Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Śliczne :). Aż trudno uwierzyć, że to tylko 300 metrów...
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Jolu ale masz dorodne sadzonki pomidorków! Ja swoje posadziłam chyba w piątek, a do tej pory jeszcze się porządnie nie podniosły. A papryka to już w ogóle lichutka. Widzę że masz wszystko na agrotkaninie. Nie wiedziałam że pomidory też można na niej sadzić.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Pomidory nie najgorsze, chociaż ich gąszcz jest pozorny, bo siedzą po dwie sadzonki przy paliku ;:65 . Uprawiam na agrotkaninie od 3 lat i widzę same zalety ;:108 . Przede wszystkim, prawie pozbyłam się alternariozy, no i to przyspiesza wegetację o ok. 2 tygodnie :heja . O chwastach nie wspomnę, bo nie miałam ich bardzo dużo. Jedyna wada, to utrudnione zasilanie nawozem - trzeba podnosić tkaninę i od dołu dawać. Melony, wiadomo, mają cieplej. Natomiast dynie siedzą tylko w ziemi, bo wystarczająco dają sobie tak radę. Poza tym, im wyrastają dodatkowe korzenie z kątów liści i tkanina by im to uniemożliwiła.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Jolu, jakie masz dynie w tym roku?
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Mam dynie: Chirimen, Flat White Boer, Muscade de Provence i Whangaparoa Crown. Po 1 sadzonce, bo w końcu działka nie z gumy ;:224 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Jolu cuuuuuudnie jest ;:215
Bujne to wszystko w tym roku .... kipi po prostu :D
Gdybym u Ciebie nie była - też nie uwierzyła bym, że to tylko 300 m.
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Jolu, jak ładnie rozplanowane rabatki. Orlik ma taki ciekawy kolor ;)
A jak nazywa się ten kwiatek?
http://images55.fotosik.pl/363/7a7917910681b7bd.jpg
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Aha, w takim razie i ja za rok z agro spróbuję. Nie wiedziałam że pomidory można sadzić po dwa przy jednym paliku. Eh dużo się muszę jeszcze nauczyć. Bardzo ładne masz rabatki Jolu. Takie zadbane. Podobają mi się te ścieżki w rabatkach. Masz wszystko pięknie uporządkowane. Zarówno na warzywniaku jak i w rabatach. Widać Twoją profesjonalność.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Muscade de Provance miałam w ubiegłym roku i doczekałam się bardzo obfitych plonów. Dałam jej dojrzeć w piwnicy i jedliśmy do lutego. W lutym były najsmaczniejsze i miały miąższ nieomal czerwony. W tym roku dostałam nasiona Hokkaido. teraz rosną na balkonie i w weekend pójdą do gruntu
Pozdrawiam. Ania
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Jola ja swoje pomidorki posadziłam we wtorek,na razie jest piękna pogoda więc im służy .Czy Ty pryskasz OW też ogórki,zastanawiam się jak będą się przechowywały w słoikach kiszone,że nie pomyślałam i nie posadziłam pomidorów na agro ,zostało mi jak sadziłam truskawki. Ogród jak zwykle cieszy oko.
Pozdrawiam Teresa :wit
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Jolu czy paliki do pomidorów gdzieś kupowałaś? Ja mam już dosyć prowizorki i chciałabym zaopatrzyć się w jednakowe paliki i takie które by wystarczyły na kilka sezonów.
Moje pomidorki też już wysadzone, udało mi się zmieścić 88 sztuk reszta pójdzie na działkę do koleżanki.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4023
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Mariolu, ale za to trawnika zostały mi tylko 2 skraweczki pod świerkiem. Zresztą nie żałuję go, bo marny, zarasta mchem (wiadomo - cień), Poza tym i tak jakoś nie udaje mi się uwalić na leżaku i poleżeć :;230 . Teraz jest najpiękniejsza pora na działce, zieleń taka soczysta, kwitną kwiaty. A działka, mimo że tylko 300 m2 (oj jak bym chciała mieć więcej) to czasami faktycznie zdaje się być z gumy ;:224, zwłaszcza jak wszystko się dobrze rozplanuje.
Wolusia, ten kwiatek to serduszka - dicentra 'Ivory Hearts". Bardzo wdzięczna roślinka i niziutka, w sam raz na małe działki :heja . Tych serduszek z rodziny 'Hearts" jest kilka, np. "Burning Hearts" ma kwiaty czerwono-amarantowe z białym obrzeżeniem (też ją mam) a listki mają kolor prawie niebieski.
Aniu, nasionka 'Muscade de Provance' pozyskałam z kupionego na rynku kawałka dyni, zasmakowałam i też jestem ciekawa czy wyrośnie właśnie to.
Madziu, pomidory lubią być na agro. A sadzenia 2 rośliny przy jednym paliku nauczyłam się tu na Forum. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie dopuści do wyrastania jakichkolwiek wilków - one muszą iść na 1 pęd. W przeciwnym wypadku zrobił by się zbyt duży gąszcz i wiadomo, choroby. Ten sposób dobry jest dla małych działek, z małą powierzchnią warzywniczą, bo pozwala uzyskać większą wydajność z hektara :;230 . Jak zastosowałam tą metodę, to zamiast 4 grządek pomidorowych mam dwie i zwolnioną powierzchnię wykorzystałam na dynie :heja .
Teresko, ogórki też pryskam OW. Będę je prowadzić na sznurkach. Mam posadzone sadzonki i od razu ruszyły jak burza :tan .
Jolu, 88 sztuk to dużo, starczy na większą rodzinę ;:333 . Nadmiar siewek też rozdałam, bo przecież nie wywalę z takich cennych nasionek. Paliki zrobiłam z prętów zbrojeniowych o śr. 10 mm. Poszukaj po składach z materiałami stalowymi budowlanymi. Mnie udało się znaleźć taki, że jeszcze mi pocięli (bo sprzedają w sztangach 6 m) i przywieźli - oczywiście za dopłatą. W sumie koszt wyniósł niecałe 4 zł. za palik ale one mnie przeżyją :heja . Pomalowałam farbą przeciwrdzewną.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.

Post »

Jolu a serduszka Burning Hearts juz Ci kwitnie??bo moja nie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”