Róże u Doroty

Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Ewka36jj,fakt Clair jest właśnie taka delikatna. U mnie pięknie kwitnie, ale chyba nie lubi zbyt dużo ;:3 , bo kwiaty szybko omdlewają i przez to kwitnienie jest krótsze. U mnie ma miejsce mocno ;:3 i zauważyłam, że od tego mocnego ;:3 kolor kwiatków blednie i potem jest prawie biały.
Specjalnie dla Ciebie Clair ;:196

Obrazek
Graham Thomas. U mnie od jesieni 2012 roku. Przesadzana trzy razy, ostatni raz tej wiosny. Mimo to w tym roku ładnie buduje krzaczek, osiągnęła już jakieś 60 cm ;:173 i dalej rośnie. Przesadzania chyba nie zauważyła. Może to jej ostatnia przeprowadzka, bo miejsce wydaje się być dobre. Słońce ma przez jakieś pięć godzin. Z poprzedniego sezonu zauważyłam, że nie lubi zbyt mocnego ;:3 , kwiaty szybko wtedy przekwitają.

Obrazek

Bernstein Rose. Też maluch z lata 2013.

Obrazek


I jeszcze White Rose. Róża okrywowa

Obrazek

Friendship

Obrazek

Rabata ogólnie

Obrazek Obrazek

Jeszcze raz mój ;:167 Abraham Darby

Obrazek

William Shakespeare, chyba? Czeka w donicy na swoje miejsce. Może ktoś kto ma u siebie tę różę, to porównamy. Jest już w moim ;:167 jak każda angielka.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dałaś Kochana po oczach tymi różyczkami... a ten widok rabaty ;:167
Piękne masz te róże, rzekłabym wszelkie chciejstwa w jednym miejscu. Teraz w czerwcu musi byc w Twoim ogrodzie bajecznie.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty

Post »

Zachwyciła mnie Clair. Przepiękny delikatny kolor ;:167
Awatar użytkownika
iwiska
100p
100p
Posty: 135
Od: 11 lip 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wschód wielkopolski
Kontakt:

Re: Róże u Doroty

Post »

u mnie choroba też zaczęła się od zachwytu nad różami AniDS ;:215
Tuscany ;:167
mało mam róż w takim kolorze, a przynajmniej nic jeszcze nie kwitnie w takim kolorze bo w pączku coś widziałam i czekam na kwiat :tan
Pozdrawiam
Aśka
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Ave pisze:Dałaś Kochana po oczach tymi różyczkami... a ten widok rabaty ;:167
Piękne masz te róże, rzekłabym wszelkie chciejstwa w jednym miejscu. Teraz w czerwcu musi byc w Twoim ogrodzie bajecznie.
Ewuniu ;:196 , dziękuję za bardzo miłe słowa. Masz rację, z powodu małej ilości miejsca a dużej ilości chciejstw różanych upycham gdzie tylko mogę ;:108 . Przyznam, że widoki w tym roku rzeczywiście są bajeczne, aż nie mogę oderwać oczu. Gdyby nie klimat, pewnie spałabym na dworze ;:306
tulipanka pisze:Zachwyciła mnie Clair. Przepiękny delikatny kolor ;:167
Wiolu, ;:168 , tak Clair to piękna róża. Tworzy bardzo zgrabny krzaczek i nadal ma bardzo dużo pączków. Zajrzę do Ciebie jak będę miała chwilkę.
iwiska pisze:u mnie choroba też zaczęła się od zachwytu nad różami AniDS ;:215
Tuscany ;:167
mało mam róż w takim kolorze, a przynajmniej nic jeszcze nie kwitnie w takim kolorze bo w pączku coś widziałam i czekam na kwiat :tan
Asiu, ;:168 , jak zakwitnie to koniecznie pokaż. Ja ;:167 wszystkie róże.

Dziewczyny dla Was rabatka i ;:196

Obrazek

To pierwszy kwiat Augusta Luise

Obrazek

A to Pink Peace. Coś obżera jej liście i nie tylko jej :evil: . Muszę namierzyć przeciwnika i ;:124

Obrazek

Chippendale, tegoroczny wiosenny zakup

Obrazek

Lichtkonigin Lucia - posadzona jesienią 2012 roku. W zeszłym sezonie zupełnie mnie nie zachwycała, ale teraz jej wybaczam. Tworzy bardzo zgrabny krzak i ładnie zakwitła. Na dodatek długo utrzymuje kwiaty mimo baardzo słonecznego miejsca.

Obrazek


Kolejna to Reine des Violettes w towarzystwie ostróżki. Kupiona w zeszłym roku. Ledwo żyła tak była poparzona w szklarni w ogrodniczym. Cały zeszły sezon walczyła o życie.

Obrazek


Obrazek

Comte de Chambord. Zakupiona jesienią 2012 roku. Jest nadal dość niska, ale ten kwiat i zapach. A w tyle Tuscany

;:167 Obrazek


Obrazek

I na koniec inny fragment rabatki.

Obrazek

Dobrej nocki ;:19
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko, a to białe u podnóża róż na ostatnim zdjęciu, to co?

