Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Minął rok bez pięciu dni od otwarcia poprzedniego wątku, który znajduje się tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68643
Mój ogród mieści się na podkieleckiej wsi, ma około 42 arów. Nie jest łatwo do niego trafić, gdyż znajduje się tam gdzie wrony zawracają, dzięki czemu jest spokój od cywilizacji. Prowadzi do niego kręta ścieżka

Obrazek

Dalej wyłania się mój kolorowy raj, który w dużej części jest zasługą dobrych forumowych dusz

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zawsze coś można przekąsić
Tegoroczne czereśnie, których większość zniszczyły skrzydlate kreatury
Obrazek

I wiśnie, za które dopiero sie zabierają
Obrazek

Ogrodu strzeże 4 i pół kota

Tojota
Obrazek

Sępik
Obrazek Obrazek

Emilka
Obrazek

Diablik
Obrazek

I Darmokot liczony jako pół kota. Miesiąc temu wydało się, że od 9 lat mieszka na 2 domy - u mnie i u sąsiadów, 3 działki przede mną
Obrazek

Ostatnio chodziłem przed garażem pod modrzewiem a tu nagle słyszę huk i trzepot, jakaś niemota spadała po gałęziach z samej góry i złapała się ostatniej dolnej gałęzi nogami, wisi tak i patrzy na mnie to mówię do niej Poczekaj polecę po aparat, stworzenie poczekało tylko usiadło jak Bóg przykazał głową do góry

Obrazek

Owy ptak dał się sfotografować, pokręcił głową i odleciał. Ostatnio ogólnie coraz więcej ptactwa się pojawia, jest mnóstwo wróbli, szpaków, skowronków, pewnie dlatego, że drzewa podrosły, po bokach mam 2 opuszczone posesje więc mają się gdzie ukryć.
I na zakończenie wstępu wschody i zachody, które bardzo lubię fotografować. Najbardziej jednak kocham burze ale z nimi ostatnio kiepsko.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Witaj Michał... :wit
Jak nigdy, mam chwilkę czasu, bo dzień przeznaczyłam na zupełny odpoczynek i zupełny relaks... :wink:
Jak Ci burz brakuje, to zapraszam do mnie, co jakiś czas się pojawiają i strzela piorunami, jak nigdy...
W ogrodzie masz przeuroczo i foty robisz piękne... Cudnie Ci się rozrosła nowa rabata, szybko Ci jakoś rosną rośliny, albo moje coś wolno... :wink:
Jakiś strumyk Ci się pojawił w ogrodzie, czy zawsze był, a ja niedowidziała? Czy to może jeszcze coś innego?
Koty wygłaskaj ode mnie... A z Darmokota, to dopiero agentka, tyle lat się kamuflować... :wink:
Zapomniałam Ci jeszcze napisać, że z wiśni strzeliłam dwie czterdziestki, co by się za dużo nie zmarnowało i ptaszydła nie zjadły... :wink: A pożytek żeby był... ;:306
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
EwaFr
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 18 mar 2011, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

:wit Dzień dobry. Jestem tu nowa i od razu biegnę przywitać cudne kociątka i podziwiać cuda natury.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Witaj Michale :wit
Ależ gęsto i soczyście u Ciebie. Szkoda, że nie masz ujęcia ogrodu z lotu ptaka.
Czym nawozisz rośliny w sezonie?
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Witam właściciela kolorowego raju, wspaniałych kotów, najpiękniejszych ostróżek na FO i wykonawcę cudownych zdjęć. Towarzyszę Ci prawie od początku i będę tu przychodzić zawsze, bo to specyficzne miejsce i sympatyczny autor wątku. Michale życzę powodzenia :wit
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

:wit
Cieszę się na nowe, kocie i ogrodowe, przygody :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Jestem i ja , trochę zagapiłam się ;:108 Jestem w tym kolorowym raju od początku i będę dalej. Pozdrawiam serdecznie!
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

A ja jestem nowy i się pytam:CO TO JEST TO NIEBIESKIE???? :shock: :shock: Też tyle tego chce ;:145 ;:145 ;:145
Awatar użytkownika
romix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 22 paź 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - południe 6a/6b

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michał zazdroszczę Ci tych czereśni i wiśni.
U mnie w tym roku czereśni - zero, a wiśni jako tako. Co prawda drzewka jeszcze nieco młode, ale taka np. pandy ma już czwarty rok i odpowiednie zapylacze. U nas jednak figlarna wiosna trochę zaszkodziła, bo z wiśniami dookoła biednie.
No i ta drobna plamistość. Łutówki i Lucyna prawie bez liści (wiśnia u Ciebie jak widać też). Ostatnio opryskałem miedzianem, to zaczyna pojawiać się trochę listków.

