Róże i bajkowy świat ogrodów

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Witam Cię Teresko, dziękuję za miłe słowa, to dla każdego z nas balsam na duszę jak innym podoba się nasz zakątek. Miło mi Cię gościć.
Spróbuj z lawendą nie jest wcale trudno, moją w tym roku trochę przelałam, a właściwie to deszcz ją zalał a ja nie dopilnowałam, żeby wylać wodę z podstawki. Lawendę ukorzeniałam już kilka razy i wcale nie jest to trudne. Właściwie wszystkie lawendy w ogrodzie mam swoje, niestety często muszę je wymieniać z uwagi na ciężką ziemię i wysoki poziom wód gruntowych. Jak jest mokry rok, to muszę je wymieniać, ale warto, bo zapach jaki rozsiewa wkoło jest zniewalający. Tak wygląda lawenda wsadzona na wiosnę ubiegłego roku, dobrze przetrwała zimę, której praktycznie nie było no i na szczęście była sucha. Obrazek

pozdrawiam
Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Jeszcze trochę wspomnień My Girl w 1-szym roku po posadzeniu Obrazek a to już drugi rok po poszdzeniuObrazek i analogicznie M.AntoinetteObrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

oraz Gareden of Roses Obrazek Obrazek
i wreszcie Q. of Sweden Obrazek Obrazek
W tym roku porównam zakupione w roku ubiegłym, ale to jeszcze za dobrą chwilę.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

i wreszcie mam 1-szą raphsody inblue Obrazek
margarethilling i nevada Obrazek Obrazek i niezbyt udane zdjęcie R.des Violets Obrazek i jeszcze Nevada skromnisia Obrazek jeszcze takie pączusie na prawdopodobnie Flammentanz Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

cd wiosny w ogrodzie Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Nareszcie mamy piekna pogodę i pomalutku zaczyna się robić w ogródku kolorowo. Na pierwszy rzut Nevada
Margaret HillingObrazek
Nastepna to Raphsody in BlueObrazek I oczywiście mój pieszczoszek w NevadzieObrazek Obrazek , Tutaj chyba miałam źle ustawiony aparat, bo zdjęcia wyszły nieostre, następne będą lepsze - trening czyni mistrza- mam nadzieję :) Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Dzisiaj rano powitał mnie taki oto widok o zapachu nie wspomnę Obrazek Obrazek Obrazek A to maja nn na razie jeszcze w pąku, o którą będę prosić wszystkich o identyfikację Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Chcę przedstawic róże nn, które mam badzo długo, przesadzane były kilkakrotnie, ponieważ nigdy nie kwitły, nie mogły się nigdzie zadomowić. I cóż 4 lata temu zostały posadzone blisko domu, przy modrzewiu i innych iglakach. Jedna z nich, która została zidentyfikowana ;:180 jako Flammentanz zakwitła 2 lata tamu. A druga posadzona obok rosła sobie mała biedna tłamszona przez Flammentanz. I jakież było moje zdziwienie ;:202 , kiedy dzisiaj zobaczyłam pierwsze rozwijające się pąki i nie były to pąki czerwone, lecz kremowe, załączam jej zdjęcie Obrazek Obrazek
I jak tu nie kochać róż
To jeszcze kilka wiosennych
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Ale masz już pięknie kwitnące różyczki ;:138 ;:138
lilia już Ci kwitnie ;:oj łubiny bardzo lubię :D ale u Ciebie wyrośnięty ;:215
;:196
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Moje lilie podpędzam zawsze w domu, w doniczkach, gdyż nie mam zimnego pomieszczenia do przechowywania cebul i bulw i szybko mi wybijają pędami - taka przyczyna wczesego ich kwitnienia. A łubin faktycznie wyrósł ponad miarę - rosnie koło róży i całą ją zakrył, mam nadzieję, że sobie bidulka poradzi, bo jak nie to trzeba będzie go przesadzić no chyba że się polubią ;:cm i nie będą sobie wchodzić w drogę.



Pozdrawiam Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

deysy róże piękne zwłaszcza Nevada jest ;:215 przymierzałam się do niej kilka razy i jak sie juz zdecydowałam to zawsze w końcu brakło, a teraz to ja już nie mam miejsca na to cudeńko, wracajać do nornic to jeszcze zostaje Ci posadzenie korony cesarskiej i hyzopu
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Witam Cię Asiorku :wit korone cesarską miałam, nic nie pomogło - nornice tulipany zjadły, a korona gdzieś znikła. Nie miałam hyzopu i chyba muszę pomyśleć nad jego wsadzeniem, ale póki co od momentu nakarmienia nornic ziarnem, tuneli nie widać, zobaczymy co będzie dalej.
Tak naprawdę to byłyby całkiem użyteczne, gdyby nie to że zżerają, to co nie powinny i kopią nie tam gdzie trzeba. Teren przekopany bez użycia szpadla ;:306 .
Jeśli chodzi o Nevadę, to fajna róża lubię jak ładnie przewieszają się jej pędy- podobnie jak u Margaret Hilling i pieknie pachną, takim prawdziwym olejkiem różanym. Mam ją dopiero 2-gi rok,więc nic Ci więcej o niej nie napiszę, poza tym co widać na zdjęciu, ale myslę, że juz naprawdę duzo o niej napisano na forum, więc opinie znasz na pewno.
A jak u Ciebie pogoda, słyszałam, że jakieś duże opady mieliście, mam nadzieję,że ogród i rośliny nie ucierpiały.


Pozdrawiam Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Wstawiam dzisiaj zdjęcie róży, którą chciałabym przedstawić do rozpoznania.Dla mnie to prawdziwa terminatorka, przetrzymała tyle przesadzeń, a mimo wszystko w tym roku zdominowała Flammenatnz. Kwiatki ma może niezbyt duże tak ok 5cm, kolor jet chyba dobrze uchwycony, raczej bez zapachu. A oto ona w tym roku bez wątpienia moja nr 1 -za waleczność o swoje miejsce w buszu. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”