Róże i bajkowy świat ogrodów

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Nie wiem jak u Was, ale u mnie pada 2-gi dzień. Róże sponiewierane przez deszcz, najgorzej wyglądają Nevada i M.Hilling, aż żal patrzeć. Za to chwasty szaleją, dopiero co czyściłam rabaty a tu znowu czas zacząć porządki- robota głupiego. Najgorzej, że z jedej strony za siatką mam pole a z drugiej działkę, która jak na razie jest pozostawiona od 2 sezonów bez opieki, rośnie tam wszystko co tylko mozliwe, tylko nie to co powinno - wszystko zagłuszyły chwasty, które przełażą do nas. Jedyna dobra strona tego jest taka, ze mam pokrzyw pod dostatkiem, ilość wprost gigantyczna, nie do przerobienia. Powstał nowy rodzaj żywopłotu, który przełazi na naszą stronę a ja jak Syzyf walczę z ciagle odrastającymi pokrzywami. Ale nie ma co narzekać trzeba poczekać na pogodę i do roboty, do roboty. A dzisiaj bardziej słoneczne obrazki. Jako pierwsza niesmiała Nevada i piękna NN, nastepnie Flammentanz, jasminowiec i moja dziczka na pniu Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekI żeby nie było tak wiatowo to na koniec pierwszy pomidorek. Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Witaj, Daysy. Ciekawa jestem ile róż posiadasz? Ogród jak widzę dość duży i miejsca w nim na nowe nasadzenia sporo. U mnie niestety już bardzo ciasno ;:174 i ogródek mały.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Na moje oko Alchymista ta róża nie przypomina, to nie te kwiaty :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Cześć Dorotko miło mi Cię gościć u siebie. Tak naprawdę to nigdy nie liczyłam róż w ogrodzie, moje zakupy były raczej impulsywne - zobaczyłam roslinę, która mi się spodobała i kupowałam z różami było tak samo. Dopiero od 2011 roku kupuję raczej planowo - najpierw miejsce a potem nasadzenia. Na początku kupowałam same róże wielkokwiatowe i kocham je chyba najbardziej, ale w ogrodzie lepiej prezentuja się rabatówki, okrywowe - są mnie wymagające. Dużo róż wielkokwiatowych mi wypadło, pozostały chyba tylko te, które nazywacie terminatorkami, ale nazw niestety nie znam. Jak rozkwitną poproszę o pomoc w identyfikacji. Łącznie z tymi, które kupuję całkiem świadomie od 2011 roku będzie ok 80szt, ale muszę je dokładnie policzyć. A jeszcze kilka, które udało mi się przy przesadzniu odkopać jako osobne sadzoneczki.
Dorotko a powiedz mi, co robisz z dziczkami, które gdzieś tam wybijają od korzeni, bo słyszałam, ze można je jakoś uszlachetnić - szkoda mi ich wyrzucać - może warto byłoby pomysleć o swoich różach. Ostatnio nawet wyrosła mi w lawendzie, posadzonej obok róż. Na zdjęciu słabo widac, ale to ta z lewej strony, która wyszła z szeregu, całkiem spory krzaczek.Oto ona Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Aniu witam Cię również cieplutko bo i u mnie też dzisiaj się zrobiło słonecznie i parno, wszystko paruje a "choróbska zacierają łapska".

Aniu a na co ty byś stawiała z tą moją olbrzymką, bo ja nie mam pojęcia, każda sugestia się liczy, ja sama nie mam pojęcia co to za odmiana. Ona w tym roku zaskoczyła wszystkich zarówno wielkością jak i samym kwiatem, bo kilka lat temu jak zakwitła, to kwiaty były półpełne i takie marne zarówno w kolorze jak i ilości. Pozostawiłam ją tylko dlatego, że zasłoniłą ją Flammentanz i nie było jej zbytnio widać, poza tym nie lubię pozbywać się roślin z ogrodu, żal mi każdej roślinki. Okazało się że warto było poczekać.

Pozdrawiam
Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Aniu a co byś powiedziała na MORGENGRUSS-A, właśnie przeglądałam zdjęcia róż pnących w internecie i znalazłam bardzo podobną do mojej właśnie MORGENGRUSS. Na zdjęciu w Rosarium nie jest podobna do mojej i piszą, że powtarza kwitnienie a moja nie. Ale na innych zdjęciach przesyłanych do internetu jest właśnie podobna do mojej, tylko nie znalazłam zdjęcia z pąkami. Z tego co piszą w szkółce to jest dość stara odmiana, ja swoją kupowałam na początku lat 80-tych.


