Hydrożel

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Z tego, co wiem dawkowanie zależy od gramatury hydrożelu i celu. Inna jest dawka do np. transportu roślin z odkrytymi korzeniami a inna pod krzewy.
Ja do skrzynki o długości 80 cm wsypuję dwie łyżeczki żelu, ale tylko w środkowej części skrzynki. Zastosuj dawkę zalecaną przez producenta konkretnego hydrożelu i będzie dobrze ;:108
Lesnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

wlasnie pisze tak jak mówie na ulotce jest ogrodnictwo kwiaty i ziemie doniczkowe 0,5g-1,5g a na drugiej stronie ulotki Sadzenie roślin doniczkowych,balkonowych,kwietników 3g na 1L ziemi i nie wiem czy 3g dać czy 1,5g na 1L ziemi

w opisie na allegro pisze ze ekonomiczny dawkowanie od 0,5g do 1,5g na 1L ziemi
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Aaa, to na tym samy hydrożelu są mylące instrukcje. Myślałam, że piszesz o dwóch rożnych. Nie wiem, co autor miał na myśli :roll: A gdzie chcesz zastosować hydrożel? Do skrzynek, donic czy w ogródku?
Lesnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

do duzych donic w których bedzie 80L ziemi i nie wiem czy dać 120g hydrożelu czy 240g
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

To daj 2 g/l. Nic się nie stanie, jak dasz mniej czy więcej. Ważne, by ziemia z hydrożelem nie była w obrębie korzeni a nie na górze. Może ktoś jeszcze Ci doradzi, ale sądząc z ruchu w tym wątku może być ciężko.
Lesnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

Ważne, by ziemia z hydrożelem nie była w obrębie korzeni a nie na górze. what??
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Sorry, ważne, by ziemia z hydrożelem BYŁA w obrębie bryły korzeniowej a NIE na wierzchu. Chodzi o to, by hydrożel nie był nad korzeniami, bo wtedy absorbuje wodę i nie przepuszcza jej niżej, tam gdzie są korzenie. Czyli innymi słowy, hydrożel (z ziemią oczywiście) powinien się znaleźć w środkowej części donicy.
zielonanka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 maja 2014, o 19:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrożel

Post »

Witam Wszystkich (jeszcze mi nieznanych) :)
To mój pierwszy wpis.

Mam pytanie o hydrożelki: Chciałabym dać komuś prezent. Wymyśliłam sobie, że wyjmę fiołka afrykańskiego z doniczki, wytrzepię (wypłuczę) ziemię i wsadzę roślinę do hydrożelków w odpowiednim kolorze. Kwiat już kupiłam, żelki juz namoczone, gotowe.... Jednak sie zastanawiam... Czy nie zrobię krzywdy roślinie (no i prezentobiorcy...).
Napiszcie, proszę co mam zrobić. Urodziny są juz jutro. (to mój brat bliźniak :)).
Z Waszych wpisów wynika, że powinnam jednak zostawić ziemię...
Tylko, że to miało być tak inaczej - kolorowo...
Bardzo dziękuję za odpowiedź, Ciekawa jestem, czy dostanę zawiadomienie mailowe, że już jest ta odpowiedź...
Jestem nowa...
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Nie mam doświadczenia w uprawie roślin w samym hydrożelu. Nawet nie wiem, czy ten kolorowy ma takie same właściwości, jak ten pylisty, czy drobny, który ja stosuję.
Tu masz trochę informacji:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... l#p1458328
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hydrożel

Post »

Zmieszałam z ziemią hydrożel w proszku ( agrecol saszetki, na 12 litrów podłoża), dałam pod kwiaty, podlałam, ale po kilku dniach musiałam przesadzić te kwiaty i przy ich wyjmowaniu nic nie zauważyłam co miałoby magazynować wodę :roll: Ktoś to stosował, sprawdza się?
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Wygląda na to, że tylko ja się wypowiadam w tym wątku.
W ziemi po podlaniu żel wygląda jak galaretka. Może przeoczyłaś, bo jak go oblepi ziemia to niewiele widać.
Ja mam hydrożel gruby Granulacja (0,60 mm - 3,30 mm) i po zmoczeniu robi się z niego właśnie taka galaretka.
Mariczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 maja 2014, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

Znajoma ma ogromne gospodarstwo szkółkarskie i nie stosuje hydrożelu... hydrożel nadaje się głównie w ilościach aptekarskich ( lyzeczka - lyzka max) do zmieszania z ziemią przed posadzeniem roślin...w tym zastosowaniu nadaję się idealnie ale w do szkółki to niedobry pomysł,..bo jeśli masz deszczownie to będziesz miała problem z regualcją nawodnienia ( w doniczkach z hydrozelem będzie wilgoc w pozostałych susza...) warto zmienić ziemię, bo zależy też w co sadzisz....
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hydrożel

Post »

Madziu !
Kilka lat temu, kiedy hydrożel był nowością, testowaliśmy ten produkt.
W tym czasie nie uzyskał on naszej aprobaty, ale to był bodajże 2009 rok.
Do dzisiaj nie widzę potrzeby jego stosowania. Drzewa jak potrzeba, solidnie podlewam raz na tydzień i wystarczy / nawet w czasie suszy/
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”