Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Ja widziałam kilka razy takiego w Auchan :wit
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Isilmeiel pisze:Fantastyczny jest ten z białą warżką, gdzie udało Ci się go upolować?! ;:oj

Ta fantastyczną czwórkę, podobnie jak Manhattana i tego łaciatego upolowałam w Centrum Ogrodniczym Jucca w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Ogólnie bardzo polecam to miejsce. Duży wybór i jak widać jak się poszpera troszkę to można znaleźć fajne perełki
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Isilmeiel
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 lut 2014, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Pod Poznaniem ;:145 Ja z Warszawy... U nas niby i giełda, i Tomaszewski, i Bóg-wie-co-jeszcze, ale jak objazd zrobiłam po ogrodniczych to bida z nędzą...
Na imię mi Ada :wit Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Witam :) Anka z tej strony :) kolekcja szybko się powiększa, pomaranczowy i ostatni moje ulubione!!
latte
100p
100p
Posty: 116
Od: 22 paź 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Dołączam się do zachwytów nad różowiakiem z białą warżką, cudo ;:oj manhattan i ten ostatni cukiereczek są również piękne :) wyglądają na piękne, zdrowe okazy ;:138
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Witaj :wit
Dotarłam i ja :D Moim faworytem jest pomarańczowy żyłkowany - coś wspaniałego :wink: do tego piękne i obfite kwitnienia - dobrze im u Ciebie :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

dzięki wszystkim za miłe słowa. Ja sama nie mogę się zdecydować który jest najfajniejszy. Ale chyba największym sentymentem darzę pierworodnego, z wiadomych względów.

Dufin - na razie ciężko powiedzieć czy im dobrze bo to kwitnienia sklepowe a kwiaty kupione w ta sobotę. Ale miejmy nadzieję że długo będą kwitły.

2 postawiłam w drugim pokoju obok fiołków afrykańskich. Tam jeszcze nie stały storczyki. Mam nadzieję że się przyjmą. Skoro fiołki już zakwitły drugi raz to jest szansa myślę. Okna są poddaszowe więc światło raczej rozproszone. Strona północno - wschodnia. do tej pory wszystkie staly po stronie poludniowo zachodniej i mialy sie dobrze
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Hej Olcia :wit
Szalejesz szalejesz dziewczyno :wink: ale takie są uroki przyłączenia się do tego forum ;:306

Piękności pokazujesz ;:173 ten podwójny ma takie delikatne kolorki ;:167 oby jak najdłużej kwitły ;:3
Północno-wschodnie światło powinno im podpasować, osobiście często zmieniam miejsca swoim storczykom i wszędzie im pasi oczywiście nie w bezpośrednim słońcu bo poparzy ;:108

Pozdrawiam :D
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Piękne nabytki! Gratuluję :D
Ten pomarańczowy to phalaenopsis Ravello.
Zresztą obejrzyj doniczki. Powinny być na nich wydrukowane nazwy lub chociaż kody kolorów, które można sprawdzić na stronach niektórych producentów hybryd.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Dzięki Dzika !!! ;:138 ;:138

Sprawdzilam doniczki juz w trakcie zakupow i tylko manhattan byl podpisany.. Ale kody reczywiscie jakies sa. Posprawdzam dzis wieczorem te kody - moze cos wywnioskuje.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Witaj :wit
Same pięknotki tutaj masz. Moje serce podbił fiolecik z białą warżką i chyba czas zapolować na coś takiego, bo wygląda wyjątkowo!
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Na tym ostatnim delikatnym było napisane : Sara Blush i Gestreept Brighten. Nie wiem co to znaczy Sara Blush ale znalazlam nazwe Gestreept Brighten. Szkoda ze nie znam polskiego odpowiednika...
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
flicka_
100p
100p
Posty: 136
Od: 15 lip 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Witam serdecznie na forum. Jestem przekonana, że podobnie jak w moim przypadku Twoja kolekcja w ciągu roku zwiększy się 10-krotnie. Życzę powodzenia w uprawie i w razie pytań, zawsze możesz na mnie liczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”