Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Tak podlewane truskawki smakują najlepiej!
Kwiatuszek w ogrodzie najładniejszy. :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Najpierw podleję,a potem zjem:) Super dziewczynka ;:333
Awatar użytkownika
persymona
200p
200p
Posty: 378
Od: 7 mar 2012, o 15:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Witaj :wit początki są nie najłatwiejsze ale najprzyjemniejsze... coś o tym wiem i ja ;:306 Cudną masz pomocnicę.Warzywka szykują się do zbiorów. Będę tu zaglądać jak powstaje Wasz azyl...
lato,lato,lato... echże ty :*
Mój mały raj- ogród Magdy
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Aniu, witam i chętnie będę podglądać Twoje ogrodowe rewolucje. Moja podpowiedź: narzuć na agro wśród truskawek skoszonej trawy, bo po pierwsze słońce poprzepala Ci agro, a po drugie trawa zatrzyma wilgoć :wink:
Poza tym bardzo mi się u Ciebie podoba i widzę tulipanki ze znajomego sklepu w kropki :wink:
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Anna55Witam kolejnego gościa :wit Żałuję,że nie mam zdjęć z okresu przed rozpoczęciem naszych rewolucji.Kiedyś na większości tego terenu rosły ziemniaki a pomiędzy nimi dwa rzędy drzew.Tył działki nie był ogrodzony więc panoszyły się tu często okoliczne psy.Boki działki zostały ogrodzone przez sąsiadów tak więc nie mieliśmy wpływu na rodzaj ogrodzenia.Po jednej stronie jest siatka a z drugiej betonowy płot z trzech pełnych płyt.Oczywiście tą brzydszą częścią od naszej strony ;:223 Staram się jak mogę zakrywać go roślinami ale jeszcze wszystko jest małe a pnącza odpadają bo to przecież nie nasz płot.
aneczka1979 A o którym z kwiatuszków mowa? :;230 Na zdjęciu truskawki podlewane były świeżo po posadzeniu.Niestety musieliśmy akcję sadzenia przeprowadzić dwa razy.W swojej naiwności sądziłam,że po prostu wystarczy przykryć poletko włókniną a chwasty same znikną ;:14 Na jesień truskawki zostały wykopane,teren dobrze przygotowany i posadzone od nowa i tak rosną do dziś.
Annes77 Najważniejsze to myśleć przyszłościowo :wink: Pomocnice mam dwie.Obecnie starsza ma 12 lat a młodsza 5,5.Podlewanie to ich ulubione zajęcie.Niestety większa córcia właśnie przechodzi ospę ale młodsza dzielnie towarzyszy mi w ogrodzie.Oczywiście wczoraj też podlewała swoją koneweczką.Musiałam trochę przyhamować jej zapędy bo szykował się potop lilii.
persymona Witam i dziękuję za miłe słowa.Starsza z córek mogła by się żywić jedynie tym co mamy w ogrodzie.Już nie może doczekać się pierwszych zbiorów.Uwielbia sałatę,rzodkiewkę,marchew czy ogórki.O owocach nie wspomnę.Młodsza też ale dla niej dzień bez mięsa to dzień stracony ;:306
Sosenki4 Witam i dziękuję za dobrą radę.Na pewno skorzystam tym bardziej,że dzisiaj czeka mnie koszenie.Jeśli chodzi o tulipany to jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze dokupię więcej w wiadomym sklepie :wink:
A oto część łupów które mąż przywiózł od kolegi (lilak nie mieści się w kadrze :wink: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Fajny cis ;:138 . Jak się ogarnę z robotą w ogrodzie, to pewnie zapoluję na nie w szkółce
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Cis fajny tym bardziej,że darmowy :tan Jakoś tak się składa,że to czwarty z iglastych w całym ogrodzie.Mamy jeszcze żywy stojak do lampek świątecznych przed domem czyli świerk,coś co wygląda jak kosodrzewina (jakoś tak się składa że od innego kolegi) i malutki świerczek o srebrzystych igiełkach (znajomy kupił większą ilość i kilka nam dał,jeden rośnie u nas a reszta u moich rodziców).Wychodzi na to że na iglaki nie wydaliśmy ani złotówki ;:306
Obrazek
Obrazek
I już całkiem niedługo :tan :
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Witaj Aniu :wit Piękna korona Cesarska Ci kwitnie i piękne narcyz wokół niej :)
Piękna Tawułka, Piękniutka Serduszka, Przepięknie Ci różyczka urosła :D
Bez lad moment pięknie zakwitnie. śliczne poletko truskaweczek, piekne porzeczki, borówki, Domowe kwiatuszki piękne. Fajna rabata się tworzy. :roll: Tulipanki piękne, Narcyze piękne i śliczne. Bez już pięknie zakwitł. Floksy szydlaste piękne. Liliowce szukują się do kwitnienia :wink:
Cudną masz pomocnicę. Lilak piekny, Fajny cis, Świerki piękne. Porzeczki już niedługo dojrzeją
Z przyjemnością będę spacerowała po Twoim ogrodzie ;:173
Mile spędzonego długiego weekendu życzę! ;:196 Cieplutko Pozdrawiam
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Paulli Dziękuję za wizytę i zapraszam do nas jak najczęściej.Nie wiem czy zasłużyłam na tyle miłych słów bo ze mnie taki ogrodnik-amator ale za wszystkie bardzo dziękuję ;:196 Co do weekendu to mamy z mężem ambitne plany ale ciekawe czy pogoda dopisze ;:173 Pozdrawiam :wit

Moi ostatni ulubieńcy : żarnowiec i berberys
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

U mnie żarnowiec dopiero w fazie paczków
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

dorcia7 Ten żarnowiec jest na dość słonecznym stanowisku i wcześnie kwitnie.Mam jeszcze nowy nabytek: Red Wings ale na razie dopiero wypuszcza pierwsze pąki.
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Aniu podoba mi się różnorodność w Twoim ogrodzie,też tak mam na swojej działce wszystkiego po trochu,będę zaglądać,miłego dnia
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

gracha :wit Cieszę się,że Ci się u nas podoba.Zaglądaj kiedy tylko masz ochotę ;:196

Maliny puszczają pierwsze kwiatowe pąki
Obrazek
Krzewuszka dotrzymuje im kroku
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”