Dania z/na grilla.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Często robimy grilla i przyznam się, że kiełbasy i karczku mam trochę dość. A że zbliżały się urodziny syna, więc wymyśliłam warkocze z piersi kurczaka. Wyglądało to mniej więcej tak:

Obrazek

Zdjęcie przed upieczeniem, ciekawe dlaczego? :roll: Smakują nam również piersi w jogurcie z curry, ale zdjęcia nie posiadam.

Robię również różne masła smakowe, tu akurat paprykowe:

Obrazek
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Gosiu,

A jak robisz masło paprykowa?. To masa z pieczonej papryki?
Joasia
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Nie, to nie masa paprykowa. Masło dzielę na dwie części i do jednej dodaję sproszkowaną paprykę (słodką i ostrą - proporcje według uznania). Obie części rozwałkowuję na podobny kształt i kładę jedną na drugą. Ten "placek" zwijam w roladę i wkładam do lodówki. Przed podaniem kroję w plasterki i gotowe. Oczywiście zamiast papryki można dodać zioła lub curry.
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Jeszcze a propos pieczarek, pyszne są pieczarki nafaszerowane odrobiną okrutnie śmierdzącego sera pleśniowego, z pleśnią niebieską najlepiej. Piec je na grillu najlepiej na tacce, bo im wolniej i dłużej, tym lepsze. Dodatkowy plus to taki, że komary wtedy nie dokuczają, zapach im przeszkadza, czy jak?

A ziemniaki często robię tak: wcześniej ugotowane (najlepiej rzeczywiście w mundurkach), kroję byle jak, do tego cebula, czosnek, zioła i przyprawy wedle uznania, łyżeczka masła do każdej porcji, i to w paczuszki z folii alu. Można też dodać kawałki papryki, szynki, co kto lubi i ma w lodówce. Na grillu podpieczone z boku, żeby się nie przypaliło. Często lepsze niż kiełbacha.

A w ogóle to z grilla najbardziej lubię wytopioną na skwareczek - słoninę soloną w plasterkach..., ach ten cholesterol!
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Przypomniało mi się jeszcze, że zaskakująco dobrą przystawką były panierowane pomidory z grilla. Tylko to muszą być prawdziwe, smaczne pomidory, a nie plastik jaki jest teraz dostępny.
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Fakt fajny pomysł :) Zapasy karkówki na majówkę zrobione- (w polo była po 10,99 -rewelacja bo u nas normalnie 15-16zł/kg) Część dziś zamarynowałam (kolendra, gorczyca, papryka wędzona, papryka słodka, sok z cytryny, jałowiec,sól roztłuczone w moździerzu +olej) i jutro będzie próba majówki :;230 byle by ;:3 dopisało bo inaczej ciężko będzie się rozpalać.

Ostatnio zamiast klasycznego cacyki robię sos ze szczypiorkiem zamiast czosnku -mojemu M czosnek nie służy choć oboje uwielbiamy.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Fantastyczne pomysły, szczerze mówiąc też mam już przesyt kiełbaski i karkówki, a tutaj sporo nowości.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Ja ostatnio zakochałam się w grillowanej cukinii (sól, pieprz, zioła prowansalskie, olej do posmarowania i na grilla) do tego ziemniaki podgotowane, a później grillowane podane z gzikiem (twaróg, śmietana, szczypior lub rzodkiewka). Wiem, że mięso jest bardzo smaczne, ale chyba mi się przejadło, a poza tym z jakością mięsa ostatnio kiepsko, a kiełbasy to istne twory laboratorium (choć zdarzają się wyjątki).

Znacie jeszcze jakieś przepisy na grillowane warzywa?

Ostatnio zauważyłam, że nawet goście u mnie wybierają warzywa zamiast mięsa ;:oj -chyba wszyscy klasyka mają dość.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Soniya
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 17 kwie 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Kiełbaski inaczej

Przepis na kiełbaski inaczej wg mojej babci :)
Kiełbasę (jaką kto lubi) ponacinać, ułożyć na folii, na nią położyć kwaskowate jabłko pokrojone w ćwiartki, pieczarki w plasterki, paprykę w paski i cebulę w piórka. Posypać wszystko przyprawą jaką chcecie i zawinąc w folię. Można do środka dać z 2 łyżki wody. Kiełbaska jest mięciutka i smakowita dzięki dodatkom, no i sosik się wytwarza :)
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Ziemniaki z lodówki
A do grilla super smakują ziemniaczki , gotuję ziemniaczki , na miękko ale żeby się nie rozpadły po ostudzeniu kroję w plastry , czerwona i żółta papryka w kostkę i sos ; w jednakowych proporcjach śmietana i majonez , sól +pieprz + curry ( ja lubię sporo )Ziemniaki , paprykę i sos wymieszać , do lodówki niech się przegryzie , karkówka z grilla + grecka sałatka z czosnkiem i te ziemniaczki , pychotka .... :heja , proste ale super
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
kalisto1986
50p
50p
Posty: 58
Od: 1 wrz 2013, o 00:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

U nas w okresie letnim grill króluje w większość dni tygodnia :oops:
Do mięs :
Umyte ziemniaki układam na folii aluminiowej, do tego odrobine masła, sól, ząbek czosnku, zawijam i wrzucam do żaru - trzeba uważać, żeby się nie spaliły

Cukinie kroję w grube plastry, wrzucam do miski, dodaje olej , czosnek (ilość wg uznania), suszona bazylia. Dobrze jest jak damy jej przejść. Grilluje na tacce lub w folii

Karkówka :
Cebule miksuje blenderem, dodaje mniej więcej tyle samo musztardy. Karkówkę posypać papryką, odrobiną soli i wrzucić do marynaty. Najlepiej grillować na tacce, bo przypala się łatwo, ale za to smakuje świetnie

Jednak najczęściej karkówkę doprawiam solą i papryką i do tego dodaje musztardy (ma pokryć mięso)

I jeszcze przepis,którego nie zdążyłam jeszcze spróbować, bo to "świeżynka".
Bakłażan w całości wrzucić na świeżo rozpalonego grilla, tak, żeby ogień wręcz buchał jeszcze. Przypiec (a nawet lekko przypalić) z każdej strony. Od razu z grilla wrzucić do zimnej, mocno osolonej wody. Obrać ze skórki i pokroić w kostkę. Do tego przypieć paprykę i również z nią do osolonej wody, pokroić. Następnie pieczarki i można dodawać inne warzywa grillowane.
Całość wymieszać razem, można skroić oliwą - podawać na zimno, jako dodatek do mięs

I ostatni przepis, to nasz nr 1
sos czosnkowy
ser feta, jogurt naturalny, świeży ogórek, czosnek wyciśnięty, koperek
Ser blendujemy z około ogórkami (ilość wg uznania, ja zawsze robie to na "oko") dodajemy jogurt, czosnek, znowu blendujemy, na koniec wrzucamy drobno posiekany koperek. Gdy stoi i lodówce fajnie gęstnieje, jednak zrobiony na świeżo też swietnie smakuje
Awatar użytkownika
Olago
200p
200p
Posty: 227
Od: 7 sty 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

chalaputkowo zaczęła, może jeszcze ktoś podrzuci swój przepis na sałatkę ziemniaczaną do dań z grilla?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Okrasa i Pascal twierdzą,że kurczaki w L. bardzo tanie.Sprawdziłem ,udka po 3zł/kg.Oj,będzie,będzie zabawa! Obrazek

Ja odpalę gazowego :D

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”