Pozdrawiam i smacznego :wit
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem (William Szekspir).
Pozdrawiam serdecznie, Romek. Zielono mi
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michałku masz tak samo na imię jak mój najmłodszy syn :D
Pięknie u Ciebie ;:138 ,wybacz ,że zapytam znasz może Ogidlów
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michale wpisuję się, gdyż i tak oglądam nie tylko ze względu na piękne rośliny, ale uwielbiam podglądać Twoje kotki. ;:138
Bardzo kocham te zwierzęta. ;:167
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Sowa jak strażniczka czujnie lustruje Twój ogród :lol:
Fajnie widać ścieżki z góry. Piasek nie spływa w dół? Tam jest jednak spory spadek. Wszystek piasek już zużyłeś?
Zapomniałem wziąć opokę. Następnym razem trochę Ci jej podbiorę ;:136
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Dorotko Dziękuję za miłe słowa i odwiedziny, rzeczywiście rośliny rosną mi bardzo szybko, marchewki późne już od 2 tygodni wyrywam bo są takie wielkie, cebula leży od 4 dni cała wyrwana . Strumyk miałem kilka dni bo to był właściwie wykop pod ścieżki a jak końcem czerwca przechodziły ulewy to czasem tam woda stała i takie fałszywe zdjęcie wyszło :D Wiśni jakoś ptaszyska nie ruszają...
Dzień dobry Ewo Fr :wit Witam serdecznie w ogrodzie ;:180
Calka Są ujęcia z domu z piętra, wyżej się wejść nie da bo nie ma na co, póki co kosztela jest największa ale tylko o metr wyższa od domu. Rośliny ozdobne nawoziłem raz mocznikiem, raz saletrą a warzywa gnojówkami z pokrzyw i stosuję zmianowania, rośliny wspomagające i takie takie tam....
Marysiu Maska Dzięki, że jesteś ;:4 ostróżki już odpuściły po ścięciu to może się uda jesienią znów wstawić zdjęcia kwitnących.
Dorciu Witaj :wit
Marysiu Mufko Na pewno przygody będą ;:108
Bogusiu Cieszę się, że i Ciebie nie zabrakło ;:168
Tulap Witaj :wit To niebieskie to właśnie ostróżki ale widziałem, że u Ciebie też się gdzieś pojawiały tylko w mniejszej ilości :D
Romek Pandy akurat obrodziła a dopiero ma 2,5 roku ale od początku rodzi. Wiśnie w tym roku wcześnie ołysiały ale od gdzieś tak 12 lat zauważyłem , że tak się robi gdy któryś miesiąc letni jest bardzo suchy (u mnie był czerwiec oprócz ostatnich 4 dni kiedy spadło więcej niż norma) a we wrześniu przychodzą ulewy. Ale ja tego nigdy nie pryskałem bo owoce i tak dojrzewają :D
Alicjo Miło mi ;:168 Ogidlów nie znam, nawet takiego nazwiska nie słyszałem nigdy, chyba jednak nie moje rejony :|
Tajka Dziękuję i polecam swój wątek na przyszłość :wink: tzn od jesieni bo teraz zbyt dużo się nie udzielam :D
Jacek Wiem o opoce, zaraz jak wyjechałeś to sobie przypomniałem. Piasek jednak spływa z tej ścieżki przy rynnie i nawet kamienie go szczelnie nie zatrzymują ale to może dlatego, że wczoraj miałem burzę 1,5 godzinną, spadło 58 litrów to nawet spłynął tam gdzie nie powinien ale mam go jeszcze trochę więc dosypuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”