pozdrawiam
DAYSY
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Ostatnio zauważyłam, że dziczka wybiła mi przy Robin Hood. Wcześniej nie widziałam, dopiero jak zakwitła innymi kwiatami :shock: Jak się bliżej przyjrzałam to się okazało, że prawie całkiem zagłuszyła szlachetną odmianę. Zupełnie tego nie rozumiem ;:223 jak to się mogło stać. Widocznie w zeszłym sezonie nie przyglądałam się jej zbyt mocno. To samo zauważyłam przy mojej ulubionej Balerinie. Ale tu zadziałałam zanim dziki odrost zdominował mi drugą różę. W przypadku Robin Hooda niestety wszystko poszło do śmieci. Nie ratowałam, bo nie było co. Myślę, że łatwo było to przeoczyć, bo liście i dzika i szlachetna mają podobne. Na szczęście mam drugi egzemplarz. Teraz dokładnie przyglądam się wszystkim moim różyczkom :wink: . A z dziczkami nic nie robię. Wyrzucam, bo nie mam miejsca na dzikuski, a szczepić nie potrafię.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

No właśnie ja mam ten sam problem, nie umiem szczepić róż. Jak zuważę, ze wybija od korzenia dziczkami, to wyrzucam, ale mam dwie, które albo wybiły dalej i utworzyły całkiem ładny krzaczek, albo róża przemarzła i odbiła jako dziczka i te chciałabym jakoś uszłachetnić, ale nie bardzo wiem jak i kiedy. Ogladałam różne filmiki dotyczące szczepienia róż, ale nie , umiem to przełożyć w praktyce. Mam mętlik, bo niektóre widziałam są szczepione na korzeniu, a inne na łodydze ;:202 i nie mam pojęcia dlaczego. No nic bardzo Ci dziękuję za informację. Muszę jeszcze trochę poszukać i poczytać, może w końcu coś zaświeci- oprócz słońca ;:3 .


Pozdrawiam Cie serdecznie
Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Waldi to własnie o te róże mi chodzi wstawiłam kilka ujęć, żebyś mógł je porównać ze swoimi, Obrazek Obrazek Obrazek a to ta druga pnąca, która niby została rozpoznana, ale inni mają watpliwości więc dalej szukam odpowiedzi Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Witaj!
A czy ta pierwszw róża to nie przypadkiem - peace w wersji pnącej ??? W naszym ogrodniczym są te róże wyglądają identycznie - nawet zastanawiałam się nad zakupem ale miejsca brak.....

Pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Wiesz co Aniu dla mnie to ona tez tak wygląda, bo miałam Peace jako wielkokwiatową i była identyczna, tylko nie wiedziałam, że jest tez wersja pnąca, ale jeśli twierdzisz, ze tak, to prawdopodobnie ona. Liście i kwiaty zgadzają sie na pewno, tylko rozmiar krzewu się nie zgadzał. Jest to piekna róża tylko u mnie rok w rok przemarzała i z tego powodu nie kwitła. W tym roku jej się udało, bo zimy praktycznie nie było, za to coś jej wygryzło wszystkie pąki /nie licząc 2-ch/. W pełnej krasie widziałam ją tylko raz - było na co popatrzeć, tak naprawdę z tego tez powodu jest nadal w ogrodzie. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże na co ją stać a mnie starczy cierpliwości.

Pozdrawiam
Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Od 3-ch dni mamy pogodę więc i troszkę więcej róż rozkwitło na początek może marie antoinette, garden of roses i Queen of sweden, my girł jeszsze w pąkach Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Zdjęcia robiłam rano, więc trochę prześwietlone, zbyt duże słońce. A to już z tegorocznych wiosennych zakupów, jako pierwsze pączuszki gruss an aachen i munstead wood Obrazek Obrazek
Pozostałe z tego roku jeszcze mają małe pączuszki, to pokażę, jak troszkę będzie widać kolorku.
Na pewno nie pokażę kwitnącego Harisinn's Yellow, bo zgubił wszystkie ;:185 3 paczki, za to rozrasta się ładnie, zagęścił się fajny krzaczek z niego, ale na kwiaty poczekam do przyszłego roku. Pokrojem bardzo ładnie prezentuje się Graham thomas i Golden Celebration ,Mrs J.Laing oraz Geisha. Za to słabiutkie krzaczki ma wunstead wood, w.shakespeare i ld.braithwaite.
, ale to wszystko zakupy wiosenne, więc myślę, że przez lato się wzmocnią.
A to pierwszy kwiatuszek mushimary, cudowna aksamitna ciemna czerwień- piekny kwiat o szlachetnym kształcie Obrazek dziczka nadal w kwiatuszkach i jedna ze starszych moich nnObrazek a to już nn marketowe kupione jako białe rabatowe ;:202 Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”