Chwasty-oprysk a rośliny

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

Postanowiłam odnowić temat. Mam problem, mój szanowny małżonek opryskał pole środkiem chwastobójczym kukurydzę przed wschodami.... Oczywiście ręce go świerzbiły i przeleciał większą część pola - myślałam ze pryskał tylko pod kukurydzę a on wywalił na większą część gdzie ja po tygodniu zaczęłam wysiewać w to miejsce ogórki, sadzić kapustę i inne warzywa. Ogórki na razie są malutkie i zielone ale kapusta żółta się zrobiła - czy będzie coś jeszcze tam z tych warzyw czy lepiej dać sobie spokój i zrezygnować bo wysadziłam tam kupę rzeczy fasola wschodzi ale jeszcze nie żółknie - czy jest sens tam dosadzać nowe rzeczy czy zostawić to miejsce puste.
Dziękuję za rady.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

Po niektórych herbicydach nawet i rok nie wystarczy, aby uprawiać warzywa wrażliwe na dany herbicyd.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

A czym została opryskana ta kukurydza?
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

Jestem w pracy i nie potrafię podać nazwy ale pojadę do domu i dam znać . Kapusta nie przeżyła, zaschła całkowicie. Ogórki i fasola wychodzą z ziemi zielone, ale boję się że zaczną żółknąć. Jestem załamana, cukinii tez nie widać, został mi kawałek jeszcze i miałam tam dać pomidory ale zrezygnowałam po tej kapuście, nie wiem co tam dać żeby nie było puste , chyba kukurydze na zielono wysieję bo przecież straszy tam już.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

piobuk1 pisze:A czym została opryskana ta kukurydza?
Kukurydza potrafi przeżyć nawet totalne dla roślin zielnych herbicydy(symazyna), więc nadzieja w tym, że użyto cos bardziej selektywnego. Pytanie piobuk1 jest kluczowe.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

Witajcie oprysk został wykonany lumax 537,5 sobie

Byłam zobaczyć i ogórki wychodzą dalej z fasolą, są zielone ale po kapuście nie ma śladu. Cy będą rosły czy za jakiś czas spotka je to samo co z kapustą :oops:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

Fasola też jak kapusta zaginie. A dokładniej:
W roku następnym po kukurydzy nie uprawiać brokułu i innych warzyw kapustnych, z wiosennego siewu lub sadzenia buraka ćwikłowego, warzyw cebulowych, bobu, grochu, fasoli z wczesnych terminów siewu(wzrost niektórych odmian może być hamowany),szpinaku.
A wiec jeszcze w następnym roku będą problemy.
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

To mnie załatwił świetnie. ;:145 ;:145 ;:145 ;:145
Nawet jak dam taki środek odstresowujący czy coś takiego to nic nie pomoże? Nie denerwujcie się na mnie, ale nigdy nie miałam żadnego oprysku a jego pokusiło pod tą kukurydzę i kawałek pola zarazem. Szlak mnie trafia jak tam idę i patrzę a jeszcze się łudziłam ze jak zielona fasola i ogórki wychodzą to coś z tego będzie
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

mam strasznie zachwaszczone truskawki,piele ręcznie,ale dziadostwo i tak odrasta,czekałem jak skończą się zbiory,żeby wykończyć to chemią,czy mogę jakimś herbicydem te truskawki psiknąć,żeby mi perz wykończył(a najlepiej jeszcze oset,krwawnik,inne trawy,rumianek,gęsie proso,powójka innych to nie znam nazw)Najbardziej mi zależy na pozbyciu się perzu i tych innych traw i chwastów wieloletnich,z tymi dwuletnimi to sobie jakoś poradzę.


Potem jak będę miał po zbiorach pomidorów,cukiń,dyń to chciałbym ten perz i inne chwasty usunąć z ogródka,w ogródku mam też orzech więc,coś co by nie zadziałało przez korzenie.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

Jest tu http://ochronaroslin.agro.pl/index.php? ... 0&offset=0 tego trochę. Generalnie szukaj wszystkiego co się nie kojarzy z glifosatem, bo to do oprysków przed założeniem plantacji albo z zastosowaniem osłon.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

Przeszukałem i wszystkie,które są na perz,to zawierają ten glifosat :( chciałbym teraz czymś opryskać te truskawki,żeby się perzu pozbyć,ale nie wiem czym ;:145 Pomocy ;:145
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Chwasty-oprysk a rośliny

Post »

jest cała masa preparatów zwalczających chwasty jednoliścienne a nie zawierających glifosatu, np Targa, Selekt, Fusilade lub jeszcze inne
Pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”