Uprawa drzew nad garażem

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
asska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 lip 2011, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawa drzew nad garażem

Post »

rosna w 40 cm warstwie ziemi (taras ziemny nad garazem), rosna sobie blisko siebie 4 rok... zauwazylam dzis ze sa brazowe..., jakby uschly
czy to mozliwe?
podczas tego lodowatego opadu wygielo im czuby i zwisly w dol....
zestresowalam sie, moja cudna oslona przed sasiadami
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: zbrązowałe tuje

Post »

Prawdopodobnie przemarzł korzeń.Żadna roślina nawet thuje nie wytrzyma.Pierwszy rok korzeń był may to i ziemia "opatulała" korzenie.System korzeniowy się rozrósł,mało ziemi,brak ochrony przed mrozem.
CO do zbrązowienia proszę wkleić zdjęcie.Jedno z dala drugie z bliska i wtedy postaramy się pomóc w ocenie czy to żyje czy umarło co z tym dalej zrobić.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
izdebiasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2014, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

co dolega moim tujom? Ratunku!

Post »

Witam,

Mam problem z tujami szmaragd, od jakiegoś czasu zaczynają usychać, 3 sztuki padły już całkiem 2 w połowie a na kolejnych 10ciu widze początek "choroby". Objawia się to tym że zdrowe gałązki (które mają tegoroczne przyrosty) stają się blade i zaczynają więdnąć. Ciekawe jest to że na jednej gałązce połowa małych gałązek jest OK a inne padają. Tuje nawoziłem nawozem długodziałającym, zgodnie z instrukcją na opakowaniu + profilaktycznie pryskałem środkiem od brązowienia igieł. posadzone ok 2 lata temu Jakieś pomysły czy można je uratować?


Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: co dolega moim tujom? Ratunku!

Post »

Masz folię pod nimi?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co dolega moim tujom? Ratunku!

Post »

Wygląda jak by je zalało
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
izdebiasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2014, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co dolega moim tujom? Ratunku!

Post »

Tuje rosną w ogródku przy bloku nad garażem podziemnym, więc gdzieś głębiej folia lub jakaś inna membrana chroniąca strop garażu pewnie jest. Wykopałem głębszy dołek i jest jakieś 40 cm ziemi (mocno gliniastej) a następnie warstwa piasku. Rzeczywiście jest tam mocno wilgotno. U mnie na osiedlu jest kilka ogódków z tujami i problem występuje tylko u mnie.
Dodam jeszcze że od strony słonecznej (tuje mają słońce dopiero od 17-tej) Na większości tuji nie ma oznak "choroby", wszystkie igły są ładnie zielnoe i z przyrostami, problem mooocno nasila się po stronie któa zawsze jest w cieniu
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co dolega moim tujom? Ratunku!

Post »

I masz odpowiedź. Nieprzepuszczalna/ lub trudno przepuszczalna gleba - glina zapewne z dodatkami ilastymi, wilgotno i do tego brak słońca. Thuje / jak i większość roślin/ są dziećmi słońca. Mogą mieć gorsze warunki glebowe ale słońce musi być. Wtedy nawet zaniedbywane ładnie wyglądają.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
izdebiasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2014, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co dolega moim tujom? Ratunku!

Post »

A jakiś pomysł co moge zrobić żeby im pomóc? Moze wbić jakieś rurki z dziurkami żeby osuszyć teren?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: co dolega moim tujom? Ratunku!

Post »

Po pieńkach wnioskuję, że posadziłeś już duże drzewa.Mogły mieć uszkodzone korzenie, a potem zostały tam zalane, bo nie były w stanie wykorzystać tej wilgoci.Część korzeni odpowiedzialna za część roślin jest ok. dlatego przysychają tak miejscowo.Moim zdaniem nie da się im pomóc, najlepiej posadzić małe drzewka , znacznie szybciej przystosują się do tych niezbyt korzystnych warunków.
Awatar użytkownika
ScotchAndBlues
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 cze 2014, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawy roślin nad ... garażem

Post »

Witam, nabyłem w ostatnim czasie mieszkanie na parterze z ogrodem 60m2. Ogród znajduje się nad garażem podziemnym w związku z czym mam pytanie. Mianowicie chciałbym zasadzić tuje szmaragdowe przy płocie, a głębokość ziemi to około 35 cm oraz 25 cm przy jednej ściance płotu. Zaraz pod ziemią jest betonowy dach podziemnego garażu. Czy tuje się przyjmą? A jeżeli nie to czy dosypanie ziemi na parę cm pomoże?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pytanie odnośnie głębokości ziemi pod tuje

Post »

Na żywotniki za mało. Jak już to coś z krzewów, warunek to podlewanie raz w tygoniu minimum. Trzeba też zrobić odprowadzenie wody.
Awatar użytkownika
ScotchAndBlues
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 cze 2014, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytanie odnośnie głębokości ziemi pod tuje

Post »

Jeżeli nie tuje, to co mógłbyś zaproponować na coś w rodzaju żywopłotu ( minimum 3m wysokości)?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pytanie odnośnie głębokości ziemi pod tuje

Post »

3m żywopłotu tam nie wyhodujesz. Wiatr może Ci go powyrywać. 2m może jeszcze się uda z berberysów ale ciągle mało ziemi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”