Ogród ?po 30-tce?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Ogród ?po 30-tce?

Post »

Witam,
Mój ogród, jak w tytule, ma już trochę lat za sobą. Bo to on jest po 30-tce. Ja muszę dołożyć sobie jeszcze tzw.?hak? :cry: .
Powstawał w chaosie niewiedzy ogrodniczej i braku czasu. Obsadziłam go naokoło świerkami i tujami. W środek kilka jałowców ? i tyle.
Teraz te iglaki są ogromne i jedyne, co mogłam zrobić, to je maksymalnie od dołu podciąć.
W międzyczasie zaczęłam dokupować rododendrony, azalie, sosny, cisy itp. Zrobiło się zielono i powoli gęstniało. Nie wiedzieć kiedy, zrobił się busz.
Kiedy oprzytomniałam, minęło wiele lat. Złapałam się za głowę i kupiłam 2 piły, kilka sekatorów, nożyc do gałęzi i zaczęłam ?przecinkę?. Od kilku lat mam słońce w ogrodzie(miejscami); mogłam więc posadzić róże i powojniki. Znalazło się też sporo miejsca dla bylin.
Jako, że teren, gdzie mieszkam, nazywamy ?górkami?(piaszczystymi), trzeba ciągle ziemię użyźniać, no i podlewać. Co roku ?wbudowuję? 2 m3 samego kompostu, nie mówiąc o korze, którą przykryte jest wszystko w ogrodzie.
To wszystko i tak w końcu gdzieś ucieka, ale warstwa gleby, która powstała, wystarcza na to, co tu rośnie.
Może na początek ogólny widok.

To moje "ulubione świerki" - nic tam nie urośnie
Obrazek
Teraz inna strona - południowa;jeszcze bardziej "ulubione "tuje ;:223


Obrazek
Może pokażę 'łagodniejszy' front , chociaż tam też są 2 30metrowe świerki :oops:
Taka kiedyś była moda.
Obrazek
Na pierwszym planie pień sosny żółtej - mała była śliczna ;:145
Obrazek
Widok z okna na ulicę - ten łagodniejszy :;230 .
Myślę, że wystarczy spaceru; może dostanę 'ulgę' ;:172 za uprawę roślin na tak zarośniętym terenie. No cóż, błędy młodości też kosztują ;:224 .
Żeby nie było tak pesymistycznie, może coś na czasie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Na początku pozdrawiam serdecznie :wit
Ogród faktycznie "bogaty", ale ma swoje piękno! Kiedy tak wędruję po tych forumowych ogródkach, to w każdym znajduję coś ciekawego.
Aniu bardzo spodobał mi się pięknie przystrzyżony jałowiec, no i rodendrony, na które choruję, ale u mnie cienia na razie mało :;230
Widzisz? I jak tu każdemu dogodzić? ;:219

Bogusia
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu, gdybym miała ogród przy domu to z pewnością również bym posadziła mnóstwo sosen, świerków, jałowców a nawet tuje. Kiedyś i wiedza o odmianach i ich dostępność była inna, za kolejne 30 lat moda znów się zmieni, a cieniste zakątki, odrobina prywatności jaką zapewnia taki zielony busz są na wagę złota. Może faktycznie troszkę za dużo tego cienia, ale to Twój ogród i Tobie ma się podobać. Mnie się podoba. A różaneczniki i hosty w takim towarzystwie na pewno czują się wspaniale. :D
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Witam się Aniu w Twoim wątku ;:138 Fajnie, że dałaś się namówić. :wink:
Ten ogród śledzę od kilku lat i widzę, jak się zmienia na korzyść, a że łatwe to nie jest, to prawda. :)
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

