22 niestety prawda :( U mnie jest bardzo wilgotno, do tego ostatnie upały i mam krzaczki, gdzie nie ma ani jednego pomidorka :( Już szarą podejrzewałam, ale bardziej mi to wygląda na niezapylenie - mini owoc pod kwiatkiem, kwiatek żółknie do kolanka i odpada (ten mini zalążek nie rośnie, brązowieje- nie gnije).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”