Ogród jol_ki 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Ale ładne zamówienie ;)
Ja nawet nie będę się odzywać co do ilości clematisów, bo wstyd, baaa żenada (mam aż 1 :;230 )
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Ala, powojniki jeszcze w donicach i na razie nie mam w planach ich wysadzania - jest po prostu za gorąco... Dostawę obornika juz mam, jeszcze tylko muszę ziemię dokupić :-) Niestety jeden z kupionych w Auchean padł mi na uwiąd ;:223 podlałam switchem, może się go uda odratować :roll:

Dziś na szybko kilka bieżących fotek. Na początek powojniki :D

Proteus w dwóch odsłonach
Obrazek

Obrazek

Doniczkowy Kaiser
Obrazek

NN kupiony jako jeden z pierwszych w ... biedronce
Obrazek

niestety nie wiem, jak się nazywa a co najgorsze jak go ciąć.. i w tym roku nie przycięłam go wcale.. a efekt jest taki
Obrazek

Obrazek

Róże zaczynają swój spektakl...

Pirouette
Obrazek

NN od Dany (pozostałości po szczepionej na kiju)
Obrazek

NN
Obrazek

Louise Odier
Obrazek

tegoroczny nabytek Ilse Krohn Superior
Obrazek

Bonica
Obrazek

kolejna NN
Obrazek

i na koniec przekwitła już niestety piwonia - zdjęcie sprzed tygodnia
Obrazek

oraz zarośnięty warzywnik :oops:
Obrazek

Generalnie nie jest dobrze, trawa do skoszenia, chwasty atakują, mam do opielenia wszystkie rabaty plus warzywnik, zatem od jutra zabieram się ostro do pracy ;:163 Poza tym na różach plamistość lub mszyca, na szczęście jeszcze nie zauważyłam obu przypadków na jednej roślinie, trzeba pryskać nie ma wyjścia :roll:
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Ten warzywnik ma się rozumieć zarośnięty warzywami? :;230 Gdzie Ty tam chwasty widzisz?
Biedronkowy clematis jak widać kwitnie teraz, czyli na zeszłorocznych pędach, tak, dobrze rozumuję? Bo ja specjalistką od powojników nie jestem, ale te kwitnące o tej porze roku chyba takowe są, więc musisz go chyba przyciąć wiosną na wysokości ok. 150 cm, oczywiście w zależności jak zimował.
Kaiser fajnie wygląda, niby niepozornie, bo nie ma wielkich kwiatów, ale efektownie poprzez to wybarwienie.
Róże ślicznie Ci zakwitły, a LO jest piękna ;:167
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Na wiosnę zamówiłam identyczne trzy powojniki ze znanej szkółki.Niestety każdego z nich złapał uwiąd ;:222 Podobno trzeba je posadzić 10 cm niżej .Życzę powodzenia w uprawie ;:333

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

alana pisze:Ten warzywnik ma się rozumieć zarośnięty warzywami? :;230 Gdzie Ty tam chwasty widzisz?
To samo pomyślałam. :lol:
Pokazała bym Ci fotkę mojego warzywnika, ale się trochę wstydzę :;230

Takiego biedronkowego powojnika to chyba mam i ja i też nie znam nazwy ale podejrzewam, że to będzie chyba coś z włoskich ...
Pirouette urocza. Wreszcie w tym roku zdobyłam tą różę, ciekawe czy zakwitnie choć jednym kwiatuszkiem :roll:
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Tego powojnika nn tnij w przyszłym roku na przedwiośniu bardzo mocno.
Gdybym miał do pielenia taki areał, to chyba bym się załamał, nie cierpię tej czynności, a żeby jej uniknąć i utrzymać rząd winogron w tzw. czarnym ugorze kupiłem sobie nawet glebogryzałkę.
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Witaj Jolu, przydreptałam z rewizytą i jestem pod wrażeniem ogromu pola do popisu ;:oj Ile Ty tam masz tych włości? Prześlizgnęłam się tylko po wątku, jutro poczytam więcej. Tymczasem widzę, że zakupiłaś dwa z moich chciejstw powojnikowych - Innocent i Marie Curie ;:167 Oby Ci zdrowo i pięknie rosły. ten powojnik nn z biedronki w ciemnym kolorze to może być Etoile Violette :D
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Jolu, przybiegłam jeszcze szybko przed północą z drugim "bukietem" imieninowym i życzenia wszystkiego co tylko najlepsze i bezproblemowe oraz dużo zdrowia :) ;:168
Obrazek


Jak pogoda u Ciebie, ochłodziło się? Jak znajdziesz chwilkę, to pokaż nam jakie róże kwitną.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Alutka jeszcze raz bardzo dziękuję za życzenia ;:196
Zdjęcia róż już są zrobione, teraz tylko muszę znaleźć trochę czasu, aby je Wam pokazać :D ,
LO jest piękna i cudownie pachnie, ale u mnie jakoś pokłada się mocno po ziemii, żeby powąchać kwiaty trzeba się praktycznie położyć :roll: Pocieszam się, że to młoda róża (u mnie 2 lata)
więc potrzebuje trochę czasu na zbudowanie ładnego krzaka..

Elwi witaj w moim ogrodzie :wit Cała działka ma 30 arów, po odjęciu domu zostaje jakieś 20 do zagospodarowania...
Ten powojnik to na 100% Etoile Violette, porównywałam zdjęcia na stronie Pana Marczyńskiego i są identyczne :D Dziękuję za pomoc w identyfikacji!

