Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Najwyższy czas żebym i ja zameldowała się w Twoim magicznym ogrodzie, dość czytania po cichu i po kryjomu ;:224
Kochana pozwól że będę częstym gościem bo wiesz jak bardzo lubię prymulki ;:306 no między innymi ;:215
Buziaczki z zachmurzonego Lubicza ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Monisiu ...witam serdecznie w moim "Królestwie ..." ;:180 ... jakże miło , że wpadłaś w moje skromne , ale gościnne progi ;:196 .
Dla Ciebie kolejne prymulki - skoro kochasz je miłością bezwzględną ...

Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Justysiu ...to raczej ja jestem w tyle - tyle pięknych ogrodów , miłych i bliskich memu ;:167 osób ...a ja zwyczajnie na nadążam ...ale rozumiesz - priorytety mam w tej chwili inne - właśnie przed chwilą wróciłam od lekarza .
Buziaki - jak dobrze , że jesteś ;:196 .

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kilka zbliżeń ...co nowego słychać ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

I ja jestem w nowej części. ;:138
Śliczne te maluszki omszone a i cała reszta również niczego sobie.
Dla Ciebie Jagódko są przygotowane roślinki od Uli i coś ode mnie,a że lubisz maluszki to jest maleńka czerwona kokorycz.
Pozdrawiam.Teresa
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

W przerwie Tańca z gwiazdami - witam Cie bardzo , bardzo serdecznie w kolejnej odsłonie ;:180 ;:196 .
Dziękuję za cieple słowa ...widzisz Tereniu - ja maleńka , to i maluszki lubię :;230 . Wiem , ze Ulka zostawiła dla mnie roślinki i sądzę , że wpadniecie do mnie obie ...może zawita do Ciebie w weekend - długi - majowy ;:108 .
Kokorycz czerwoną mam " George Baker " - tą masz na myśli ? - bo jeżeli tak , to masz ją ode mnie ;:196 .
Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko, jak się nazywa ta roślinka?
http://images64.fotosik.pl/915/fc1a8fba92b692ba.jpg
Mam ją u siebie na działce i ...tępię :roll:
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

To jest Rdest wężownik ...rośnie u mnie nad oczkiem - ale trzeba go trzymać w ryzach , bo się rozłazi . Natomiast jest łatwy do usunięcia , bo korzenie są płytko ...gorzej z podagrycznikiem . Kłosy różowych kwiatów są dekoracyjne ...teraz w fazie pąków .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Wciąż się zastanawiałam dlaczego nie dostaje powiadomień z Twojego wątku. Wreszcie mnie olśniło i jestem choć trochę spóźniona, ale nadrobiłam Jagódko i podziwiałam piękne maluszki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/419 ... b3acd.html co to za piękność czy to truskawkowy kwiat tak uchwycony ??? Aleksandrina kończy kwitnienie i trzeba będzie czekać do przyszłego sezonu. Okropny grad przeszedł u mnie była tylko burza z piorunami . http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c4 ... faae2.html Czy to jakiś storczyk Jagódko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Piękne zdjęcie na wstępie, nie mogę się napatrzeć na tę magnolię ;:167
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jadzieńko witaj Imienniczko ;:196 , wszak mamy wiele wspólnego - nie tylko imię ;:167 . Ważne , że jesteś - nie ważne kiedy ;:168 .
Tak , to jest kwiat truskawki ozdobnej Pink Panda , a na drugiej fotce jest Cypripedium calceolus - Obuwik pospolity , który będzie miał dwa kwiatki - w tamtym roku trzy .
Aleksandrina w rzeczy samej kończy kwitnienie - chociaż tu i ówdzie jeszcze ma pojedyncze pąki nie rozwinięte .
Martwi mnie wypadanie - w dosłownym znaczeniu tego słowa - róż ...kolejna - obżarta przez bliżej nie zidentyfikowanego osobnika - to Stephanie Baronin zu Guttenberg ...trzeci raz przesadzana ...może odbije ;:145 .
Pokręcony ten tydzień - leje dzisiaj od nocy ...a ja mam do wsadzenia irysy japońskie , bodziszki i gipsówki .
Serdeczności ;:167 .

