Krety i walka z nimi !

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Wspominana już przeze mnie wcześniej Psa Besta (bo był jeszcze Pies Best) zawsze była bardzo niespokojna, przechodząc przez werandę. Nie bardzo wiedzieliśmy dlaczego. Aż kiedyś spod nóg uciekła nam mysz. I wszystko było jasne.
Po pół godzinie zesłania na werandę, Psa Besta położyła na progu dwie dorodne myszy. I nikt mnie nie przekona, że jest jakieś inne lepsze zwierzę na myszy i szczury niż foksterier!
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Te dziady niestety nie są głuche jak już wcześniej pisał MirekL słyszą robale i nawet pojedynczą krople deszczu spadającą na ziemie.
tazwawa
Skąd wiedzą, że tam jest pustostan- pewnie po obfitości pożywienia, ciszy i spokoju.
vito157
Ja znawcą psów nie jestem, łapanie szczurów i myszy to chyba takie pozytywne skrzywienie wszystkiego co pochodzi od teriera. Yorki wyhodowano podobno specjalnie do łapania szczurów.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

W UK są (albo były) zawody w polowaniu na szczury. A startowały w nich właśnie teriery...
Może tak wyszkolić jakiegoś do polowania na krety? 2 stówy, trochę rozkopanego ogródka, ale gwarancja na 2 lata? :heja
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Da się, mój jak złapał trop takiego futrzanego nicponia to stawał się głuchy na moje nawoływania a później wrzaski aż nie dopadł ofiary, czasami robił większe kopce i doły niż sam kretek :-) jamniki są uparte, cierpliwe i pamiętliwe :wink:
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Bo jamnik, to pies wychodowany do używania go na polowaniach :) podobnie yorki-czli szczurołapy :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

;:178 Nie chciałbym, żeby wątek o kretach przemienił się w wątek kynologiczny, ale rzeczywiście masz rację: yorkshire terier, który powstał z krzyżowania szkockich terierów z maltańczykami, jest doskonałym łowcą gryzoni - jak wszystkie teriery z resztą. Mało tego: są bardziej 'łowne' od kotów, którym po którejś-tam myszy już się nie chce za nimi uganiać, a terierom takie polowanie ustawicznie sprawia ogromną frajdę.
Jamniki są jednak norowcami i bardziej interesuje je polowanie na lisy czy borsuki. Już sam ich kształt anatomiczny jest lepiej przystosowany do wciskania się w nory...
Z tych dwóch wymienionych ras, bardziej 'uniwersalne' są jednak teriery. Foksy służą do polowań zarówno na dziki, jak i na lisy, a w międzyczasie żeby się nie nudzić - lubią sobie zapolować na gryzonie. Mają niesamowicie mocny zgryz i zęby większe od zębów owczarka niemieckiego czy szkockiego, który jest od nich mniej więcej dwa razy większy. ;:178
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

To może wyszkolić kilka piesków i po 3 stówki kasowac od złapanego kreta :)
Jamniki myśliwymi :shock: ja słyszałem, że to obronne bydle :wink:
brak polskich znaków
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Propozycja z innej beczki
Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Rossynant
Super ta inna beczka :;230 tym obrazkiem poprawiłes mi humorek dzięki ;:138
brak polskich znaków
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Pułapki tunelowe są naprawdę skuteczne. W przeciągu ostatnich 3 tygodni złapaliśmy już 5 kretów. Najważniejsze, żeby je dokładnie umieścić. Na początek należy przydeptać wszystkie kopce i następnego dnia zobaczyć, gdzie będą nowe ( kret musi mieć "wentylację")- znaczy, że te szlaki są "czynne". Następnie w miejscu kopca wykopujemy wąskim szpadlem dołek i szukamy końców korytarza - robię to w starych zimowych rękawicach ( nie zostawiają zapachu rąk człowieka). Często w takich miejscach korytarz zakręca pod ostrym kątem - wtedy go "prostuję" usuwając nadmiar ziemi. Ważne jest, żeby odległość pomiędzy końcami korytarza nie była większa niż długość pułapki. Staram się wręcz wcisnąć końce pułapki w końce korytarza. Jak robiłam to niedokładnie i był luz wokół wejścia - kret potrafił ominąć pułapkę i pójść bokiem.
Po założeniu pułapki należy ją dokładnie obsypać ziemią i udeptać. Powodzenie gwarantowane :D :uszy

Nie myślałam, :shock: że krety potrafią tak strasznie się drzeć! :shock:
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

muchazezlotym pisze:Nie myślałam, :shock: że krety potrafią tak strasznie się drzeć! :shock:
Na ich miejscu też bym miał ... coś do powiedzenia ;:214
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Łapka na krety i nornice 460

Post »

Ja mam coś takiego:

http://rolmarket.pl/pol_pl_Metalowa-pul ... 4216_1.jpg

Na tym zdjęciu nawet widać jak się ją zakłada,udało mi się złapać na nią jednego kreta,próbowałem też złapać nornice albo myszę polną(Nie wiem co to dokładnie było) ale za każdym razem zatrzaskiwało pułapkę i uciekało.
Znajomy łapię tym kilkanaście kretów rocznie :D
farkosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 maja 2013, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Łapka na krety i nornice.

Post »

Witam.Kochani powiedzcie ,jak na swoich uprawach walczycie z kretami i nornicami ,bo przecież tam gdzie jest zatrzęsienie robaczków to i szkodniki w postaci nornic czy kretów na pewno też są.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”