Jurku to prawda, można się załamać z tym pieleniem... Długi weekend przede mną, może jakoś się z tym uporam.

Wiolka warzywnik zarośnięty chwastami, nie wiem jakim cudem ich nie widzicie :roll: teraz jest jeszcze gorzej, ale już niebawem zabieram się za pielenie :)
O powojniku pisałam wcześniej, u mnie jest to najbardziej kwitnący okaz!
Pirouette skradła mi serce już dawno, długo na nią polowałam. Teraz jest u mnie drugi sezon i pięknie się odwdzięcza kwitnieniem. Fotki wkrótce... Oby tylko nie wyrosła na takiego giganta jak u Gabi, nie mam na nią aż tyle miejsca :roll: Twoja na pewno pokaże choć jeden kwiatek - u mnie nawet te najpóźniej sadzone róże zaczynają zawiązywać pąki.

Annes 77 witaj :wit
Powojniki jak dla mnie to nadal jedna wielka niewiadoma i dużo się jeszcze muszę o nich nauczyć. Na razie wszystkie nowe czekają w donicach na posadzenie. Jest ich 14 sztuk :roll: a dwa już dopadł uwiąd ;:oj
Pozdrawiam Jola
jo_linki
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Wywołana do tablicy przez Alę przedstawię Wam moje kwitnące ślicznotki :wink:
Większość portretów, krzaczki małe, więc nie ma za bardzo co pokazać... mam nadzieję, że za rok będzie lepiej!

Różanka przed domem:
Obrazek

a na niej Pirouette
Obrazek

i NN
Obrazek

powoli zaczyna też Pastella - ale kwiatki jakieś małe, a liście obgryzione :?

Powojnik Madame Le Coultre zakwitł pierwszym kwiatem, w kolejce kilka następnych pączków ;:138
Obrazek

Na 'nowej' rabacie kwitnie First Lady
Obrazek
Obrazek

Eden Rose - tu cały krzaczek
Obrazek
zdjęcie kwiata sprzed dwóch dni
Obrazek

Cinderella - krzaczek
Obrazek

i z bliska
Obrazek

Pomponella
Obrazek

Louise Odier
Obrazek

Obok rabaty bylinowej rosną 4 róże
to chyba Troica
Obrazek

pstrokata NN
Obrazek

Bonica
Obrazek

Przy pergoli Ilse Krohn Superior
Obrazek

Poza różami co nieco jeszcze kwitnie :D powolutku zaczynają swój pokaz liliowce, może następnym razem już coś obfocę :D
goździki
Obrazek

łubin - tegoroczny nabytek
Obrazek

rabata bylinowa
Obrazek

firletka
Obrazek

fioletowa chmura Etoile Violett
Obrazek

jaśminowiec
Obrazek

Kaiser w przechowalni
Obrazek

Pistachio też z przechowalni
Obrazek

Tyle z dzisiejszej relacji. Spokojnej nocki i miłego dnia!!
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

:wit

Witaj Jolu :)
Masz ogromny ogród ;:oj ;:oj ;:oj Taka przestrzeń to moje marzenie ;:224 Różanka się rozrasta i rabaty też :D
No i clemki ;:224 Masz juz moje chciejstwa ;:215 Trzymam za nie kciuki ! Będę zaglądać jak się one u ciebie sprawują !
Pozdrawiam ;:7
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Agatko (moja młodsza córcia nosi takie samo imię i niezły z niej gagatek :wink: ) witaj ;:7
Widziałam, że podoba Ci się też Innocent Blush - jest naprawdę piekny ;:167

Jakiś czas temu trafiłam do Twojego wątku o Sky i powspominałam sobie stare czasy ;:196 Kilkanaście już lat temu odwiedziliśmy tę wyspę wraz z przyjaciółmi, nocowaliśmy na polu namiotowym w jakiejś dolinie na której o poranku już pasły się owce :D Ta wyspa to cudowne miejsce ;:167 Niestety do zamku nie zdążyliśmy zajechać, widać trzeba będzie powtórzyć wypad w to miejsce :D Może kiedyś się uda :roll:
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Ogród jol_ki 2014

Post »

Jola - dobre :;230 :;230 :;230 Chociaz ja to raczej spokojna dusza jestem :lol:

Powojniki piękne, piękne ;:167

Eden tez u ciebie szaleje ! Wspaniale wygląda i ma mase zdrowych liści!!! Przeżywam tę różę, bo u mnie tylko badyl straszy, nawet zdjęc jej nie robie bo nie ma czego pokazywac :? A że kwiaty ma wspaniałe, więc chcę jej jeszcze dać szansę i dumam gdzie by tu ja przesadzic jesienią ;:224

Wyspa jest super ;:108 Choc teraz to dośc tłoczno się na niej zrobiło. Jeśli chce się spac pod dachem to miejsca trzeba rezerwować z duzym wyprzedzeniem ! Mieliście szczęscie że rano obudziliście się w towarzystwie owiec a nie pod gołym niebem. Ja nasłuchałam się historii jak to tamtejsze wiatry namioty zrywają, a ulewy dają do wiwatu ;:224 Tez bym się chętnie raz jeszcze tam wybrała 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”