magduska81 -moje małe co nieco

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Moja ogrodowa bajka :)
Za górami za lasami i sadami, było sobie małe wyjątkowe królestwo ogrodowe,a w nim władzę sprawowała Chaotyczna Matka Ogrodniczka :) Pod swoją motyką miała cały ogrodowy dwór, nawet królewny się jej bały, jak ruszała na objazd królestwa swoją czarną karetotaczką. Chaotyczna Matka Ogrodniczka starała się trzymać piecze nad królestwem ogrodowym, ale różnie jej to wychodziło, czasami wyszło coś na żółto a czasami na zielono (oczywiście z ziemi;). Jako młody i niedoświadczony władca, popełniała czasami błędy...I być może to niedojrzałe podejście do tematu trwało by dość długo jeszcze gdyby,nie przypadek.
Pewnego razu w ręce Chaotycznej Matki Ogrodniczki wpadła księga magiczna...Indeks mieszkańców jej królestwa- i emigrantów koniecznych do zasiedlenia żyznych ziem królestwa a była to ,,ENCYKLOPEDIA ROŚLIN OGRODOWYCH.Gdy Chaotyczna Matka Ogrodniczka zniknęła w zamkowych murach z księgą i nie wychodziła całą zimę...szambelan postanowił interweniować rozpuścił wici ... I zaczęło się...Chaotyczna Matka Ogrodniczka żądna wiedzy i informacji,pełna planów na przyszłość związanych z reformami swego królestwa wpadła i została już kolejny sezon tutaj FORUMOGRODNICZE.PL i żadne siły nawet Dobrej Wróżki nie są w stanie jej stąd wyciągnąć.
Ochów i Achów nie ma końca, gdy z żalem i zazdrością spogląda na sąsiednie królestwa barwne od swoich dworzan:) i tak zmotywowana i zdruzgotana,pogłębia ogrodową wiedzę czarowną co uzależnia,upiększa,ulepsza i czyści skarbiec królewski:)ku rozpaczy Męża Chaotycznej Matki Ogrodniczki :).I żyła by sobie ona spokojnie w swoim małym królestwie ale od tamtej chwili już nie potrafi...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Karo dzięki za pomoc :) Zaczynam nowy sezon i wątek tym razem mam zamiar troszkę uporządkować mój ogrodowy chaos...szczegóły fot wkrótce...poprzedni wątek tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=59542 a moje rarytasy na wątku sprzedażowym. Fotorelacja wkrótce ;)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Zapraszam w skromne progi mojego królestwa,może na początek coś o mnie CHAOTYCZNA MATKA OGRODNICZKA - cóż skromna jestem więc o sobie będzie osobny pean na moja cześć:)ale najbardziej podobna jestem do kwiatu paproci :)...
Obrazek Obrazek
po lewej moje Królowe róże, na przodzie strażnik pięciornik i strażniczka dziewanna...

Obrazek

moja ścieżka przedogródek tylko fosy brak ;(...w doborze ogrodowych dworzan nie przepadam za zimnymi kamerdynerami iglakami ale warto mieć je ze względu na tło (szczególnie wzdłuż bram :)...no i zimę..moi kolejni dworzanie pękaci dworacy bukszpany to moje pierwsze ofiary braku dworskiej etykiety, pamiętam jak były malutkimi patyczkami moje pierwsze błędy władzy królewskiej i może dlatego mam żal je usuwać mimo że psują dworski porządek i teraz trochę trudniej kombinować z kompozycjami rabat...,ale taki chaos dominuje w moim ogrodzie...

Obrazek
mój zakup emigrantów z biedronkowego królestwa,wyszła różowa dama dworu a miał być niebieski paź;)

Obrazek

CDN wkrótce dalsze reportaże z wypraw po moim królestwie:)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Moja ogrodowa bajka :)

Moje królestwo to działka o pow ok 7 arów, teren gliniasty nie wszystko lubi u mnie rosnąć ale to co jest daje radę. Władzą nad Chaotycznym Ogródkowym Królestwem zajmuje się dorywczo ok ok 6 lat a tak intensywniej ost.3 lata,sprawuję władzę prawie absolutną z protestami poprzedniej właścicielki (mojej mamy).
Już wkrótce kilka odsłon mojego królestwa...




A teraz moi dworzanie,na początek królowe ogrodu...ostatni nabytek..Rapsody in Blue

Obrazek

Biała historyczna MAXIMA ALBA (w ofercie od sierpnia )
Obrazek

w tym roku zostałam posiadaczką kilku dwórek,i teraz mamy takie kwiatki
Obrazek Obrazek

CDN...
W kolejce moje księżniczki HORTENSJE...oraz książątka liliowce no i prezentacja całego dworu ogrodowego...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

W moim królestwie od jakiegoś czasu są Królowa Hortensja Bouqet Rose,na fot.
Obrazek Obrazek
zaczyna kwitnąć jeszcze jedna tylko hmmm cóż to za dama???Miała być z You and Me i nie wygląda...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
dwie ostatnie Grandiflora drzewiasta i Renate jak mnie pamięć nie myli...już wkrótce reszta dam dworu księżne bukietowe...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Cudne hortensje ;:167
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Fraszko dziękuję :) te zaczynały od patyczka i moje pierwsze i coraz piękniejsze i jedne z najpewniejszych ogrodowych co roku inne kolorki róże fiolety i błękity.Więcej hortensji na moim wątku sprzedażowym no i u kilku forumowiczków :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Pięknie tu i tak bajkowo...
Wiosenne kwitnienie drzew owocowych jest po prostu ;:167 a terażniejsze moich ukochanych hortensji powala!
Super!

Bogusia
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Cudownie ;:oj " rapsody in blue" jak sie okazuje jest fioletowa :lol: Muszę przyznać ze bardzo mi się podoba ;:180
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

:wit
Bardzo mi się podoba Twój chaos ogrodowy - roślinki posiadasz dorodne i zadbane
Pokazuj - będę częściej zaglądać do Ciebie
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Dziękuje za odwiedziny w moim królestwie...Rapsody jest fioletowa a z niebieskim ma mało wspólnego..ale to takie inny fiolet...
Dziś byłam w Wojsławicach i niestety nie mam ani jednej fotki..ale muszę tam wrócić,bo dziś spacerek w extra tempie z dzieckiem u boku podczas innego wyjazdu.Ale o tym innym razem Było cudnie bo kwitły moje ulubione hortensje i liliowce:) oj bedzie co kolekcjonować...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Już są wspomnieniem moje księżniczki piwonie... Obrazek Obrazek i moja Mała Królewna...
księżniczki to podobno sara berhard,bowl of beauty i nn może ktoś pomoże???
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Ale piękne kule ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”