Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Grażynko, te maleństwa wykluły się na Twoim stawie?
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Chyba nie, jak je zobaczyłam to już takie maluchy były, skąd to nie wiem.
Wcześniej para bywała na stawie jak przyjeżdżaliśmy to odfruwały. Z maluchami była tylko mamusia, wychodziły na brzeg - fajne takie maluszki. Były ok tygodnia, jak się tajemniczo pojawiły tak znikneły, nie wiadomo gdzie. :(
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

KaRo pisze:No i co....masz je czy nie masz u siebie?
Jeśli tak,to co poskutkowało?Możesz się podzielić sposobem,bardzo chcę aby było ich trochę! :wink:
Krysiu jeżeli będziesz miała zachowaną równowagę biologiczną w oczku i nie będziesz stosowała chemii do "uzdatniania" wody w oczku to ręczę Ci, że żabki będziesz miała.
Nie będzie to ilość o jakiej wspominasz , że nad stawem... ale będą Ci 'śpiewać'.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:cry: Macie takie śliczne zielone żabki- a moje takie brązowe...
:D Ale i tak je lubię :wink: :D

A miało być - jak przegonić żabki...ale się porobiło... :wink:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
DanaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 30 paź 2006, o 01:10
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Re: Żaby

Post »

[quote="jozef jak można nie lubić żab..ja byłbym bardzo zadowo;ony jakby chciały się u mnie zadomowić..bardzo lubię słuchać ich wieczornych koncertów..
Moze szybko by Ci sie znudzily takie ''koncerty'' :twisted: .Sasiad(kilka domkow od mojego) ma stary, nieuzywany basen.Buszuja tam setki zab,a ich rechot w sezonie jest nie do wytrzymania :!: Nie cierpie zab od momentu jak raz mi spadla z drzewa na glowe rzekotka :P i byly duze trudnosci z wyplatania jej z wlosow :wink: brrrrrr
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

W moim stawie są setki żab. Uwielbiam spać przy otwartym oknie i słuchać ich koncertów. A potem te maleńkie kijaneczki, przekształcające się w ropuszki i żabeczki , które wychodzą na swój pierwszy spacerek i trzeba bardzo uważać, żeby ich nie rozdeptać - zachwycają się nimi wszystkie odwiedzające mnie dzieci. To wspaniała lekcja przyrody.
Szkoda Dana, że masz takie nieprzyjemne doświadczenia i że uraz pozostał. Może z czasem i Ty polubisz żabki? Spróbuj popatrzeć na nie trochę łaskawszym oczkiem...
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
DanaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 30 paź 2006, o 01:10
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Post »

alka pisze: Szkoda Dana, że masz takie nieprzyjemne doświadczenia i że uraz pozostał. Może z czasem i Ty polubisz żabki? Spróbuj popatrzeć na nie trochę łaskawszym oczkiem...
Nie ma takiej mozliwosci zebym pokochala zabki po tym co mnie spotkalo :wink: :twisted:
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

U mnie niestety nie ma rzekotek ..nie wiem czemu? Są śliczne..ale za to w domu mam dwie żabki (w mojej gaglocie)
Obrazek
jest też krab.. Obrazek Obrazek
i przybywa w niej roślin.. Obrazek Obrazek Obrazek
kosa84

Post »

Ta najlepiej ogrodzic swój ogród wielkim płotem żeby nawet muszka nie wleciała. Ogród to wielki "organizm", w skład którego wchodzą zarówno rosliny jak i zwierzęta, i jeśli zabraknie któregoś z ogniw nie wyjdzie mu to na dobre. Ogrodu nie można izolowac od otaczającej go przyrody. Żaby w ogrodzie nad oczkiem to tylko powód do zadowolenia, zwierzęta w ogrodzie to oznaka, że jest to dobry ogród, zwierzęta w złe miejsca nie przyjdą.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Dokładnie jest jak pisze Kosa. :D
To samo z oczkiem. Jeżeli coś nie gra w nim nie będziecie mieć żabek
i innych stworzonek.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Bardzo lubię zwierzęta i cieszę się, że forumowicze podzielają ten pogląd. Troszkę odbiegliśmy od tematu wątku i może to i dobrze. Obecnie temat powinien mieć tytuł Żaby - co zrobić żeby przychodziły na działkę ?
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re:

Post »

Erazm pisze:Ja bardzo lubię żabki i ropuchy. Niestety jest ich u mnie bardzo mało. Zrobiłem im nawet z miski bajorko. :lol: Przyjmę każdą ilość. ;:194 ;:214
Szkoda,że tak późno przeczytałam ten wątek, chętnie bym się z Tobą podzieliła. :D W tym roku u mnie była dosłownie plaga żab. jakie dusza zapragnie; zielone, brązowe, duże,małe nawet jamki kopały i tam się ukrywały nie wspomnę o tych co mnie na "śmierć" przerażały w czasie spulchniania lub kopania ziemi kiedy to wraz z ziemią wydostawały się na powierzchnię.Było ich tyle, żebym mogła nimi handlować to chyba spory majątek bym zrobiła gdzie się nie ruszyliśmy to żaby jak wnuczek zostawił drzwi uchylone to nawet do domu wskoczyły pod nogami żaby masakra. :(
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

ja bardzo lubie zaby bo nie lubie slimakow.Zzarly mi te slimaki doszczetnie fiolki koreanskie.Gdyby byly zaby nie
byloby tyle slimakow.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”