Ogród H 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Ogród H 11

Post »

Dziś rozpoczynam swą przygodę z Forum. Witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość wszystkich odwiedzających mnie doświadczonych forumowiczów. Do niedawna sądziłam, że posiadanie przeze mnie działki czy jak wolę mówić -ogródka nigdy nie będzie miało miejsca ponieważ .... I tu różne powody np. brak czasu , inne zainteresowania, niechęć do pracy w ziemi. I oto jestem w posiadaniu OGRODU.
Obszar nieduży ale mnie zachwycający, taki kawałek sadu w miescie :)

Obrazek ]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
olgawro
200p
200p
Posty: 236
Od: 21 paź 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród H 11

Post »

Witaj na forum opisz coś więcej o sobie i działeczce :D
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród H 11

Post »

Przybiegłam się przywitać :) Bardzo tajemniczo u Ciebie, a przez to bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Ogród H 11

Post »

Teraz w ogrodzie jak w niebie... błękitnie, no może fioletowo?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

olgawro pisze:Witaj na forum opisz coś więcej o sobie i działeczce :D
Dzień dobry Olgo- Pani Olgo?
Mieszkam w Szczecinie, jestem nauczycielką i wbrew temu co jeszcze rok temu sądziłam w temacie ogródków działkowych, posiadanie Ogrodu H 11 uszczęsliwia mnie i "wypiera energię" związaną z pracą w gimnazjum.
Ogródek nabyłam w sposób przypadkowy. Zostałam zaproszona przez bliskich znajomych do obejrzenia terenu w pobliżu ich ogródka ROD. Byłam sceptycznie nastawiona do perspektywy zostania działkowiczką, jednak widok kawałka sadu w mieście zauroczył mnie, do tego kwiaty, chaszcze, stary świerk, malutki domeczek i i szklarenka .... jednym słowem podczas pierwszej wizyty na działce podpisaliśmy umowę zakupu. Koncepcja ogródka, jego usytuowanie, nasadzenia, kolorystyka roślin odpowiadają moim gustom /chyba nadawałyśmy z poprzednią właścicielką na podobnych falach:).
Nasz Ogród H 11 to taki kawałeczek wsi, nieduży, 370 m, drzewa owocowe, kwiaty pospolite, warzywa, chaszcze i trawa z mnogością stokrotek. Nie wprowadziłam do ogrodu wielu zmian, raczej odnawiamy, odświeżamy, pielęgnujemy nie odmieniamy. Jest nam tu dobrze.
Tak odświeżaliśmy domek...Zachowałam tylko jedno zdjęcie wnętrza zastanego.... elewację też doprawiłam szczyptą błękitu...


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród H 11

Post »

Joasiu ważne, że jesteś z lekka nieplanowanego zakupu zadowolona ;:333 a 370 m to wcale nie tak mało :wink:
Jak znam nasze zielone życie to porobisz sobie w ogrodzie po swojemu.
Mebeli przemalowałaś czy już takie były?
Nawet taca przystosowana kolorystycznie
A odpoczywać, nawet pracując, też trzeba :D
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród H 11

Post »

:wit Witaj faktycznie u Ciebie niebiańsko ;:333 pokaż więcej swojego siedliska ;:108
Zapraszam do siebie :heja ;:196
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Kolor niebieski "włączył" mi się w ogrodzie spontanicznie i tu nadal stanowi dominującą barwę. Machając pędzlem usłyszałam od sympatycznego sąsiada, że wybrana kolorystyka wpisuje się w zwyczaje dawnej wsi, ponieważ emitowane przez kolor niebieski promieniowanie odstrasza owady (dlatego ściany wiejskich domów często malowano na niebiesko). Szkoda, że malowano....a nie maluje się...
Nieliczne meble w naszej chatce były nijakiego koloru i błękit farby akrylowej skutecznie przysłonił ich ubóstwo. Tacę malowałam i zdobiłam sama podobnie jak obrazy- dekupażowane podobrazie.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Lutowa zawierucha zabrała ze sobą naszą mikroszklarnię, zabrała dosłownie i rzuciła dach do ogrodu sąsiada. Dość długo debatowaliśmy nad jej odbudową w wersji poprzedniej , jednak ostatecznie zwyciężyła logika czasu i zbudowaliśmy szklarnię foliowiec. Zbudowaliśmy , za dużo powiedziane, zbudował mąż. Folia stoi w miejscu szklarni i w moim przekonaniu nie wygląda koszmarnie.
Tak wyglądała szklarnia:

Obrazek

Obrazek

Teraz folia wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomidory w szklarni to odmiany Baron i malinowe oraz jeden krzaczek koktajlowych. Skorzystałam z sąsiedzkiej rady i powiązałam pędy czerwoną tasiemką, troszkę mnie to smieszyło , jeśli jednak ma to wpłynąć na ich rozwój -niech tak będzie. Do pomidorów mąż dosadził kilka sałat.
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Pierwszy krzak zakwitł...



Warzywniak odgrodziłam płotkiem wiklinowym, tak było rok temu...

Obrazek

W tym roku płotek czeka na ostatnie przeploty... na razie jest rachityczny...

Obrazek
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Ogród H 11

Post »

Witam ROD-owiczkę :wit 370 m to nie tak mało (ba... ja bym takie 70m więcej chętnie przytuliła :lol: )
ślicznie odnowiona altanka - jakieś plany na nasadzenia? :D
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Dziękuję za miłe słowa. Co do nasadzeń, czynimy to spontanicznie, tak było w przypadku borówki amerykańskiej. Wsadziliśmy cztery krzaki, trzy sprawiają wrażenie zaklimatyzowanych ale jedna borówka usycha. Mam nadzieję, że postępowaliśmy właściwie przy sadzeniu: trochę użyźniliśmy, kora, torf, nawóz do borówek. Ziemia jest gliniasta i kiepska w uprawie. Zakupiłam też dwie małe hortensje bo oczyma duszy widzę ogromne bladoróżowe kwiaty:), mam nadzieję, że się przyjmą. Pięknie odbija podarowana georginia. Ponoć otrzymane w darze rośliny lepiej rosną, jeśli tak, to georginia jest tego przykładem.Słabo rośnie lawenda i prawdę mówiąc nie wiem dlaczego.

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu krzewu przy furtce, jest zachwycający, kwitnie mnóstwem białych kwiatów, przekwita mając malutkie czerwone kuleczki. Dyskretnie odgradza nasz ogród od drogi między działkami. Krzew ten rośnie tylko u nas i nie mogę zdobyć informacji na jego temat.
Tak wygląda...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Ogród H 11

Post »

Lawenda nie lubi gliny - wiem, mam tak samo :lol: pokaż więcej kwiatków :)
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”