Oczko Jacka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Z czego byś nie robił oczka to i tak musisz wykop odpowiednio przygotować czy to pod folię czy pod formę no i jeszcze siatko-beton może być. Ja po wykopaniu oczekiwanego kształtu wszystko przegładziłem kawałkiem deski tak ze 20cm długości co by jakieś kamyczki pousuwać, a następnie całość wyłożyłem wełną mineralną, można zamiast tego użyć piasku i na to folia. To z czego zrobisz oczko to kwestia ograniczeń finansowych no i oczekiwań co do wyglądu. Ja na głębokości 60cm mam początki rupiecia skalnego wapiennego naokoło 2 m jest już lita skała, wiem bo widziałem jak budowali kanalizację i męczyli to młotami pneumatycznymi zamontowanymi na koparkach.
Florin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 lut 2014, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

Piękny żółw,nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować,aczkolwiek aż żal bierze że komuś mógł się znudzić. Samo oczko wodne jak i jego mieszkańcy to mnóstwo pracy własnej,w zasadzie jeżeli jest sezon trzeba codziennie wszystkiego doglądać. Wykop także trzeba odpowiednio przygotować,to się zgadza natomiast cała reszta to kwestia chęci jak i budżetu jaki posiadasz na ten cel.
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Oczko Jacka

Post »

Piękne to Twoje "oczko w głowie". Coś takiego mi się marzy, ale na razie podpatruję i czytam, bo szkoda wyrzucać kasy w błoto..
piszcza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 wrz 2011, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

Witam wszystkich.
O ratunek dla żab błagam!
Mamy od 3 lat staw, a w nim żaby. Pięknie kumkają, rozmnażają się... Ale od kilku dni przy brzegu znajdujemy resztki żab. W różnych miejscach: tam gdzie brzeg stosunkowo łagodny i stromy. Osobno skóra, osobno resztki flaków i i gruda czegoś co przypomina skrzek. Kostek nie widać. Miesiąc temu wpuściliśmy 5 jesiotrów , ale to chyba nie ona nam masakrują żabki. Koty raczej mają utrudniony dostęp do wody. Szukałam na internecie wrogów żab w stawie, ale nic odpowiedniego nie znalazłam. Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją? Nie wiem jak zapobiec tej masakrze. Kilkanaście szt. już znaleźliśmy, ale też mogą być na większych głębokościach-staw ma ok 2 m.
Co robić w takiej sytuacji ?
Z niecierpliwością i nadzieją oczekuję na jakąś poradę i pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Jeszcze jedno malowanie i czas rozpocząć montaż mostku.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Mostek skręcony, ale chyba go będę musiał przerobić bo trochę za duży spadek krzywizn i "trochę" za duże podniesienie. Liczyłem że jak usiądę to sobie zamoczę nogi ale niestety aż takich długich nie mam. Do lustra ponad metr. :oops:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Troszkę przytłacza maluśkie oczko. W na jakiej ulicy mieści sie Twoja dzialka?
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Myślałem o większym ale nie chciało mi się załatwiać pozwolenia na budowę.
Mieszkam obok Końskich w miejscowości Koczwara.
Boję się tylko o dzieciaki, że mogą się poślizgnąć przy schodzeniu i wchodzeniu.
Ale już mam plan jak go przerobić, dokupię dwie proste belki i przekręcę do nich deski, a te krzywe nośniki pozostawię jako poręcze.
Awatar użytkownika
kotfilemon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 28 kwie 2014, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

Oczko piękne! Obrazek mi też się marzy takie coś na mojej działce, ale na razie muszę skończyć remont i ocieplanie. Ale kolejnym krokiem będzie chyba wykopanie dziury pod oczko. Dzięki za inspirację, całość jest bardzo ładnie ozdobiona, szczególnie te drewniane ławeczki mi się podobają :lol:
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oczko Jacka

Post »

Oczko masz rozplanowane super. Co do mostka, to zrób, jak piszesz. Mostek prosty i poręcze. Z wodą żartów nie ma ;:185 . Nawet płytką. Szczególnie przy dzieciach.
Ja mam oczko od ponad 15 lat - może nie takie duże, bo brak miejsca, ale za to głębsze (170cm). Chodziło mi o zimowanie ryb, ale i tak padały. Bez napowietrzania zimą, zamarzały. Pompy, które w tamtym okresie były do kupienia, nie dawały rady, no i ciągle się psuły. Poza tym, problem rozwiązały mi koty - moje i sąsiadów - po prostu któregoś roku zjadły wszystkie rybki. Na Twoich płyciznach posadź sporo roślin wodnych, bo woda będzie "kwitnąć". Masz teren odkryty. I przypadkiem nie sadź drzewek ani krzewów liściastych w pobliżu, bo się 'zapracujesz' wyciąganiem tego wszystkiego z wody. Jak oczko będzie 'starsze', to sobie z liśćmi poradzi. To są minusy posiadania oczka na działce, ale jak się rośliny rozrosną, to zapanuje równowaga i woda będzie czysta. A przyjemności patrzenia na wodę, na latające ważki, pijące ptaki na płyciznach,słuchania żabich koncertów, nic nie zastąpi.
Czekam na zdjęcia 'zarośniętego' oczka :) .
aha, czystość wody może poprawić szybciej mała kaskada, poprzez napowietrzanie. No i dodatkowy urok i lekki szum spadającej wody.
Pozdrawiam
Ania
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Mostek przebudowany.

Obrazek

Obrazek

Nie kręciłem desek do końca więc z jednej wyszedł stopień dzięki któremu łatwiej wejść.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Idziesz w dobrą stronę ale dają po oczach jeszcze barierki... bez nich było by lepiej
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oczko Jacka

Post »

Wg mnie, mostek super ;:oj . Ogród z czasem zarośnie i barierki nie będą 'najważniejsze", chociaż są. W ogóle pięknie to wyszło ;:108 ;:108 ;:108 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”