moje storczyki - Aneta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Witajcie :wit Sporo u mnie teraz kwitnie, jeszcze więcej szykuje się do kwitnienia, więc wrzucę parę zdjęć:)

To ta sama hybrydka, której kwiat był jakby podzielony na pół, teraz wygląda tak, jej kwiaty są ogromne, około 12 cm, na każdym pędzie wyglądają inaczej. Ma ciekawą strukturę płatków, w realu wydają się być papierowe :D
ObrazekObrazek
Ciapek w pełnym rozkwicie:
Obrazek
A to wydaje mi się jakaś krzyżowka z equestrisem, malutkie kwiaty i podobnie wyglądające:
Obrazek
Phal. Little Lady, dopiero 2 miniaturka w mojej kolekcji :D To jeszcze jej sklepowe kwitnienie
Obrazek
Hybrydka z mojego pierwszego posta, teraz wygląda tak, znów szykuje się obfite kwitnienie, ponad 30 pączków i idą kolejne ;:138
Obrazek
Dendrobium nobile, 2 kwitnienie u mnie, zakwitł jesienią, a od tamtej pory cały czas wypuszcza nowe pąki, jedne kwiaty przekwitają to już idą kolejne. Do tego ciągle jakieś nowe przyrosty :)
Obrazek
No i miltonia.... Widać maleńki pędzik, nie da się tego ując na zdjęciu, ale przez przesuszenie i harmonijki jej pędzik się zawinął w dwóch miejscach, w jednym jest złamany wisi dosłownie na włosku, myśle że dlatego ma tak mało pączków:( Jeśli zakwitnie choć 1 będe zadowolona... Cóż teraz przynajmniej wiem jak się nią zajmować i już więcej na pewno jej nie przesuszę; obok moja nowość Miltonia Sunset:
ObrazekObrazek


Przy wstawianiu tych zdjęć dopiero zauważyłam jak dużo mam różowych kwiatów :wink: cóż dopiero szykują się do kwitnienia inne kolorki ;:173
Na dziś tyle, miłego oglądania :D
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Piękne obfite kwitnienia ;:138 A jak ma się cymbidium nadal kwitnie?
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Dziękuję:) cymbidium niestety już przekwitło, teraz odpoczywa sobie na zewnątrz, rosną mu 3 nowe przyrosty i kolejny maleńki się pokazuje ;:138
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Super jak są przyrosty ;:138 Jestem ciekawa czy Ci zakwitnie.
Miałam kiedyś cymbidium, ale sobie z nim nie poradziłam :( Gdybym je spotkała na pewno bym kupiła i spróbowała jeszcze raz ;:108
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Witaj Aneto piękne masz kwiaty a zwłaszcza ciapki ;:167 są śliczne.
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Witaj Anetko :wit wpadłam pooglądać Twoje kwiatuszki i muszę przyznać,że uzbierałaś już ciekawą, różnorodną kolekcję, wszystkie są piękne ale ten fioletowy o dużych kwiatach naj... Pozdrawiam, Grażyna ;:7
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Witajcie :wit

Zakwitło u mnie kilka kwiatków, więc się nimi pochwalę:) Mam jeszcze mnóstwo pączków, nowych pędów, zawsze mam zamiar wstawić zdjęcie czegoś w pełnym rozkwicie, ale nie mogę wytrzymać i muszę pochwalić się wcześniej ;:173

Mój ulubiony:) Już cały w kwiatach: a obok Phal. Philadelphia jego pierwsze kwitnienie u mnie, niestety skromne :cry:
Obrazek Obrazek
miltonia, doczekałam się tylko jednego pachnącego kwiatka jak na razie, ale ma jeszcze jedną młodą psb może coś wypuści :D
ciapek - różnica między kwiatem, który zakwitł teraz, a tym z przed kilku miesięcy:
Obrazek Obrazek

A teraz różowa drobnokwiatowa hybrydka, zostało jej jeszcze kilka pączków do rozwinięcia. Obok hybrydka oznaczona jako Sun Passat:
Obrazek Obrazek


No i teraz coś takiego: kiedy go kupiłam pączki rozwijały się normalnie a u mnie za nic nie chce zakwitnąć. Zdjęcie trochę niewyraźne, nie potrafię złapać na nim ostrości, ale myślę że widać o co mi chodzi. Ma takie pąki ''z językiem'', one szybko usychają i nic nie mogę z tym zrobić. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, traktuję go tak jak moje pozostałe kwiatki...
Obrazek
Jeśli wiecie co może być przyczyną, dajcie znać, będę wdzięczna:)

Miłego oglądania :wit
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Witaj Anetko :wit pięknie Ci kwitną storczyki ;:63 burza kwiatów i ciekawe kolory to lubię, pozytywnie zazdroszczę, pozdrawiam serdecznie ;:7
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Dziękuję Grażynko:) Jak zakwitną moje uparciuchy to będzie więcej ciekawych kolorków, chociaż jak patrzę na zdjęcia innych forumowiczów, to lista moich chciejstw się strasznie wydłuża... A miejsce na parapetach ograniczone:)

Pozdrawiam :)
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
Awatar użytkownika
waldi114
200p
200p
Posty: 242
Od: 7 lip 2013, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

No, Anetko Twoje kwiatki są równie piękne... ;:oj
Gratuluję, są cudne... ;:215
Będę odwiedzał Twój temat...Pozdrawiam.. :wink:
Kochajmy kwiaty i zwierzeta, one potrafia dac serce za serce - Ludzie nie zawsze...
Kwiaty sa jak narkotyk, im wiecej ich masz, tym wiecej ich pragniesz...-moje

Zapraszam do mojego watku ...Moj Ogrod - Kraina Czarow...
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

:wit Urocze kwitnienia ;:333 Bardzo podoba mi się Phalaenopsis z pierwszego zdjęcia -jest piękny ;:167
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

anetka12 pisze: Ma takie pąki ''z językiem'', one szybko usychają i nic nie mogę z tym zrobić. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, traktuję go tak jak moje pozostałe kwiatki...
Witaj Anetko!
Jestem pierwszy raz w Twoim wątku... zatrzymałam się, bo widzę ładne kwitnienia ;:215
Chciałabym się odnieść do zacytowanej treści: to, że traktujemy naszych podopiecznych w identyczny sposób, nie oznacza moim zdaniem, że one będą naszą opiekę odbierać w identyczny sposób. Phal. zaprezentowany przez Ciebie, to pewnie jakaś hybryda, co oznacza, że ma innych "przodków" niż pozostałe. Stąd mogą wynikać różnice w zapotrzebowaniu na różne czynniki.
Miałam podobny przypadek, kiedy to moja multiflora tworzyła gołe (bez pąków) pędy kwiatowe. Forumowicze zasugerowali mi, żeby zapewnić jej więcej światła. Przestawiłam i podziałało ;:108 Inne kwitły bez zarzutu, stojąc na tym samym parapecie. Nie chodzi mi o to, żebyś zrobiła identycznie, ale może właśnie potrzebna jest zmiana? Nie wiem niestety co mogłoby pomóc ;:131
Może ktoś już miał identyczny przypadek i podzieli się doświadczeniem. Jeśli nie, może poeksperymentuj: może światło, może wilgotność, a może nawożenie?
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: moje storczyki - Aneta

Post »

Piękne kwitnienia pokazujesz ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”