Obrazek

Aniu , jakoś rzadko bywasz ostatnio - zapewne więcej obowiązków , a na FO już nie starcza czasu ;:108 . Witam Cię jednak gorąco ;:168 i serdecznie pozdrawiam :wit .

Obrazek
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko ta maleńka kokorycz jest od Ulki właśnie i rozdzieliłam dla Ciebie.Ma jakieś 10-15 cm wysokości i teraz kwitnie,słodka jest.Kilka różności dla Ciebie jest odłożone.
A którą mam od Ciebie to zapisane na etykietce jest oczywiście. :heja
Wiem że Ulka planuje przyjechać ale jeszcze nic pewnego.U mnie trochę się pokomplikowało ze zdrowiem więc musimy to jakoś ustalić by terminy nam pasowały.Ale jak tylko Ula będzie to oczywiście przyjedziemy do Ciebie z wielka przyjemnością. :tan
;:196 Teresa
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Tereniu Kochana , czarna rozpacz mnie ogarnia ...mam ślimaki na ...zupę , albo do marynaty ...to nie żarty ...bez domków na pleckach , okrąglutkie i ...obrzydliwe ;:145 ...bleee. Jednak nie są to pomrowy ...obżarły mi Centaurea montana i Ligularię ' Britt Marie Crawford i w dodatku wlazły na ...liliowca Gentle Shepard ...by ich jasna cholera . Zbierałam je rekami - bez żadnego zabezpieczenia - dopóty , dopóki jeden mi się nie przyczepił - jak pijawka - więc ubrałam rękawice . W życiu - jak świat światem nie miałam ślimaków w ogrodzie - no to mam ...wszak kiedyś zawsze jest ten pierwszy raz . Różom mi coś obżarło doszczętnie korzenie , a teraz ślimaki ...koniec świata - powiedział by Pan Popiołek . Przecież żab mam sporo w oczko i ogólnie w ogrodzie ...wygrzewają się na kamieniach ...za darmo plażę sobie urządziły i leżą do góry brzuchami ...a ślimaki mają raj . Albo szkło wysypię wokół ich zerowania , albo jakieś ostre kamienie ...może szlakę - tylko skąd ją wezmę ?
Ślicznie dziękuję za przygotowane roślinki i ja - wiedząc oczywiście , że miejsca u Ciebie brak - mam małe co nieco .
Zmartwiłaś mnie kłopotami zdrowotnymi :( ...Tereniu ...kuruj się na wszelkie sposoby - nie daj się choróbsku - wyrzuć je , jak niepotrzebny chwast ;:130
Bardzo była bym rada z Waszych odwiedzin ;:168 - ale zdrowie najważniejsze ;:108 - wiadomo , ze są sprawy ważnie i ...te , które mogą poczekać .

Serdeczności ;:167 ;:167 ;:167 i duuużo zdrówka życzę ;:196 ;:cm ;:79
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko ja ze ślimakami walczę od kilku lat i nie mam litości,sypię środek odpowiedni i już. ;:223
Las za ogrodzeniem,nieużytek obok działki to sama wiesz jak to jest ale ta walka daje efekty.
Dziewczyno złota choróbska nie wyrzucę bobym się kolana pozbyła i co bym biedna mogła robić w polu? ale tak na poważnie czeka mnie zabieg tylko pora niedobra a sprawa pilna jak się okazało. Ale co tam 5 lat temu o kulach chodziłam a grządki zrobiłam i tak. :heja :heja
Myślę Jagódko że spotkamy się niebawem.
Pozdrawiam.Teresa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Zawsze podziwiałam jaką ty masz różnorodność roślin
Niesamowite okazy.
Czy nastrój poprawił Ci się?
Ogród bardzo ucierpiał po burzy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”