I ja znam ten ogród nie tylko z opowiadań. Widzę, że znowu kolejne zmiany, ale te mnie nie dziwią ;:oj .
Co wyjazd to potem przeróbka ogrodu. Ale ten typ tak ma ;:306
Aniu cieszę się, że chciałaś się podzielić tym swoim buszem kontrolowanym. ;:136
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Witam wszystkich gości bardzo serdecznie ;:108 . Bałam się, że nikt nie zauważy mojego 'gaiku', w tak ogromnej masie pięknych ogrodów. Bowiem, żeby się z czegoś cieszyć, potrzeba towarzystwa. Ja polubiłam wreszcie swój ogród tak trochę przez przypadek. Po prostu trzeba było wymienić siatkę, a żeby się do niej dostać, należało przedrzeć się, jak przez busz. Tym bardziej, że dla odsłonięcia się od 'obcych' ;:oj , obsadziłam płot z dwóch stron dzikim winem i chmielem ;:14 ;:14 ;:14 .
Do dzisiaj przy płocie wykopuję korzenie winobluszczu o grubości przegubu ręki. ;:155 .
bunia 79 cieszę się, że odwiedziłaś mnie tak od razu.
Te drzewa są i będą - ja je nawet lubię, tylko złości mnie ówczesny brak wyobraźni, iż nie pomyślałam,że one kiedyś urosną. Powoli pokażę, że z drzewami to nie był wcale koniec ;:185 , w środku też są.
Jałowiec miałam wyciąć, bo zajmował cały front ogrodu, ale postanowiłam najpierw poeksperymentować. Pierwsze 'strzyżenie' było 8 lat temu, ale było warto.
Comcia witaj!. Faktycznie, cieniolubne mają tu dobrze, chociaż trzeba lać wodę - i to dosłownie, bo ziemia piaszczysta.
chinanit , dziękuję, że mnie namówiłaś, mam trochę nowego zajęcia ;:196 . Może nauczę się robić lepsze zdjęcia, chociaż sama w to nie wierzę, co piszę ;:306.
Iw chociaż tak mogłam Cię sprowadzić do siebie :wit .
obita witam, a dalszy ciąg będzie.
Uff, ale się napracowałam, jeszcze muszę opanować równe odstępy :oops: .
Obrazek
Mówiłam, że drzewa są i w środku ogrodu. Magnolia ma ok.20 lat. Dostałam 1 metrową w prezencie, więc "wetknęłam" do ziemi, a ona urosła.
Obrazek
świerk kaukaski Aurea -śliczne drzewko, przez wiele lat ubierane w lampki. A jak go teraz ubrać?
Obrazek
Comcia warto sadzić rododendrony i azalie, oj warto ;:65 .
Obrazek
Marysiu, dla Ciebie brunnera Sea Hart
i Silver Hart
Obrazek
Iwona Ty lubisz pająki, a ja nie wiem, jak ich zwać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Red Suspender - mój ulubiony, ale czy 'pająk'?
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Muszę zaznaczyć sobie ścieżkę żeby nie przegapić tak pięknego ogrodu,po którym gospodyni oprowadza gości z ogromnym wdziękiem i poczuciem humoru :D
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Witaj Aniu :)
Również ja zafundowałam sobie spacer po Twoim ogrodzie, piękny jest i przy obecnej aurze zazdroszczę bardzo tej ilości drzew. Ja zaczątki swojej ogrodowej pasji mam centralnie "na patelni", w taki dzień jak dziś, ciężko tam cokolwiek zdziałać ;:222
Liliowce przepiękne, i ta magnolia...bajka! ;:oj
Będę u Ciebie stałym gościem :)
pozdrawiam
Kasia

PS.Jaka część Mazowsza jeśli można spytać? Jakoś nie mogę tutaj spotkać nikogo z mojej okolicy :?
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Beata-dzięki za wizytę. Na razie mnie to bawi - oby, jak najdłużej, a humor mam, odkąd przetrzebiłam swoje chaszcze. Tu na serio było ponuro i mroczno ;:224
mam nadzieję, że Cię nie zawiodę :tan .
Kasiu masz do mnie 20km ;:303 . Mam donośny głos, zawołać Cię?
To przy okazji kilka zdjęć.

Obrazek
Dalej w temacie dużych drzew: od lewej magnolia, czubek świerka serbskiego omorica, kawałek czerwonego perukowca podolskiego, słonko świecie na liście grujecznika japońskiego, a po prawej buk czerwony, taki zwyczajny, ale dla mnie piękny. A całkiem z tyłu dąb sąsiada, który ma co robić jesienią; liście wrzuca przez płot na moją działkę, a ja już wiem, co z nimi robić :heja .
Obrazek
Cyprys nutkajski pendula też mi się podobał ;:219 ; a te gałęzie z lewej, to pokazany wcześniej świerk kaukaski. Powietrze mam zdrowe, jak w sanatorium w lesie, tylko przejść się nie da.
Dość biadolenia, bo chyba to trochę udaję, że tu tak beee.
Zaczynają kwitnąć moi ulubieńcy:

Obrazek
pierwszy sezon, to jeszcze nie rozrośnięty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Nareszcie ktoś z mojej okolicy Aniu! :heja
W którą stronę mamy jechać, wybierając się na kolejną wycieczkę rowerową? :uszy
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Do pomnika Piłsudskiego :wit .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Za pająki dziękuję ;:196 , Daj znać gdzie kupowałaś brunery :?:
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

20 letnia magnolia ;:oj cudna,cudna,cudna! ;:oj
takie drzewa to skarb ;:180 Teraz to (przynajmniej w mojej rodzinnej miejscowości) wszystkie większe drzewa zostały wycięte :evil: a zastąpione zostały takimi "pizdźrykami " po 0,5 metra :evil: i to wcale nie jakimis ozdobnymi! :evil:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”