Obudowa kranu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Obudowa kranu

Post »

Witam
Na podwórku mamy kran- wystająca z ziemi rura zakończona kranem. Nie podoba mi sie ta rura i chcieliśmy obudowac jakoś te rurę. Szukamy inspiracji. Myśleliśmy o takim słupku jak w płocie z np. Cegły i z tego słupka wychodziły kran. Słupek zakończony byłby czapeczka jak słupek w płocie. Oglądaliśmy tez pustaki wentylacyjne jednoprzewodowe- są tanie. Czy macie jakieś pomysły? Cz macie odbudowane krany?
Pozdrawiam
Roma
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Obudowa kranu

Post »

Może drewniany klocek rozciąć na pół, wyrżnąć otwór na rurę skleić na rrurze już oba kawałki klocka.
Może jakiś fikuśny pniak, konar i tak dobrać kształt by z bocznej gałęzi wystawała rurka wylotowa zaworu.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obudowa kranu

Post »

Jeśli się da, to można to przerobić na puszkę do poboru wody, prawie niewidoczną. A jeśli to rozwiązanie odpada, to rurę zawsze można skrócić i schować za np. jakimś kwietnikiem, krzewem. Jeśli zastosujecie pustaki, to warto od razu ocieplić rurę przez zmontowaniem całości.
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Obudowa kranu

Post »

Witam
Dziękuje za rady, ta z drewnianym klockiem nawet by mi sie podobala, nie pasuje u mnie. Kran mam na podwórku przy płocie i bramce do ogródka, przy płycie nieczynnego już szamba a na dodatek jakieś 2,5-3 m do domu. (kiedyś był na elewacji ale po ociepleniu ściany został przeniesiony). Elewacje mam biala dach grafitowy. Musi mi bardziej pasować do domu niż do ogrodu. Widziałam gdzieś w internecie taki slupeczek i to byłoby to, ale z czego go zrobic? Myśle ciagle.
Pozdrawiam
Roma
zxcxz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 maja 2014, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie-Bydgoszcz

Re: Obudowa kranu

Post »

Obrazek

Jeśli kogoś nie drażnią betonowe gazony. :lol:

Pozdrawiam.

P.S.Oczywiście docelowo roślinki z doniczek do gazonów :wink:
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet, nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią".-LdV
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Obudowa kranu

Post »

Fajny pomysł z tymi gazonami. Pasowałyby mi na tej płycie nieczynnego szamba i kran tez tu sie wpasowuje. O coś takiego mi chodzi. Zobaczymy co z realizacja. Wystawie zdjęcia jak ostatecznie będzie zrobione.
Dziękuję i pozdrawiam
Roma
zxcxz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 maja 2014, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie-Bydgoszcz

Re: Obudowa kranu

Post »

Miło,że się pomysł podoba :) . Ciekawe co się u Ciebie "urodzi" :wink: ? Mnie, "Ż" molestowała miesiąc o jakąkolwiek zabudowę tej"wystającej rury".Już prawie "foch" był.
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet, nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią".-LdV
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Obudowa kranu

Post »

A niech by kran wyglądał jak ... kran. Np wyszukać gdzieś takie coś jak pompa abisynka, ale żeby nie ruszanie dźwignią a odkręcenie kurka otwierało wodę.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Obudowa kranu

Post »

Można by przy kranie posadzić jakiś kolumnowy iglak np. cis Wojtek.
Zarośnie rurę i tylko końcówka będzie wystawać.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
dorcia1311
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 9 maja 2014, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Obudowa kranu

Post »

Cześć,
Niedługo będę miała ten sam problem - właśnie na działce mi montują kran więc trochę poszperałam w sieci.
Pomysły które mi się podobają to:
- opakowanie jakiś większym kawałkiem drewna - oczywiście tak opracowanym aby ładnie się komponował i zawierał w sobie kran
- posadzenie obok iglaczka - to fajne - tylko trzeba poczekać aż urośnie i się wpasuje
- nałożenie na kran jakiegoś naczynia - np wazy lub konewki z wydrążoną dziurą tak aby wyglądało, że z wazy czy konewki woda wypływa
- lub najdroższy pomysł - zakup jakiegoś fajnego mosiężnego kranu, najlepiej z umywalką w komplecie :)

Wybierz coś, ja też pokombinuję :lol:

Chociaż osobiście najbardziej pomysł z naczyniem mi się podoba ;:138

Pozdrawiam,
Dorota
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obudowa kranu

Post »

Ja ostatnio szukałam ładnego "kranu" do oranżerii inspirowanej stylem kolonialnym/antyk, wystarczy że wpiszesz w google "kran ogrodowy" --> grafika, a wyświetlą się różne dekoracyjne krany ogrodowe, podpięcia do węży, murowane, żeliwne, istne cuda ;) zależy kto jaki styl lubi ;)
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
spinka911
50p
50p
Posty: 78
Od: 2 cze 2013, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Obudowa kranu

Post »

Odświeżę temat

Jestem trakcie przenoszenia wody i pojawił się problem jak wykończyć podłączenie. Kran będzie na środku rabatki, nie w altanie. Wiadomo, kran jak kran może być na zwykłej rurze. Problem mam natomiast jak umieścić wodomierz i zamknięcie dopływu/zawór wody - na działce ROD muszę takie rzeczy mieć zamknięte pod kluczem niestety. Pokażcie/ podpowiedzcie swoje rozwiązania - jakaś skrzynka?? wkopanie w ziemię?? czy może coś innego? Najbardziej by mi się podobał wymurowany z cegieł słupek: w środku rura, wodomierz, zawór i wmurowane drzwiczki zamykane na kłódkę, żeby czasem się ktoś nie dostał. Tylko potrzebuję jakiś projekt/ zdjęcia/opisy jak się za to zabrać bo blondynka niestety jestem....
Pozdrawiam, Basia

Moja działka w ROD
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”