Aprilkowy las cz. 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Aprilkowy las cz. 5

Post »

Witam po niezwykle długiej zimowej przerwie. Wiosna u mnie uboga w kwiaty więc nie było się do czego śpieszyć.
Poprzedni wątek znajduje się tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=70528
Dla nowych gości i dla przypomnienia, garść informacji o ogrodzie. To raczej las sosnowy, niezwykle piaszczysty kawałek ziemi, na którym z uporem maniaka próbuję stworzyć ogród, popełniając wszystkie możliwe pomyłki młodego (ale tylko stażem) ogrodnika. Pasja zrodziła się wraz z zakupem działki i budową domu. Co niestety nie zgrywało się harmonijnie, bo priorytety finansowe nastawione na wykańczanie domu. Tak więc mam niemal 3 tysiące m2 lasu, który próbuję cywilizować z bardzo różnym skutkiem. Do tego dwa psy uwielbiające kopać ogromne doły, niestety niezupełnie w miejscach które mi odpowiadają.
Po trafieniu na forum przechodzę wszystkie typowe fazy ogrodowe, od zbieractwa do N-tej chęci przebudowy całej przestrzeni, bo spodobał mi się czyjś niezwykły ogród.
Najbardziej zafascynowana jestem liliami i różami (to debiut, pierwsze zimowanie róż) oraz iglakami. Ostatnio wpadły mi w oko trawy. Większość fascynacji trudna do zrealizowania z racji niewielkich przestrzeni z wystarczającą ilością słońca.

Zapraszam do odwiedzin i dzielenia się uwagami na temat powstającego ogrodu.
Miłego zwiedzania.

Na początek donice, stare, odrestaurowane donice terakotowe i gliniane, które zyskały nowe życie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolejne donice zostały zagospodarowane pod róże na tarasie. Tu się suszą przed sadzeniem.
Obrazek

Obrazek

Z innych obrazków to miałam sztuk trzy krokusów, a teraz kwitną hiacynty i tulipany botaniczne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Oj Jolcia piszesz, że mało kwiecia a to nieprawda :D
Restauracja donic przeszła pomyslnie to chwal się jakimi farbami je malowałaś.
Nie dziwię się, ze róże, prócz lilii, zawładnęły Twe serce bo warte posiadania i tej bieganiny
Życzę jak największej realizacji Twych planów ;:196
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

O rany..... jaka miła niespodzianka spotkała mnie po wejściu na forum.... wreszcie jest długo oczekiwany przeze mnie wątek Joli.....
Kochana bardzo się cieszę , że ponownie zaprosiłaś nas do swojego bajkowego leśnego ogrodu, którego klimat czaruje, relaksuje i odstresowuje na maxa ;:138
Donice wyglądają pięknie.... świetnie odnowione i pięknie obsadzone ;:167
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jak to mało kwiecia u Ciebie, przecież kolorki piękne pokazujesz, a zieleń i brąz to też kolor ;:215 U mnie też tulipanki jeszcze w pakach ale nie mamy co się porównywać do podgrzewanego ogrodu Kasi_Robaczka. :;230
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Dzień dobry, Jolu!

Długą przerwę sobie zrobiłaś - dobrze, że już jesteś. Wiosna w mazowieckim nieco opóźniona, ale rozkręci się. Już zieleń soczysta, rzucająca się w oczy - idzie ku dobremu, niech no tylko powrócą ciepłe dni.

Fajnie sobie wymyśliłaś te donice w odcieniach bieli i niebieskiego... na tle lasu będą się wyróżniać.

Pozdrawiam i życzę udanego sezonu!

PS. Wszystkie róże przezimowały bez uszczerbku?
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Aprilku, witaj! Nareszcie jesteś ;:196
Jestem bardzo ciekawa tego sezonu w Twoim ogrodzie, zwłaszcza że ubiegłej jesieni przybyło sporo róż w lesie sosnowym :D Veichenblau pewnie zieloniutka po zimie?
Tulipanki botaniczne cudne, a kolejne na pewno rozkwitną wkrótce ;:333
Świetny pomysł z donicami ;:215
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Ilonko witam cię serdecznie. Bardzo dawno nie rozmawiałyśmy ale ja wyjątkowo wybiórczo i w przelocie zaglądałam na forum. Mam nadzieję że teraz mi się uda poświęcić na to więcej czasu.
Donice malowałam pastą do bielenia drewna firmy Starwax. Śmierdząca okropnie ale efekt fajny. Na zdjęciach nie widać ale pędzlem powstała strukturka i taki fajny efekt przecierania.
Dla ciebie moje ulubione lilie ;:196
Syracuse
Obrazek