Też mam Augustę Luizę ( nie wiem czy się odmienia, ale chyba tak), pięknie kwitła olbrzymimi kwiatami. Tak mnie zauroczył ich kolor i silny zapach, że kupiłam Augustę L na pniu tatusiowi na 81-urodziny. Był zachwycony. Potem, przesadziłam swoją, ale zrobiłam to przed upałami, które nawiedziły Wielkopolskę. Efekt - zżółkły jej liście , kwiaty oklapły, pąki smutno zwisały. Sama jestem temu winna ;:14 . Zrezygnowana przycięłam ją, pozostawiając tylko dwa pączki, już się rozwijają. Może uda mi się ją uratować, bo nie wyobrażam sobie ogrodu bez tej piękności. Miło popatrzeć na Twoją.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

To białe , to właściwie nie wiem ;:185 :oops: , jakieś kwiatki ;:306 . Na pewno jednoroczne, wysiewałam na wiosnę, ale wyrzuciłam torebkę. Może któraś z dziewczyn rozpozna. Ale kwitną fajnie.

-- 13 cze 2014, o 21:46 --

Ewuniu, przykro mi bardzo :cry: , ale główka do góry ;:168 na pewno różyczka sobie poradzi tylko trzeba trochę czasu.
Awatar użytkownika
iwiska
100p
100p
Posty: 135
Od: 11 lip 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wschód wielkopolski
Kontakt:

Re: Róże u Doroty

Post »

to białe nie wiem czy czasem nie jednoroczna gipsówka, bo też to siałam na wiosnę i też mi kwitnie
piękne masz te rabaty, L.Lucia mam na liście chciejstw ;:333
Pozdrawiam
Aśka
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Asiu, tak to gipsówka. Przypomniałam sobie, że kupowałam jednoroczną. Mam chyba też :?: wieloletnią, jak zakwitnie to wstawię. Walczę z nią trochę bo jest bardzo ekspansywna, w zeszłym roku usiłowała zagłuszyć Schneewitchen.
Do Lucii przekonałam się w tym roku. Jest bardzo zgrabna nie za szeroka. Polecam ją ;:333 , kwitnie w tym roku bardzo obficie i kwiaty długo się utrzymują.

Dzisiaj u nas była okropna pogoda :( , nie chciało mi się nawet wychodzić na ogród. Nie zrobiłam żadnych fotek. Wstawię kilka wcześniejszych.

Nowość z tej wiosny - Emilien Guillot. Na razie zakwitła jednym kwiatem, ale pączków ma sporo

Obrazek

Mrs. John Laing. Posadzona jesienią 2012 roku, przesadzana odchorowała to trochę

Obrazek

Chopin, to wyjątkowo piękna róża. U mnie nie choruje, mam ją od kilku lat.

Obrazek

Obrazek

Na koniec Munstead Wood, wiosenny zakup - jeszcze maluch

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Zapraszam w moje skromne progi ;:180 . Dzisiaj pokażę kilka różyczek, które zaczynają kwitnienie. Są w większości jeszcze bardzo młode, ale pokochałam je całym ;:167

Jacques Cartier

Obrazek

Artemis, dopiero zaczyna. Róża z tej wiosny a już zachwyca swoimi kwiatami. Myślę o dokupieniu jeszcze jednej i posadzeniu obok :) Co o tym myślicie?

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Kolejna to Nostalgia. To wyjątkowo piękna róża o bardzo trwałych kwiatach

Obrazek

Obrazek

Dopiero zaczyna, tegoroczna Novalis. Jedną mam w donicy, drugą w gruncie, ale jesienią obie będą obok siebie ;:173

Obrazek

I żeby nie było, że tylko same młodziaki :wink:
Westerland


Obrazek

A tutaj prośba. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu mojej nn. Wydaje mi się, że to Qeen Elizabeth? Mam tę różę co najmniej dziesięć lat. Jest dość wysoka bo w tej chwili osiągnęła ok. 140 cm. Co roku tne prawie do samego kopca, bo przemarza. Kwiaty utrzymują się bardzo długo, słabo pachną.

Obrazek

Obrazek

Też jedna ze starszych.
Schneewitchen

Obrazek

Obrazek
I jeszcze z liliowcami

Obrazek

Pirouette też dopiero się rozkręca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Róże u Doroty

Post »

Witam :D
wszystkie róże piękne,tyle kolorów,można dostać zawrót głowy ;:oj
Westerland bardzo mi się podoba :D
a Novalis jaką ma wysokość?
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Iwonko, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:168
Bardzo lubię jak jest kolorowo ;:108 Zimą jest zwykle szaro i smutno :( , więc latem fajnie jest oglądać tyle kolorków.
Novalis to róża rabatowa. U mnie posadzona wiosną tego roku, osiągnęła ok.60 cm, ale widać, że ma wigor i dalej rośnie. Ma bardzo ładny lawendowy kolor. Ta w donicy jest odrobinę wyższa i lepiej rozkrzewiona.
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko różanka jak się patrzy,bardzo ładnie rosną Twoje róże ;:oj .
U Ciebie chyba cieplej,bo kwitnienie jest bardziej zaawansowane niż u mnie ;:108
Nostalgia moja jeszcze nie kwitnie,Chopin w ogóle w tyle :? .Pirouette już zaczyna u mnie,ale to już krzaczor,więc łaski nie robi :D Tuscany ;:167 ;:167 ,takie kolorki mi pasują ;:108
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”