Agness, bardzo dziękuję za miłe przyjęcie, zwłaszcza że tak bardzo ostatnio zaniedbałam wizyty u ciebie ;:168
Czy wiesz że z nasionek sasanek, które mi przysłałaś mam masę malutkich sadzoneczek :tan ależ będzie spektakl w przyszłym roku, bo niestety w tym to nie zakwitną. Ale dzięki temu nauczyłam się zbierać z nich nasionka i wiem że warto. A najwyraźniej mój piaseczek im służy skoro tak licznie wzeszły :heja
w podziękowaniu lilia z serii Planet
Obrazek

Justynko, o tak, Kasi ogródek jest podgrzewany, nie da się zaprzeczyć. Dlatego patrząc na jej roślinki tak trudno mi było się zmotywować do otwarcia wątku, bo niby co tu pokazać...ale masz rację zieleń i brąz to też kolor i tego się będę trzymać ;:333
Dla ciebie wspomnienie lili Rocelli
Obrazek

Dzień dobry Aguniado, przerwa wymuszona, choć przyznam że ciężko było się też zmotywować po tak długiej przerwie. Zaglądałam co prawda na forum, pisząc sporadycznie.
Cieszę się że donice ci się podobają. Efekt końcowy będzie widać jak zakwitną róże. Na razie samych patyków nie ma co pokazywać. Jeszcze nie wiem czy wszystkie róże przeżyły bo nie wszystkie ruszyły. Choć zielone pędy nastrajają optymistycznie.
Tobie również udanego sezonu życzę zarówno w ogrodzie jak i uczelnianego :wit
Poszukajmy jakieś ładnej lilijki dla ciebie...Pink i White Planet, mają przepiękne wydłużone kielichy
Obrazek

Kasieńko, mój ulubiony Robaczku witaj ;:196 Postanowiłam jednak założyć wątek mimo masy kompleksów z powodu np twojego ogrodu :lol: Ale co tam, tęskniłam już ;:65 Co do róż to jeszcze dłuuuuugo nic nie będzie widać. Ale przezimowały nieźle a Veilchenblały mają masę malusich listeczków. Liczę na nie bardzo. Te tulipanki botaniczne są piękne. Muszę koniecznie odszukać ich nazwę i zakupić znacznie więcej. Mam jeszcze dwie inne odmiany ale jakoś się nie śpieszą z kwitnieniem.
Dla ciebie cała wiązanka lilii..
Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Witaj Jolu w nowym wątku,uwielbiam Twój ogród w lesie i obowiązkowo muszę tu być ,znowu będziesz nas raczyła fotografią z prześwitującymi promieniami słońca,mam to zakodowane w głowie,bo to przepiękne widoki,pozdrawiam i miłego dnia życzę , :wit ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu, szybciutko wpadam i zaznaczam, że już jesteś z nami. Donice i ja pochwalę, bo lubię takie jasne akcenty w ogrodzie, a jeszcze jak włożyłaś w nie wlasną pracę, to tym bardziej są cenne. Miłego dnia :D
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu - bardzo się cieszę, że założyłaś swój wątek... przepraszam za to poganianie u Justi :oops:
I sporo u Ciebie kwitnie :D bardzo mi się podobają odrestaurowane donice ;:215
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Ważne, że przyniosło taki efekt ;:306

Wrocilam domu z bratkami do koszy - specjalnie na Święta.... ale nic nie podskoczy twoim odnowionym donicom i ich zawartości.

Jola,
U mnie znikają lilie ;:oj coś je zżera :!: wygląda to normalnie na ślimaki ;:223 ;:223 ;:223
pooglądaj swoje - bo masz ich sporo ;:oj
Pozdrawiam
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu nie tylko ty masz kompleksy spacerując po ogródku Kasi, ale my jej jeszcze pokażemy :wink:
Powiedz mi, czy te donice to nowy zakup, czy przemalowałaś te szafirowe ?
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu i ja zaznaczam sobie Twój wątek, żeby mi nie umsknął, widzę, że wreszcie i do Ciebie zawitała wiosenka, cudowna pora roku, kiedy to cieszy każdy nawet najmniejszy kwiatuszek. Ekstra wyglądają te odnowione doniczki, a zrobione przez Ciebie w nich aranżacje godne pozazdroszczenia ;:63
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”